05.05.2024
17:30

Osób online 988

Jota znów daje wygraną w lidze, 2:1 z Młotami!

Liverpool zwyciężył w pojedynku z West Hamem na Anfield 2:1. Młoty objęły prowadzenie w 10. minucie spotkania, kiedy gola strzelił Fornals. Do wyrównania po strzale z wapna doprowadził niezawodny Mo Salah kilka minut przed przerwą.

W 85. minucie mistrzowie Anglii zadali cios ostateczny. Xherdan Shaqiri świetnym podaniem obsłużył w polu karnym Diogo Jotę, który zapewnił Liverpoolowi cenne 3 oczka.

Drużyna West Hamu pierwsza strzeliła gola w 10. minucie za sprawą gola Pablo Fornalsa. Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła. Powinien ją przerwać Joe Gomez, ale po dośrodkowaniu główkował pod nogi Pablo Fornalsa, a ten przymierzył z kilkunastu metrów, nie dając szans Alissonowi na interwencję.

W 25. minucie meczu gospodarze zaplątali się w polu karnym przeciwnika i jedyne, co udało się zrobić, to wycofać futbolówkę przed szesnastkę. Stamtąd uderzył Jordan Henderson, ale nieznacznie niecelnie i piłka przeleciała obok bramki Fabiańskiego.

Chwilę później po dośrodkowaniu z prawego skrzydła bramkarz West Hamu United popełnił duży błąd i miał furę szczęścia, że za jego plecami nie było gotowego do oddania strzału piłkarza the Reds.

W 40. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Liverpoolu. Sam poszkodowany zawodnik zabrał się za wykonanie rzutu karnego. Mohamed Salah nie wymyślał skomplikowanego rozwiązania i oddał mocne uderzenie w sam środek bramki Fabiańskiego.

Druga połowa również była niemrawa, w 66. minucie Pablo Fornals próbował zagrozić bramce Alissona, jednak z kilkunastu metrów trafił w nogi Robertsona.

Wprowadzony sześć minut wcześniej na boisko Diogo Jota, zdobył dla Liverpoolu gola w 77. minucie, ale nie został on uznany ze względu na wejście Mané w bramkarza Młotów.

Pięć minut przed końcem podstawowego czasu Liverpool zdołał objąć prowadzenie. Diogo Jota oddał uderzenie z bliska obok golkipera gości. Jedno podanie Shaqiriego ominęło całą defensywę West Hamu i Portugalczykowi pozostało wygrać w sytuacji sam na sam z Fabiańskim i ta sztuka mu się udała.

Mimo pięciu doliczonych minut przez arbitra, trzy punkty pozostały na Anfield.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Gomez, Robertson - Henderson, Wijnaldum, Jones (70' Shaqiri) - Salah (90' Milner), Firmino (70' Jota), Mane

West Ham: Fabiański - Coufal, Balbuena, Ogbonna, Creswell, Masuaku (89' Lanzini) - Bowen (89' Benrahma), Soucek, Rice, Fornals - Haller (74' Yarmolenko)

Komentarze (105)

elefce96 31.10.2020 19:19 #
Kolejny raz jesteśmy pogubieni...
lfc257 31.10.2020 19:19 #
niestety, wydaje się, że wobec potężnych problemów z obroną chyba wracamy do tych ,,hokejowych" wyników sprzed lat
radoLFC 31.10.2020 19:20 #
Grać sprytnie jak Salah, Fabian elektryczny trzeba to wykorzystać.
Nodramawegotlallana 31.10.2020 19:20 #
Padaka. Klopp ślepiec, a Firmino drewno...
Jedi13 31.10.2020 19:22 #
Okej :)
Jedi13 31.10.2020 19:21 #
Gramy brzydko, ale wynik jest najważniejszy. Karny już wcześniej powinien być na Mane. Curtis mocno średnio. Gini w środku to nasz trzon.
Adrianeklfc 31.10.2020 19:21 #
Trzeba się przyzwyczaić do takiej gry. Jeszcze przyjdzie piękniejsza gra. Potrzeba czasu. Najważniejsze,żeby regularnie punktować,nawet w słabym stylu.
AirCanada 31.10.2020 19:21 #
Dobrze, że nam tego karnego Młoty sprezentowały, podłączając Nas do tlenu jeszcze przed przerwą. Dzięki temu mam nadzieję, że jakoś wymęczymy zwycięstwo, tak jak przeciwko Szablom. Potrzebujemy tej wygranej cholernie dziś. Ależ nam takiego Thiago w środku pola brakuje ... ta nasza pomoc dziś to momentami dno i 2 metry mułu.
użytkownik zablokowany 31.10.2020 19:21 #
Isengrim 31.10.2020 19:21 #
Chyba czas Kloppa dobiega końca wygrał to co miał wygrać i to chyba by było na tyle
Jedi13 31.10.2020 19:24 #
Zauważ, że wszystkie drużyny biorące udział w europejskich pucharach grają srednio. Gdy gra się co 3 dni trzeba grać oszczędnie. Oraz dużo rotować.
CzanYNWA 31.10.2020 19:25 #
Wyjdz i zamknij za soba drzwi!
radoLFC 31.10.2020 19:26 #
Nominacja do komentarza roku, ja je..ę
Kijoraptor 31.10.2020 19:22 #
Curtis ponownie nie daje tyle ile się od niego oczekuje w środku. Jota powinien wejść jak najszybciej.
Philips póki co bez większych błędów i oby tak pozostało.
Firmino jak zwykle bezproduktywny.
Paviola 31.10.2020 19:22 #
Mecz bardzo ciężki. Głównie za sprawą ich bramki. Szybko zdobyli i się cofnęli. Dziś Keita czy Thiago byliby bezcenni. Jota od razu za Firo powinien wejść. Wiem, co mecz to piszę, ale gość jest tak tragiczny, że chyba wolałbym by grali w 10 bez niego.
Zalewsky 31.10.2020 19:22 #
Zwolenników Firmino po tym meczu nie powinno przybyć, niestety ale daleko mu do formy sprzed dwóch, trzech lat.
Jedi13 31.10.2020 19:25 #
Strasznie zrzędzisz ;)
użytkownik zablokowany 31.10.2020 19:27 #
Jedi13 31.10.2020 19:47 #
GrzegorzLFC
Przepraszam, że spowodowałem u Ciebie problemy żołądkowe. I dziękuję za komplement.
ynwa19 31.10.2020 19:22 #
Joe sprezentował gola i znowu gonimy wynik.
Dobrze,że już jest remis.W drugiej połowie dorzucamy 2 bramki i będzie ok.

Do boju The Reds!-:)
cezarkop 31.10.2020 19:23 #
Nawet Jurgen się nie cieszył po tym karnym,ale nie ma się co dziwić w porównaniu do poprzedniego sezonu obniżyliśmy loty o dobre 150 procent
BigAnfield 31.10.2020 19:39 #
Pewnie dlatego ze kolejny raz w srodek. W koncu ktorys z bramkarzy pozostanie na srodku bramki po gwizdku i bedzie ździwko.
Zalewsky 31.10.2020 19:23 #
Dobrze, że przeciwnik oddał jeden strzał, bo znając nasze szczęście po trzech takich strzałach padłyby trzy gole.
Kijoraptor 31.10.2020 19:25 #
Jakby bronił Adrian, ale do Alisona mam większe zaufanie. W końcówce jak już będziemy wygrywać Ali pewnie będzie musiał być czujny do końca.
Nodramawegotlallana 31.10.2020 19:24 #
Czy mi się wydaje czy Keita, Jones, Minamino, Ox, Wijnaldum to są jakieś klony? Wszyscy grają jakoś tak... bezpłciowo.
Fanlive94 31.10.2020 19:36 #
Błagam nie pisz tych durnych komentarzy jak pijesz, bo nie wierzę, że są one pisane na trzeźwo...
Deadlock1 31.10.2020 19:25 #
Oczy krwawią. Druga linia bez jakiejkolwiek zdolności do wykreowania czegoś więcej niż podanie do boku. W przerwie konieczna jest zmiana i przesunięcie Hendersona bliżej bramki przeciwnika. Męczymy, ale oby tylko do powrotu kontuzjowanych Thiago i Keity.
qbek1991 31.10.2020 19:25 #
Generalnie masakra. Gini gra jakby się mu nie chciało, Mane to już w ogóle bez chęci do czegokolwiek. Jedyny człowiek który ostatnio gra tak jak rok temu to Andy. Ogólnie ostatnio nasze mecze wyglądają na mega wymęczone...bicie głową w mur to chyba dobre określenie na naszą grę ostatnio
Edamskiser 31.10.2020 23:51 #
Mane nie tyle gra bez checi, co juz jest zajechany.. Dzisiaj chyba w kazdej akcji Mane dostawal mniejszego lub wiekszego kopniaka po kostkach od Hamow, gosc ciagnie cala ofensywe od poczatku sezonu, chociazby akcja z nieuznana bramka pokazuje charakter mane, zawsze do konca.
VII 31.10.2020 19:26 #
Nieco się spóźniłem na mecz i obejrzałem jedynie 10 minut pierwszej połowy. Akurat kiedy odpaliłem stream został podyktowany karny. Ale wystarczyło że odpaliłem statystyki na flashu i już wiedziałem jaki to typ meczu. West ham jak zawsze toporny, że każdemu z ich graczy można wręczyć siekierę i posłać do lasu. Sporo niedokładności z naszej strony. Widać że próbujemy operować długimi podaniami, ale nam to nie wychodzi. Oby w drugiej połowie dostrzelić tą jedną bramkę i ciul... Wczoraj miałem imieniny i nie obrażę się jeśli z tej okazji Liverpool sprezentuje mi dziś 3 bardzo cenne punkty :)
Kijoraptor 31.10.2020 19:31 #
Nie ma u nas niedokładności. Po prostu nie mamy okazji do czystego strzału, Młoty się bronią w 5-6. Statystyki nie oddają tego co na boisku. Może poza tym, że mają niską skuteczność celnych podań, ponieważ udaje nam się przerywać ich kontry i to my prowadzimy grę.
VII 31.10.2020 19:37 #
Chyba jednak jest ponieważ z tego co widać tworzymy setki podań, a nie potrafimy stworzyć jakiegoś konkretnego zagrożenia.
VII 31.10.2020 19:28 #
Ps. Niestety, ale wydaje mi się że Minamino niczego u nas nie zwojuje :/
elefce96 31.10.2020 19:33 #
Szkoda, że chłopak jest rzucany albo na podtrzymanie wyniku na same ogonki, albo z kompletnie nieogranym shaqiem, origim, między rezerwami. Co mecz gra z kim innym. Jeśli nie dostanie kilku prawdziwych szans na środku za firmino albo nawet za nim to nigdy się nikt nie dowie jakby to wyglądało. Najlepszym dla niego będzie pójść na wypożyczenie do średniego klubu PL i powrót, kiedy Firmino zostanie sprzedany. Przecież ten chłopak umie świetnie grać w piłkę, ale wchodząc do zabetonowanej drużyny mistrza Anglii nie wszystko zależy od Ciebie.
Pabloitto 31.10.2020 19:28 #
Jeden błąd i tracimy bramkę, potem Młoty się murują i my nie potrafimy sie do nich dobrać, w końcu miękki karny i jest remis, początek sezonu a jesteśmy już wykrwawieni kadrowo jakby to była co najmniej połowa, mimo przeciwności losu walczymy i oby się to dobrze dla nas skończyło.
MasterMariano 31.10.2020 19:31 #
Diogo za Jonesa lub Firo i jedziemy z nimi... Fabianski dzisiaj niepewny trzeba to wykorzystać :)
JareckiYNWA 31.10.2020 19:32 #
Musimy szybciej grać piłką bo wtedy nadarzają ustawiać mur, często są sytuacje gdzie można zagrać do przodu szybciej to jest spowolnienie gry do tylu i już wyedy jest ściana. Ciężko się to ogląda narazie. 3-2 obstawiam
hoster 31.10.2020 19:32 #
Gini się na nadaje do gry z rywalem, który jest tak głęboko cofnięty. Thiago przydałby się w tym meczu jak powietrze. Boby znowu cieniutko, najgorsze jest to że Sadio też jakoś dzisiaj nie jest sobą.
radoLFC 31.10.2020 19:34 #
Gramy bez dwóch podstawowych stoperów i bez najbardziej kreatywnych pomocników, a to liga angielska i tiki taka nie przejdzie, czego się spodziewaliście, czasem gra wygląda jak orka na ugorze? Najbardziej wku... mnie mentalność rozwydrzonej bandy z piaskownicy.
reason 31.10.2020 20:09 #
No jak to, przecież WIELKI LIVERPOOL nie może przegrywać z jakimiś West Hamami (w ogóle co to za klub, pewnie nigdy nic nie wygrali, słabiaki) - mentalność części ludzi tutaj xD
AirCanada 31.10.2020 20:25 #
Co mi Szwajcar z Portugalczykiem zaimponowali przy akcji bramkowej! Bardzo cenne 3 punkty, czekamy na powrót Thiago, Matipa i Flaco teraz.
Aklerua 31.10.2020 20:26 #
Kocham Firmino, ale czas żeby siadł na ławce z 3 mecze
liverpoool 31.10.2020 20:26 #
Ile bramek w meczu musi strzelić Jota żeby wychodzić w pierwszej jedenastce???
Adrianeklfc 31.10.2020 20:26 #
Patrząc na gre Joty to poezja. On nawet porusza się z gracją.
caharin7 31.10.2020 20:27 #
Panie Diogo, nie byłem zbyt przekonany do Pana transferu. Tak 60 do 40 na plus Myliłem się przepraszam. Ważne 3 pkt
Hawken17 31.10.2020 20:27 #
Cieszy fakt, że pomimo tylu kontuzji dalej jesteśmy w stanie wygrywać YNWA!!
cezarkop 31.10.2020 20:27 #
Debiutant nie wymiękł i to jest plus
Pabloitto 31.10.2020 20:27 #
Gra nam się ciężko, ale czego nie da się odmówić to fajna mentalność, waleczni i niebezpieczni nadal.
paranormalnY 31.10.2020 20:28 #
Pomyśleć, że nie wiele brakowało a zamias Joty jakiegoś tam Wernera mogliśmy dostać...
Bengaloe 31.10.2020 20:28 #
Ciężko umęczone, ale jest! Ogromny pozytyw tego meczu to oczywiście wejście Shaqa i Joty, ale ode mnie laurka dla Nata Philipsa. Bardzo mi zaimponował tym występem.

YNWA, do wtorku ;)
Mancza 31.10.2020 20:28 #
Jota znowu nas ratuje. Dać mu szanse od 1 minut i gra gitara ;)
BigAnfield 31.10.2020 20:29 #
DIOGO JOTA CHŁOPAK ZE ZŁOTA
ynwa19 31.10.2020 20:29 #
Te nerwy i siwe włosy!
Lecz powtórzę się: niech w ten sposób wygrają jeszcze 31 razy!:)
Udany występ Nata,dobre zmiany Jürgena i ten Diogo-transfer miodzio.

I rekord bez porażki na Anfield wyrównany!
Zalewsky 31.10.2020 20:29 #
Brawo Phillips, bardzo się bałem jego występu, ale nie dał dzisiaj żadnych podstaw do narzekań jeśli chodzi o jego grę w defensywie.

Diogo Jota zasłużył sobie na miejsce w pierwszym składzie.
VII 31.10.2020 20:30 #
Los oddaje nam to co drukarnia próbuje zabrać. I bardzo dobrze. Golić tą murarską frajernię Moyesa. Shaquiri maestro z tym podaniem, bo samo podanie było ważniejsze od strzału. Z Phillipsa będą ludzie na bank i to jest myślę jeszcze większy pozytyw jak te dzisiejsze wyszarpane 3 punkty. Natomiast Diogo jeszcze nie raz pokaże nam na co go stać, zobaczycie. Sobota kończy się koncertowo. Teraz jeszcze jakiś sześciopaczek i elegancja Francja. Miłego wieczoru Panie i Panowie ;)
VII 31.10.2020 20:42 #
Lodówka zapieczętowana i przygotowana również na taką okoliczność ;) Trzeba się zabezpieczyć za w czasu, aby nie dosięgnęły suchoty jak to miało miejsce w przypadku naszego słynnego wieszcza :D
cezarkop 31.10.2020 20:30 #
A propo Firmino za zasługi dostaje się medale i takowy już dostał teraz pora na graczy w formie i takich którzy robią różnicę.
VII 31.10.2020 20:38 #
Przede wszystkim pora na takich graczy którzy widzą potrzebę dalszego rozwijania się mimo dotychczas posiadanych umiejętności. Dajmy na to taki Diogo. Ile razy wchodzi na końcówki i jak niewiele minut potrzebuje żeby zrobić różnicę. Chłopak ciągle chce jeszcze więcej. Natomiast co do Firmino to mam takie wrażenie że zaczyna się wypalać i ten medal który dostał po części może go utwierdzać w tym stanie. Niestety... I to nie jest tak że LFC.pl po nim stale jeździ, a chłopak jest Bogu ducha winny. Trzeba oddzielić sympatie, uprzedzenia oraz emocje i powiedzieć jasno że to już nie ten sam chłopak który błyszczał w ostatnich sezonach "no look pass-ami i goal-ami". Gdzieś utracił ten instynkt. Może to kwestia tego przyspawania do wyjściowej 11 które Klopp propaguje do oporu niezależnie od jego formy.
Jedi13 31.10.2020 20:30 #
Biję się w pierś. Firmino powinien usiąść na ławce na kilka spotkań. Diogo powinien zająć jego miejsce. Brawo Liverpool.

P.S. w pierwszej połowie brak karnego na Mane, a w drugiej połowie VAR po raz kolejny okrada nas z bramki.
FankaLFC 31.10.2020 20:30 #
Jota jest zajebisty i nie uznaje go na ławce. Natomiast zwróćcie uwagę że mamy najwięcej straconych goli w Premier League pomimo liderowania.
JareckiYNWA 31.10.2020 20:30 #
Chyba nie ma bardziej defensywnej drużynie w lidze niż west ham. Oni w ogóle nie chcieli grać, tylko się bronić
BigAnfield 31.10.2020 20:48 #
Strzelając bramke na Anfield poczatkowej fazie gry, to niczego innego bym sie po nich nie spodziewal. Zaczeli troche szarpac jak bylo 2:1.
Radbug 01.11.2020 10:27 #
No wyszli formacja 5-4-1, z normalnych ustawień najbardziej defensywna ze wszystkich. Ponadto czego można się spodziewać od drużyny mającej Hallera za napastnika?
Owen89 31.10.2020 20:31 #