21.04.2024
17:30

Osób online 1004

Mistrzowie Anglii zwyciężają 2:1 Sheffield United

Mistrzowie Anglii pokonali na Anfield ekipę Sheffield United 2:1. Po dosyć spokojnym i dobrym początku Liverpoolu, który miał swoje okazje na gola i był drużyną, która częściej rozgrywała piłkę. To jednak ekipa gości objęła prowadzenie po golu z karnego Sandera Berge, kiedy w 8. minucie sędziowie z VAR-u dość niespodziewanie wskazali na 'wapno' po faulu Fabinho na szesnastym metrze.

Przez następne minuty wciąż przy piłce byli piłkarze Liverpoolu. I nic konkretnego z tego nie wynikało przez długi czas. Akcje the Reds prowadzone były w naprawdę wolnym tempie.

W 41. minucie do remisu doprowadził Bobby Firmino. W polu karnym głową uderzał Sadio Mané, piłkę wypiąstkował golkiper Szabli, ale przy dobitce Brazylijczyka nie miał już żadnych szans.

Od początku drugiej odsłony spotkania atakował Liverpool. Jednak to goście wyprowadzili groźną akcję, po którym strzał Baldocka został zblokowany po nodze obrońcy.

W 64. minucie rywalizacji Mané dośrodkował piłkę idealnie na głowę Diogo Joty, który zapewnił the Reds prowadzenie na 2:1.

Liverpool prowadził i grał na coraz większym luzie, trzeci gol dla gospodarzy wydawał się kwestią czasu. Naprawdę było blisko w 81. minucie, gdy Salah znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sheffield, Egipcjanin oddał strzał ponad bramkarzem, lecz piłka zatrzymała się na słupku bramki gości.

Ostatecznie podopiecznym Kloppa udało się dowieźć prowadzenie do końca. Drużyna Liverpoolu wskoczyła na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Fabinho, Robertson - Henderson, Wijnaldum - Jota (83' Milner), Firmino (83' Minamino), Mané - Salah

Sheffield United: Ramsdale - Basham, Egan, Stevens - Baldock, Ampadu, Berge, Lundstram (76' McGoldrick), Osborn - McBurnie, Brewster (54' Burke)

Komentarze (69)

AirCanada 24.10.2020 21:49 #
Toć to słów już brakuje na ten VAR. Gdzie tam się sędziowie jedenastki dopatrzyli to bladego pojęcia nie mam. Co mamy pecha z tymi idiotycznymi decyzjami w obecnym sezonie Premier League to głowa boli. Wepchnijmy im sztukę w drugiej połowie nawet po golu z dupy w 89. minucie i jedziemy dalej z kociarstwem! ;-)
użytkownik zablokowany 24.10.2020 21:51 #
WojTECH 24.10.2020 21:53 #
Według nowych przepisów takich rąk się nie gwiazda.
Nodramawegotlallana 24.10.2020 21:49 #
Liverpool gdzie jesteś?!
Owen89 24.10.2020 21:49 #
Karny kpina, teraz po 3 pkt !
użytkownik zablokowany 24.10.2020 21:49 #
radoLFC 24.10.2020 21:50 #
Czy trzeba być kibicem MU żeby być sędzią na varze?
Bengaloe 24.10.2020 21:50 #
Przebłyski z Villi: niechlujne rozegranie i non stop okazje do groźnych kontr dla Sheffield. Karny moim zdaniem wyczarowany, ja tam faulu nie widziałem.
Jedziemy z nimi w drugiej połowie.
cezarkop 24.10.2020 21:51 #
Żenada do kwadratu z taką grą nie zasługujemy na obronę tytułu,nie zasługujemy nawet na top 4.
WojTECH 24.10.2020 21:51 #
Nie no znawca ewidentnie.
cezarkop 24.10.2020 21:54 #
Boli prawda?
Liverbird1979 24.10.2020 21:58 #
A kto gra lepiej od nas w tym sezonie ???
cezarkop 24.10.2020 22:07 #
Chociaż by AV
WojTECH 24.10.2020 23:00 #
Lepiejmy idziemy spać bo jutro mecz o 11, trzeba coś zagrać porządnie :) a tak w temacie to prawda jest taka że mamy poprostu mniej szczęście na początku sezonu. Mimo to 13 pkt z 18. Moim zdaniem sezon i tak będzie nasz. Chyba że braknie baterii, ale ławka w ofensywie jest także hajabongo i do przodu :)
BigAnfield 24.10.2020 21:52 #
4-2-3-1 nam nie lezy. Salah na szpicy jest maloproduktywny. Wrocic na 4-3-3 i ogien.
caharin7 24.10.2020 21:53 #
Karny, jaki karny to już jest totalne przegięcie. Prędzej 2 sytuacja z Jotą, tam mogli podyktować, ale nie to. Generalnie chaos, trzeba spiąć poślady i wziąść się do roboty. Jesteśmy w końcu Liverpool a nie jakieś cip....
ynwa19 24.10.2020 21:53 #
Przypadkowy karny po przypadkowej akcji ale później mieliśmy furę! szczęścia.
Dobrze,że jest już 1:1
Ten mecz musimy wygrać.

Do boju The Reds!
BartekLfc1993 24.10.2020 21:54 #
Właśnie po tym się poznaje mistrzów. Nawet jak nie idzie i gramy na -50% swoich mozliwości to wygramy to!
Jak to mawiał moj trener, za ładnie nie płacą :D

Damy rade!
Kijoraptor 24.10.2020 21:54 #
Nawet Firmino nie mógł tego chybić. Trochę eksperyment się nie udaje, wrócić na swoje pozycje i dobić rywala, bo się rozpanoszyli na naszym terenie.
Pabloitto 24.10.2020 21:55 #
Długimi momentami byliśmy bezradni, dzięki Bogu wyrównaliśmy, jak mi brakuje przy stałych fragmentach Virgila.
Banson 24.10.2020 21:55 #
LFC to taki biedny klub... Nie stać nas na środkowego obrońcę... fizycznie pojedynki 1 na 1 przegrywamy, no i bałagan w obronie. Ma ktoś nr do Kloppa? ;P
Liverbird1979 24.10.2020 21:57 #
Nie pierdulta;-) Karny z dipy jednak Kota później miał dużo szczęścia. Z tym że przed jego faulem (miękkim) ale jednak dałem w polu karnym, zawodnik SU przepchną zdrowo Czerwonego po czym poszła ta akcja. Początek jak za starych dobrych czasów. Później ten karny z dipy... a teraz trzeba ich zdmuchnąć z murawy... I po Maistra tam gdzie jest nasze miejsce.
AirCanada 24.10.2020 21:58 #
Gdzieś Ty tam kota widział?! Realizator nic nie pokazywał ...🐈🤣
VII 24.10.2020 21:58 #
Jesteśmy ruchani na ten VAR bez gumy. Jeśli już dyktuje się ten rzut karny w tak ważnym momencie meczu gdzie może on mieć znaczący wpływ na obraz gry, to może chociaż warto by było ruszyć dupsko do tego małego ekranika z rozdzielczością starego pegasusa i sprawdzić dokładne zbliżenie czy ta noga miała kontakt z piłką, a jeśli nie to w jakim miejscu stykała się z polem karnym. Jeżeli już czepiamy się milimetrów to wydaje mi się że jednak warto je sprawdzić nim padnie kluczowa decyzja. Jak widać sędziowie nie uczą się kompletnie niczego na błędach swoich kolegów z derbów Merseyside. No chyba że jest to zawodowa solidarność upier*alać nas teraz na każdym kroku przy minimalnych argumentach na styk.
VII 24.10.2020 22:01 #
PS. Canal Plus wyłączyłem po 20 minucie meczu i przeniosłem się na Angielski Stream, bo jaki jest sens podnosić sobie ciśnienie głupkowatymi komentarzami podczas gdy już samo widowisko je dostarcza.
WojTECH 24.10.2020 22:58 #
Też nie mogę ich słuchać.
Zalewsky 24.10.2020 22:03 #
Ten sezon jest tak chory, że ucieszyłbym się na wieść o jego końcu. Nie mogę patrzeć już na szyld z napisem VAR, mimo że jestem (jeszcze) jego zwolennikiem.
JakubLFC 24.10.2020 22:05 #
Czas zacząć myśleć o przesunięciu Trenta do środka i szukanie kogoś na prawą obronę.
Merkuryyy 24.10.2020 22:11 #
Co wy macie z tym Trentem w środku za kogo miałby grać
To jest PO i raczej już tak zostanie
Pavlito 24.10.2020 22:06 #
Karny z kapelusza na powtórne było jasno widać że stopy nie dotykają lini co najwyżej rzut wolny. Var można wsadzić na granat i wyciągnąć zawleczke.
Co najgorsze gramy okropnie powoli, jak nie przeklinam tak mi sie przy kobicie wyrwało. Jest ślamazarnie, nie dokladnie, bez pośpiechu. Zero asekuracji o presingu nie wspomne, najzwyczajniej brakuje mi zaangażowania. Ps. Robią wszystko zeby wycofać VAR.
Pabloitto 24.10.2020 22:54 #
Słaby mecz, dobrze że wygrany to najważniejsze.
Pavlito 24.10.2020 22:56 #
3 pkt i tylko tyle z pozytywnych wiadomości, mecz bez historii. Nasi wyglądają tak dojechani jakby grali dziś drugi mecz. Oooo to takie modne nie ma świeżości :D
radoLFC 24.10.2020 22:56 #
Dobra druga połowa, zaciekłe są te zespoły z dolnej części tabeli.
Szkoda że Salahowi nie wpadło, bo akcja przednia
AirCanada 24.10.2020 22:56 #
Daleko nie byłem od dobrego typu. Co prawda gol nie z dupy, tylko z główki i nieco szybciej niż 89 minuta, wszakże są 3 pkt i zwycięzców się nie sądzi :) Teraz niech Minamino, czy Szakira dostaną szansę w LM z Duńczykami, a niektórzy niech w miarę możliwości odpoczną przed WHU.
Pavlito 24.10.2020 22:57 #
Mnie dziś Minamino zawiódł co piłka przy nodze to strata :/
Reddy 24.10.2020 23:05 #
Przecież Minamino wszedł tylko na 10 minut i nie po to żeby mieć 10 celnych podań ale żeby naciskać, zrywać się do pressingu
Scofield1111 24.10.2020 23:40 #
Melisa Reddy? ;)
ynwa19 24.10.2020 22:57 #
Co ja dzisiaj nerwów zjadłem!
Ale jeżeli mamy w takim przypadku wygrywać to....proszę bardzo.
Piłkarz meczu:Diogo i to nie tylko za gola.
Gdyby nie "zapominalski" na VAR-ze to już bylibyśmy liderem.
Ale co się odwlecze......

Come on LFC!-:)
BartekLfc1993 24.10.2020 22:58 #
Przestańcie płakać o ten VAR, owszem decyzje są tragiczne ale:

Po pierwsze wygraliśmy po ciężkim meczu.
Po drugie decyzja o rzucie karnym z kapelusza...ale minute później powinien być karny za rekę Andyego.
Po trzecie, i tak szczeście na przestrzeni sezonu może dwóch wychodzi na 0, czasem nam gwizdą czasem nam odejmą.
Po czwarte nie mamy na to wpływu, to jaki sens jest się wkurzać o coś na co nie ma się wpływu?

Daliśmy rade! To najważniejsze!
VII 24.10.2020 23:11 #
Po pierwsze wygrana w tym meczu nie zmienia faktu że system VAR działa nieudolnie. W jednym przypadku tak jak w meczu Chelsea - Man Utd nie wychwycono bardzo ważnego w kontekście przebiegu meczu punktu, a w innym posiłkuje się o milimetry jak to się mówi "Palcem na wodzie pisane" na dobrą sprawę niedające się udowodnić.
Po drugie przy zagraniu Andy'ego nie powinno być rzutu karnego ponieważ miał rękę ustawioną naturalnie przy ciele. Ponadto wygrał walkę o pozycję i to zagranie oraz trajektoria lotu piłki w żadne sposób nie wpłynęła na potencjalną okazję ze strony rywala.
Po trzecie jedną kwestią jest szczęście z poprzednich sezonów, a inną cała suma niefajnych i bardzo wątpliwych decyzji nie popartych jasnymi dowodami czy też materiałami. Mamy prawo czuć się pokrzywdzeni i wkur***ni, bo już na samym początku sezonu tracimy naszego najlepszego zawodnika i cenne punkty. Więc nie odbieraj tego w kategoriach karmy, ponieważ jest to niewspółmierne.
I wreszcie po czwarte...Nie wiem czy zauważyłeś ale my kompletnie na nic nie mamy wpływu. Jedyna rzecz na jaką mamy wpływ to te zbiórki w ramach LFC.pl gdzie np. Carragher podpisał koszulkę na rzecz aukcji. Nie zmienia to faktu że jesteśmy kibicami takimi samymi jak ci w W.Brytanii i takie rzeczy nas zwyczajnie wkur***ją. Dlatego dokładnie analizujemy te decyzje i dzielimy się tutaj naszym wkur****iem.
VII 24.10.2020 23:15 #
I sory za takie dosadne punktowanie które możesz odebrać w kontekście złośliwości. Nie jest to złośliwość z mojej strony. Chciałem jedynie uporządkować wszystkie aspekty wypowiedzi w taki sposób, aby jasno odnosiły się do twoich. Miłego wieczoru ;)
Pippen 24.10.2020 23:31 #
VII VAR działa dobrze tylko jak zwykle człowiek zawodzi, człowiek który go nieumiejętnie obsługuje, podobnie jest w Hiszpanii, myślę że dużo lepiej działa w Bundeslidze
Poza tym co ma VAR do kontuzji VVD??? tzn jakby dobrze działał to by nie miał kontuzji? Była interwencja Pickforda i jedynie co by było to by dostał czerwień. Ale z tego co wiemy po fakcie to liga nie zmieniła decyzji sędziego meczowego i tego z VAR u więc to są tylko nasze kibiców flustracje. Poza tym to Ci którzy sędziują mecze i siedzą na VARze chyba mają większą wiedzę niż my tu wypisujący swoje sądy bo inaczej to 100 chłopa z tego forum miałoby całkiem niezłą robotę w Premier Lig a tak nie jest.
VII 25.10.2020 00:14 #
VAR ma do kontuzji VVD tyle że kiedy my straciliśmy zawodnika poprzez brutalne wejście, to Everton od 11 minuty powinien grać w 10. Dzięki temu wyrównałyby się nieco nasze szanse po tej stracie i możliwe że obraz tego meczu przybrałby inną barwę. A liga nie zmieniła decyzji sędziego ponieważ owa sytuacja nie została pominięta, a była ona rozpatrywana przez sędziów i decyzję podjęto w czasie meczu. To dlatego nie zmieniono decyzji, a pociągnięto sędziego do odpowiedzialności. A co do naszych sądów i tych 100 chłopa powiem ci tylko tak... Ja również potrafię zrobić sobie stopklatkę w czasie meczu i obrysować ją linią w Paincie. Frustracja ze strony kibiców wynika z faktu, że już sami widzowie z poziomu TV dostrzegają więcej nieścisłości w podejmowanych decyzjach jak sędziowie VAR którzy jak sam powiedziałeś "mają większą wiedzę niż my tu wypisujący swoje sądy". VAR miał pomóc rozwiązywać niejasne i dwuznaczne sytuacje, a nie mnożyć je.
adamne 25.10.2020 01:18 #
@Pippen: VAR kontuzji Virgila by nie zmienił, ale gdyby Pickford dostał czerwoną to prawdopodobnie wygralibyśmy tamten mecz i to my bylibyśmy teraz na pierwszym miejscu a nie Everton.
Poza tym tofiki ośmielone bezkarnością faulowały dalej, czego skutkiem były kontuzje Thiago i Matipa.
Kijoraptor 24.10.2020 22:58 #
Wyszedł w kościach mecz z Ajaxem. Nie było dynamiki, kontry, mocy. Mimo że o fajnie, że bramki strzelał ktoś poza Mane i Salahem. Jota daje radę, ładnie się wpasował w drużynę i już ma bramkę. Sadio dzisiaj zwalniał, Mo za późno strzelał, ale koniec końców dopisujemy 3pkt kiedy inni się nimi dzielą.
Zalewsky 24.10.2020 22:59 #
[*] dla graczy FPL, którzy dali Salaha na kapitana.
Scofield1111 24.10.2020 23:00 #
He he u mnie Sadio :D
Zalewsky 24.10.2020 23:25 #
U mnie Salah i w zasadzie sezon ten może być najtragiczniejszy w moim wykonaniu w mojej historii.
Scofield1111 24.10.2020 23:34 #
Powiem szczerze, że Ci co wystawiają graczy na triple captain to mają jakieś chody u wróżki. Pamietam jak w którymś sezonie Hary Kane strzelił 4 bramki w jednym męczyli ktoś go tak ustawił. Później Vardy miał znowu to samo, No nie mogę :D z Liverpoolczykow ja mam Robbo, Sadio i teraz latarnie morską kupiłem, ale po tym meczu będzie lipa ;)
Ciężko wywalczone 3 pkt po meczu w LM podkreślę wyjazdowym także nie narzekajmy, ważne 3 pkt, vicelider dobra robota!
użytkownik zablokowany 24.10.2020 23:00 #