player
MUN
Manchester United
FA Cup
24.01.2021
18:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 329

Mocna rozmowa Kloppa z BT Sport


Jürgen Klopp był bardzo niezadowolony po dzisiejszym spotkaniu z Brighton, które zakończyło się remisem 1:1. W trakcie spotkania nie obyło się bez kontrowersji związanych z VAR-em, a oprócz tego The Reds stracili kolejnego zawodnika z powodu kontuzji.

Po meczu menedżer Liverpoolu udzielił wywiadu dla stacji BT Sport, w której nie krył swojej złości związanej z decyzjami sędziów oraz napiętym terminarzem.

Zapraszamy do przeczytania całego zapisu rozmowy Kloppa z Desem Kelly'm.

Des Kelly: James Milner doznał urazu ścięgna podkolanowego prawda?

Klopp: Tak, gratulacje.

DK: Dla mnie, osobiście?

JK: Nie, ale Ty dla nich pracujesz. Ścięgno podkolanowe, co za niespodzianka. Piłkarze Brighton także doznali kontuzji. Spytaj może Chrisa Wildera jak możemy tego uniknąć.

DK: Być może zwracasz się do nie właściwej osoby. Jesteśmy tylko nadawcą i przestrzegamy zasad Premier League. Nie powinieneś porozmawiać z ligą?

JK: Nie wiem ile razy muszę to powtarzać, ale to wy ustaliliście mecze o 13:30. Nie chodzi mi o ciebie osobiście, ale o telewizje. Od teraz do nowego roku mamy jeszcze jedno spotkanie w środę i potem znowu w sobotę o 13:30.

DK: Mówisz, że to my wyznaczyliśmy mecze na 13:30, ale ustalenie Premier League.

JK: Mówiłem o tym wiele razy. Mamy obecnie trudne czasy.

DK: Wiem o tym, stadiony są puste. Oczywiście, że jest ciężko, ale nadawcy wspierają piłkę nożną.

JK: Tak, jeśli gramy o 15, albo 16:30. Wtedy jest tak samo.

DK: To ma różne konsekwencje. Twój dyrektor sportowy powinien porozmawiać na ten temat z dyrektorami innych klubów. Jeśli będzie zwalał wszystko na nadawców to nic się nie zmieni.

JK: Po prostu mówię jak jest.

DK: Mówisz, że jest to karygodne.

JK: Oczywiście. Po tym jak graliśmy w środę wieczorem musieliśmy grać dzisiaj o 13:30. To bardzo niebezpieczne dla zawodników. Niezbyt często tak się robi.

DK: Kto mówi, że nadawcy się tym nie przejmują? Nie w tym problem.

JK: Dlaczego więc z Crystal Palace także musimy grać o 13:30, skoro tak się o nas martwicie?

DK: Nie my to ustalaliśmy. To decyzja Premier League.

JK: To bardzo wyjątkowy sezon. W innych okolicznościach byśmy się zgodzili.

DK: Nie, nie, nie. Jeśli chodzi o dobro zawodników to dlaczego kluby Premier League nie zgodziły się na pięć zmian w meczu?

JK: To bardzo interesujące. Tydzień temu mieliśmy rozmowę pomiędzy menedżerami i myślę, że było 15 do 5, albo 16 do 4 za wprowadzeniem pięciu zmian. Od tego momentu nic się jednak nie wydarzyło. Do zmiany przepisów potrzeba 14 głosów, a Chris Wilder cały czas pokazuje, że jest samolubny, ale to nie jest ważne. Byłem już w podobnej sytuacji, gdy prowadziłem Mainz. Wtedy chodziło tylko o utrzymanie się w lidze. Gdybyśmy dzisiaj mieli pięć zmian to zmieniłbym na przykład Robertsona i wprowadził Tsimikasa. Nie dlatego, żeby polepszyć naszą grą, ale po to, aby dać odpocząć Andy'emu. Nie chodzi o zmianę taktyki, czy systemu. Chodzi tylko o zdrowie zawodników. Zobaczymy co się teraz wydarzy.

DK: Zgadzamy się z tobą, a ja rozumiem o co ci chodzi, ale wyrażasz to wszystko w dziwny sposób. Atakujesz nadawców zamiast zdobywać poparcie na spotkaniach z władzami ligi.

JK: Mam pretensje do nadawców tylko jeśli chodzi o mecze w środy i w soboty o 13:30. Siedmiu innych menedżerów ma taki sam problem i zgadzają się ze mną. Chciałbym przestać o tym mówić, ponieważ to nie pomaga, ale problem jest ten sam bez względu na to kto kupuje prawa. W tym sezonie jest to jeszcze większy problem, ponieważ nie mieliśmy okresu przygotowawczego, a cała kampania jest bardzo intensywna. To nie jest w porządku. W tym sezonie mamy aż trzy mecze o tej godzinie. Powiedz kto jeszcze ma taki kalendarz. Dla mnie problemem jest ustalić wtedy skład.

DK: Nie możemy tego zmienić. Ty jednak możesz coś zdziałać na konferencjach z władzami ligi. Takie rozmowy mogą jednak prawdopodobnie trwać wiecznie.

Komentarze (6)

Radbug 28.11.2020 20:42 #
Zakaz udzielania wywiadów dla telewizji po meczach. Podać oficjalny powód: "gracze są zmęczeni bo mieli za mało odpoczynku i teraz każda minuta się liczy". Niech tak zrobią wszystkie kluby grające w pucharach i nie mające wsparcia od ligi i "niewinnych nadawców".

Zobaczymy wtedy jak szybko jednak da się dojść do porozumienia i jednak znaleźć odpowiedni termin jak im kaska będzie uciekać bo bez wywiadów mniej wpływów z reklam i sponsorów...
Deadlock1 28.11.2020 21:01 #
Nie macie wrażenia, że przez to, iż Klopp ośmielił się ostatnio publicznie mówić prawdę dostajemy po d.pie od sędziów? Od kilku spotkań przewinienia na naszych zawodnikach np. przy zastawianiu piłki, które dotąd były gwizdane, obecnie nie są. Tak jakby federacja chciała nam utrzeć nosa.

Nie zmienia to jednak faktu, że Klopp ma rację, a zmiany są konieczne.
olgierd73 29.11.2020 07:48 #
Odnoszę takie samo wrażenie,jeszcze te dziwne pomiary przy spalonych(wystający rękawek).
wiew 30.11.2020 10:16 #
dobrze, że to widzicie bo już myślałem, że zmysły tracę :) od paru spotkań bardzo ciężko się ogląda mecze z naszym udziałem, coraz mniej czerpę z tego przyjemności. ciągle mocno agresywna gra wobec naszych, niezrozumiałe decyzje sędziów. dziwny to sezon i chyba muszę przywyknąć :)
czerwony1892 28.11.2020 21:14 #
Tu potrzeba, żeby wszystkie strony się porozumiały, czy kluby, władze ligi i telewizje. Gościu z BT sprytnie spławia Kloppa, próbując mu wmówić prosto w oczy, że jego telewizja nie ma tu nic do gadania i w ogóle dajcie nam spokój.
Smutne to jest, bo w obliczu sytuacji, której nigdy futbol nie doświadczył powinni wszyscy mówić jednym głosem...
MKrzysiek 30.11.2020 20:10 #
Niestety ale mówię to z przykrością danie niecałych 60 godzin po regeneracji z tak trudnym rywalem jak Atalanta musiało się zemścić i to było widać podczas meczu gdzie drużynie po prostu brakowało świeżości i wypoczynku u naszym zawodnikom ;/

Pozostałe aktualności

Statystyki  (2)
21.01.2021 23:38, Zalewsky, BBC
Skład na the Clarets  (55)
21.01.2021 20:02, Zalewsky, liverpoolfc.com
Matip i Tsimikas w kadrze na Burnley  (0)
21.01.2021 19:36, AirCanada, liverpoolfc.com
Rehabilitacja Joe Gomeza - zdjęcia  (1)
21.01.2021 19:28, AirCanada, liverpoolfc.com
Fakty i statystyki przedmeczowe  (0)
21.01.2021 14:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Morton z nowym kontraktem  (0)
21.01.2021 14:13, AirCanada, liverpoolfc.com
Henderson: Staramy się wyciągać wnioski  (0)
21.01.2021 14:00, Ad9am_, liverpoolfc.com