05.05.2024
17:30

Osób online 907

Bramki Mané, Keïty i Giniego

Naby Keïta, Sadio Mané i Gini Wijnaldum strzelili bramki dla swoich reprezentacji przy okazji niedzielnych meczów.

Ten ostatni w spotkaniu Holandii z Bośnią i Hercegowiną w Lidze Narodów, już po 14 minutach miał na koncie 2 gole. Oranje pokonali rywala 3:1, a grający w roli kapitana Wijnaldum przebywał na placu gry przez 64 minuty.

Na Czarnym Lądzie grali nasi piłkarze w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki. Keïta w pierwszej połowie odpalił 'rakietę' z 17 metrów, dając Gwinei prowadzenie w starciu z Czadem. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1.

Mané zapewnił triumf Senegalowi (1:0) w konfrontacji z Gwineą Bissau. Gol napastnika Liverpoolu z 82. minuty przesądził o wygranej i awansie drużyny do turnieju finałowego.

Jordan Henderson wyszedł w pierwszym składzie Anglików w wyjazdowej potyczce z Belgią w Lidze Narodów. Trzy Lwy przegrały 0:2, a pomocnik the Reds został zmieniony w przerwie.

Kostas Tsimikas pojawił się w wyjściowej formacji Grecji, która pokonała 2:0 Mołdawię. Lewy obrońca przebywał na boisku 62. minuty.

Neco Williams wystąpił w barwach Walii, która w Cardiff pokonała 1:0 Irlandię.

Andy Robertson zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami nie zagrał w spotkaniu Szkocji ze Słowacją (0:1), ale wciąż ma szanse na grę w środowym starciu z Izraelem.