LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 681

Sytuacja Glatzela oraz Sharifa


Dwóch zawodników z młodzieżowej ekipy Liverpoolu, Paul Glatzel oraz Abdi Sharif, z powodu fatalnych kontuzji są zmuszeni do ominięcia całego sezonu 19/20. Wydaje się, że koszmar młodych piłkarzy powoli dobiega końca. Otrzymali ogromne wsparcie i są na dobrej drodze by rozwinąć skrzydła w następnej kampanii.

Wspominany duet wydatnie wspomógł the Reds w pucharach FA Youth Cup w ubiegłym roku. Niedługo później dwójka doznała kontuzji więzadła krzyżowego.

Glatzel doznał kontuzji podczas przedsezonowego starcia przeciwko Tranmere Rovers. Tymczasem Sharif nabawił się problemów z więzadłem w towarzyskim meczu drużyny U23 przeciwko Coventry City - zaledwie miesiąc po podpisaniu profesjonalnego kontraktu z klubem.

Obaj kontynuowali swoją rekonwalescencję przez cały aktualny sezon. Trener młodzieży, Barry Lewtas, jest przekonany, że Glatzel oraz Sharif będą gotowi do występów w następnym roku ligowym.

- Widok tej dwójki, która tak ciężko pracowała, a na koniec doznawała kontuzji przed sezonem był naprawdę trudny - mówił Lewtas.

- Zarówno oni jak i cała ekipa miała bardzo ciężki początek sezonu. Wszyscy się o nich martwimy i troszczymy.

- To przykra sytuacja. Pracują bardzo ciężko wraz z ludźmi od przygotowania fizycznego, którzy wywierają na nich pozytywny wpływ. Jestem pewny, że wrócą wraz z początkiem następnego sezonu.

- Są głodni gry. Paul będzie chciał strzelać bramki, podobnie jak Abdi. Ukończył swój rok w U18 w bardzo dobrym stylu. Był na fali i jest do tego w świetnym miejscu - dodawał Lewtas podczas rozmowy z liverpoolfc.com.

- Przerwy związane z kontuzjami są częścią tego sportu. Należy jednak im oddać to, że wykazali się dużą dojrzałością związaną z rehabilitacją. Dzięki temu mam pewność, że wrócą jeszcze silniejsi. Trzyma za nich kciuki.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (1)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com