ARS
Arsenal
Premier League
08.01.2026
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1979

UEFA rozważa zmianę miejsca meczu z Midtjylland


UEFA rozważa przeniesienie z Danii ostatniego meczu grupowego Ligi Mistrzów z powodu komplikacji dotyczących koronawirusa. 

Oprócz wiadomości, że Mohamed Salah zakaził się koronawirusem w Egipcie, Liverpool dowiedział się również, że kolejne spotkanie przeciwko Midtjylland, które ma być rozegrane 9 grudnia może zostać przeniesione na neutralny teren. 

Najbardziej prawdopodobnym miejscem są Niemcy, a konkretnie stadion Borussii Dortmund, gdzie Jürgen Klopp spędził 7 lat jako menadżer. 

Ruch ten jest rozważany przez UEFA z powodu tego, że Liverpool po powrocie z Danii musiałby przejść 14 dniową kwarantannę. Podróże do Danii są bowiem ograniczone, a przepisy nie przewidują żadnych wyjątków. 

To kolejna komplikacja dla menadżera Liverpoolu, który będzie musiał radzić sobie bez najlepszego strzelca w niedzielnym meczu przeciwko Leicester, z powodu pozytywnego testu na COVID-19. 

Mohamed Salah został przetestowany w zeszłym tygodniu po tym jak uczestniczył w weselu brata odbywającym się w Kairze. Wynik testu był pozytywny, jednak zawodnik przechodzi zakażenie bezobjawowo. 

Ponowny test zostanie wykonany w sobotę i jeśli wynik będzie negatywny Salah będzie mógł wrócić do Wielkiej Brytanii. 

Tymczasem David Coote, który miał być sędzią VAR w meczu przeciwko Leicester został odsunięty od sędziowania tego spotkania.  

Coote był sędzią VAR, który nie zareagował na koszmarny wślizg Jordana Pickforda w nogi Virgila van Dijka w derbach Merseyside w zeszłym miesiącu. Ponowny występ tego sędziego w niedzielnym meczu był szeroko krytykowany. 

Dominic King

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (3)

Gomus89 19.11.2020 18:37 #
W sumie nie najgorsza wiadomość. Lepiej było by zagrać w Niemczech. A i ten sędzia odsunięty, ktoś mądry, w koncu podjął dobrą decyzję
Radbug 19.11.2020 20:52 #
Ale cieszy ten odsunięty sędzia. Jednak warto protestowac i domagać się wyjaśnień. Nadal są w sumie bezkarni, ale przynajmniej nie są już aż takimi świętymi krowami.
Marcel 19.11.2020 23:41 #
Patrząc na to co się dzieje, plus przy naszej obecnej sytuacji w grupie w LM ten mecz raczej powinien być o przysłowiową pietruszkę. Pierwsze miejsce w grupie jest niemal pewne a dwa kluczowe mecze zagramy na Anfield w przeciągu 2ch najbliższych tygodni. Czy w Dortmundzie czy gdzie indziej wysłałbym całkowity rezerwowy skład nie zwracając uwagi na wynik spotkania

Pozostałe aktualności

Skład na mecz z Kanonierami! (29)
08.01.2026 19:46, Gall1892, liverpoolfc.com
Nowy stoper trafi do drużyny rezerw (11)
08.01.2026 11:58, AirCanada, thisisanfield.com
Liverpool FC ze wsparciem dla Kevina Keegana (1)
07.01.2026 23:24, Gall1892, liverpoolfc.com
Arsenal - Liverpool: Wieści kadrowe (4)
07.01.2026 19:49, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Szoboszlai przed starciem z Arsenalem (1)
07.01.2026 19:25, Mdk66, thisisanfield.com