LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1781

Bohaterski gest Mo Salaha


Napastnik The Reds w zeszłym miesiącu wkroczył do obrony będącego w potrzebie obywatela, pokazując, że ma klasę nie tylko na boisku, ale i poza nim. 

Gwiazdor Liverpoolu Mohamed Salah, został opisany jako prawdziwy bohater, po tym, jak powstrzymał grupkę znęcającą się nad bezdomnym w pobliżu Anfield. 

Pod koniec września Salah podjechał na stację benzynową w Liverpoolu i zauważył bezdomnego Davida Craiga, słownie nękanego przez małą grupkę.

Egipcjaninowi nie spodobało się to co zobaczył, więc postanowił zareagować. Ostrzegł oprawców, że pewnego dnia również ich może spotkać podobny los, po czym wręczył bezdomnemu trochę pieniędzy. 

Gest, który został uchwycony przez kamery CCTV najwyraźniej wiele znaczył dla tego człowieka, który teraz postanowił złożyć hołd Salahowi za to, że wstawił się w jego imieniu, podczas gdy niewielu zdobyłoby się na taki gest. 

- Mo był równie wspaniały jak na boisku - powiedział Craig.

- Usłyszał co mówi do mnie grupa chłopaków, potem zwrócił się do nich i powiedział, że to mogą być oni za kilka lat. Nie wierzyłem własnym oczom, kiedy Mo dał mi 100 funtów. Absolutna legenda. 

- Oni mnie zaczepiali, wyzywali, pytali dlaczego żebrzę i kazali znaleźć sobie pracę. On zobaczył co się dzieje i powiedział im coś, potem poszedł do bankomatu. Byłem bardziej, niż zachwycony. 

- Jest prawdziwym bohaterem w moich oczach. Jestem mu wdzięczny. 

Bohaterski wyczyn nastąpił tej samej nocy, której Liverpool pokonał Arsenal 3:1 w Premier League.

Skrzydłowy The Reds jest dobrze znany ze swojej działalności charytatywnej. Dwa lata temu sfinansował budowę centrum medycznego i szkoły dla dziewcząt w Egipcie. 

Niedawno złożył także hołd Moamenowi Zakarii, naśladując jego cieszynkę po tym, jak u pomocnika Al Ahly zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Jest to choroba, która dotyka komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym. Oznacza to, że Zakaria nie będzie zdolny do kontynuowania swojej piłkarskiej kariery. 

Na boisku Salah cieszy się solidnym startem w sezonie 2020/21, zdobył już pięć goli w zaledwie czterech ligowych występach. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (4)

ynwa19 07.10.2020 11:43 #
Godna podziwu postawa obywatelska.
I mam nadzieję,że nie zjawi się zaraz ktoś,który napisze "a co to 100£ dla Mo przy jego zarobkach".
Nie chodzi o to ile dał tylko o sam gest.

Inną sprawą jest naturalnie kwestia czy ten człowiek musi żebrać jak wynika z artykułu?
VII 07.10.2020 12:44 #
Nawet nie chodzi o żebranie tego człowieka, a o to że w tak "rzekomo" cywilizowanym państwie zachodnim gdzie ludzie popadają w skrajną tolerancję i dopowiadają rasizm w każdym możliwym zdaniu czy obrazku, dzieją się prześladowania ludzi tylko dlatego że powinęła im się noga w życiu. Zamiast propagować te tęczowe wymysły może warto poświęcić czas i środki na rozwiązanie takich problemów. I dziwi mnie po raz kolejny że Muzułmanin ma więcej miłosierdzia jak Chrześcijanin. A w naszym społeczeństwie wyzywani są od brudasów...Takie obrazki trzeba pokazywać ludziom którzy nie znają tamtej wiary i wszystko zrzucają do jednego wora.

Mo jest dla mnie wielkim człowiekiem i myślę że odzwierciedla sobą sens YNWA. Trzeba być najpierw człowiekiem, a dopiero potem kibicem czy piłkarzem. Mo taki jest i jestem bardzo dumny że jestem jego fanem.
VII 07.10.2020 12:49 #
Jaki by człowiek nie był, mimo złości, nerwów, trudnego dnia, czy jakichś krzywd osobistych... każdemu należy się szacunek i empatia. Mo powinien uczyć Przysposobienia obywatelskiego w szkołach :)
BigAnfield 07.10.2020 13:13 #
Wyobrazmy sobie podobną sytuacje na naszych Orlenach. Wiekszosc z nas udała by, ze nic nie widzi i odjechalaby siną dal. No chyba ze bylaby to grupka szkolnych dzieciakow. Tak czy owak, Mo ma duze cohones.
użytkownik zablokowany 07.10.2020 14:12 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień w Pittsburghu - zdjęcia  (0)
24.07.2024 11:33, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Dzień 1 tourneé po Stanach Zjednoczonych  (0)
24.07.2024 10:26, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
The Reds wylądowali w USA- zdjęcia  (0)
24.07.2024 07:59, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Woodburn dołącza do Salford City  (1)
23.07.2024 22:52, B9K, BBC
The Reds wyruszyli do USA - zdjęcia  (0)
23.07.2024 20:04, Mdk66, liverpoolfc.com
Fabian Mrozek może opuścić Liverpool  (0)
23.07.2024 16:13, Bajer_LFC98, thisisanfield.com