Barnes o występie Minamino
John Barnes przyznał, że był zaskoczony, że Takumi Minamino dostał szansę zadebiutowania w Premier League w pierwszym składzie, w derbach Merseyside. Japończyk spędził na boisku pierwsze 45 minut, po czym w przerwie został zastąpiony przez Alexa Oxlade-Chamberlaina.
Sprowadzony w styczniu zawodnik zastąpił w pierwszej jedenastce Mo Salaha, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych z powodu obaw związanych z jego zdrowiem i kondycją.
Były piłkarz RB Salzburg miał problem ze znalezieniem sobie miejsca z powodu głęboko cofniętej linii obrony Evertonu, która utrudniała mu zaangażowanie się w grę.
Były piłkarz The Reds, John Barnes w rozmowie ze Sky Sports powiedział, że Minamino jest zbyt podobny do Roberto Firmino, który także rozpoczął to spotkanie w pierwszym składzie. Barnes wspomniał również, że Japończyk nie koniecznie jest zawodnikiem, który powinien zastąpić Salaha na skrzydle.
- Minamino jest ofensywnym pomocnikiem - powiedział Barnes.
- Gdy Liverpool gra z Salahem i Mané, którzy są ustawieni szeroko na skrzydłach to oni tam zostają lub wchodzą w pole karne i radzą sobie z obrońcami dzięki swojej szybkości.
- Minamino nie ma takiej szybkości. On lubi grać z piłką przy nodze.
- Podobnie jak Firmino. Ich rola na boisku jest bardzo podobna, dlatego zdziwiłem się, że Minamino zagrał od pierwszej minuty.
- Jürgen Klopp chce dać mu czas i pewność siebie, ale dobre zrozumienie pomiędzy dwoma bocznymi obrońcami i skrzydłowymi nie może być niedoceniana, a Minamino jeszcze tego nie wypracował.
Komentarze (4)
Kilku się staralo, między innymi Samuraj. Szkoda ze w wiekszosci sytuacji chlopak poprostu sie odbija od zawodnikow rywala. Reszta przeszla obok meczu, a byli tez tacy, ktorym duzo nie brakowalo do sabotażu.
Jak mówią "pierwsze koty za płoty". Dluga przerwa, brak okresu przygotowawczego i kilka innych czynnikow złożyło sie na widowisko sredniej jakosci, by nie powiedziec słabe. Ten remis nic nie znaczy w układzie tabeli. Jedynie przesuwa nasze mistrzostwo o kilka dni oraz przedłuża naszą passę nieprzegranych meczow z Evertonem. Dla mnie mogą jechać samymi remisami po puchar. Wazniejsze, aby dobrze weszli w nowy sezon, zwazywszy ze okres przygotowawczy będzie znacznie krótszy.