13.05.2024
21:00

Osób online 1216

Drużyna U-23 remisuje z The New Saints

Powracający do drużyny U-23 Paul Glatzel i Abdi Sharif zdobyli gole na wagę remisu, w sobotnim meczu przeciwko The New Saints, zakończonym wynikiem 2-2.

Oboje zaliczyli doskonały powrót do drużyny młodzieżowej, prowadzonej przez Barry’ego Lewtasa, po tym jak przez dłużą część poprzedniego sezonu byli wykluczeni z gry z powodu kontuzji.

Liverpool przegrywał do przerwy 0-2 w meczu towarzyskim przeciwko drużynie The New Saints, która przygotowuje się do przyszłotygodniowego meczu kwalifikacji do Ligi Europy przeciwko Żylinie.

Najbliżej zdobycia bramki dla The Reds w pierwszej połowie był Ben Woodburn, który zszedł do środka z lewej strony i posłał strzał nad poprzeczką. Po przerwie było już jednak znacznie lepiej.

W piątej minucie drugiej połowy Luis Longstaff został zatrzymany przez byłego bramkarza Liverpoolu Paula Harrisona, podczas próby oddania strzału.

Harrison powstrzymał The Reds po raz kolejny, chwilę później. Tym razem udaremnił próbę Jacka Bearna, który otrzymał mądre zagranie od Leightona Clarksona. Dopiero zmiany przeprowadzone przez Lewtasa w 65. minucie przyniosły rezultat.

Glatzel zdobył bramkę, dobijając odbitą od poprzeczki po strzale Bearna piłkę.

Liverpool szukał wyrównania. Po dośrodkowaniu Jamesa Norrisa, Glatzel uderzył piłkę ponad poprzeczką. Również bramkarz Viteslav Jaros musiał popisać się dwoma doskonałymi obronami.

Na sześć minut przed końcem, starania graczy Liverpoolu zostały nagrodzone.

Jake Cain świetnie się zachował i podał piłkę do stojącego po prawej stronie pola karnego Sharifa, który oddał strzał zapewniając drużynie The Reds remis 2-2.