Osób online 1142

Wywiad z Joe Gomezem


Joe Gomez ma nadzieję, że pięć wyjątkowych lat, które spędził w Liverpoolu będą stanowiły jedynie wstęp do jego przygody z klubem. Środkowy obrońca dołączył do The Reds z Charltonu w czerwcu 2015 roku mając zaledwie 18 lat.

Po bardzo obiecującym okresie przygotowawczym i dobrym rozpoczęciu sezonu, Gomez zerwał więzadła krzyżowe w pierwszym tygodniu pracy Jürgena Kloppa. Następnie Anglik przeszedł powolną rehabilitacje i konsekwentnie walczył o powrót na boisko co ostatecznie mu się udało. Stoper The Reds stał się jednym z kluczowym piłkarzy Liverpoolu, z którym dwa razy dotarł do finału Ligi Mistrzów, a w jednym z nich triumfował.

Gomezowi udało się wejść na wyższy poziom i zaliczać więcej występów niż wcześniej. Oprócz tego umocnił on także swoją pozycję w środku obrony, gdzie regularnie występuje u boku Virgila van Dijka.

Za chwile minie pięć lat od momentu pojawienia się Gomeza na Anfield. Angielski piłkarz chce, aby dotyczczasowa przygoda z klubem była jedynie częścią jego osiągnięć w klubie z Merseyside.

- Miałem swoje wzloty i upadki, a niektóre momenty minęły szybciej niż inne, ale jestem bardzo wdzięczny, że mogę być w tym klubie. Pięć lat w tym zespole to coś, co zdecydowanie doceniam - powiedział Gomez w rozmowie z liverpoolfc.com

- Mam nadzieję, że to dopiero początek mojej drogi. Pięć lat to całkiem przyzwoity czas, ale chciałbym, żeby był to jedynie początkowy rozdział tego, co może potrwać jeszcze wiele lat.

- To był zdecydowanie wyjątkowy czas, a ja bardzo tutaj dojrzałem. Przyszedłem do zespołu w wieku 18 lat i musiałem dorosnąć. Bardzo dużo dowiedziałem się o klubie i mieście co było wielką przyjemnością.

- Wszystko i dużo więcej. Mówiłem to już kilka razy, ale myślę, że nie zdawałem sobie sprawy z wielkości tego klubu, gdy podpisywałem kontrakt - powiedział Gomez o tym, czy spełniły się jego oczekiwania z 2015 roku.

- To naprawdę wyjątkowe być częścią tych wspomnień, które zostały tutaj stworzone w ciągu ostatnich pięciu lat, a także tego miasta i klubu. Liverpool stał się moim domem, tutaj urodził się mój syn i chcę żyć tutaj z rodziną.

- Jestem również wdzięczny naszym kibicom. Być częścią tak wyjątkowego klubu, który według mnie ma najlepszą społeczność na świecie jest wspaniałe.

- Powrót do Melwood naprawdę dał mi perspektywę na to jak wielkim błogosławieństwem jest bycie częścią tego klubu i branie udziału w tym projekcie. Jestem za to bardzo wdzięczny.

Gomez jest jednym z piłkarzy, który najdłużej znajduje się z drużynie, pomimo że w zeszłym miesiącu skończył dopiero 23 lata.

Tylko Jordan Henderson, Adam Lallana i Dejan Lovren są w drużynie dłużej niż młody Anglik, którego ostatni występ był jego setnym dla The Reds.

- Nie wiedziałem o tym - odpowiedział Gomez na wspomniany wyżej fakt.

- Jednak zdecydowanie tutaj dorosłem i bardzo dużo się przez ten czas nauczyłem. Wiem, że jestem młodym zawodnikiem i ciągle mogę robić postępy. Zdaję sobie również sprawę z tego, co to znaczy grać dla tego klubu i jak wielka jest to odpowiedzialność.

- Mamy tutaj wielu doświadczonych zawodników, którzy grali w dużych klubach i wygrywali różne trofea. Myślę, że to młodość i doświadczenie, które mamy w zespole tworzy dzisiaj tak dobre połączenie.

- Przykładem może być Trent, który jest symbolem tego miasta i pokazuje co to znaczy być piłkarzem Liverpoolu. Mamy również Hendo - naszego lidera, który jest w klubie od wielu lat.

- Posiadanie w drużynie tak wielu zawodników, dla których gra w tym zespole jest przyjemnością pozwala na stworzenie formuły, dzięki której możemy wygrać jeszcze wiele trofeów i odnieść wiele sukcesów.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

AirCanada 07.06.2020 12:46 #
Komentarz próbny.

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com