player
MUN
Manchester United
FA Cup
24.01.2021
18:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 268

Wilder odpowiada Kloppowi


Chris Wilder po raz kolejny uderzył w Jürgena Kloppa. W tym tygodniu menadżer Sheffield United odniósł się do propozycji Niemca dotyczącej powrotu do pięciu zmian w meczu.

Wilder stwierdził, że Klopp zachowuje się jak "światowej klasy polityk" i oskarżył go o samolubstwo. W odpowiedzi trener the Reds stwierdził, że Szable mają "trzy zmiany i jeden punkt".

Wcześniej w tym tygodniu szef Sheffield United oskarżył Kloppa o samolubstwo z powodu chęci przywrócenia pięciu zastępców do Premier League, nazywając menedżera Liverpoolu „światowej klasy politykiem” zamiast argumentu, że przyniesie to korzyści wszystkim. Było to odniesienie do formy Sheffield, które po dziesięciu kolejkach mają na koncie jeden remis i dziewięć porażek, w tym przegraną z beniaminkiem - West Bromem. Obecnie są na ostatniej lokacie.

Wilder został zapytany o komentarz Kloppa w pomeczowym wywiadzie i stwierdził, że ma prawo do obrony własnego klubu.

- Nie zamierzam o tym mówić w tej chwili. Wyobrażam sobie, że rozumiesz mój pogląd na ten temat, więc może porozmawiamy o tym innym razem - stwierdził Anglik.

- Dzisiaj mówimy o dzisiejszym wyniku i jak słusznie zaobserwował Jürgen - wciąż mamy jeden punkty. Każdy ma do tego prawo [do obrony punktu widzenia klubu]. W tej lidze jest 20 głosów i każdy troszczy się o siebie przez cały czas.

- Nikt teraz nie dba o Sheffield United we właściwy sposób, więc musimy sami zadbać o siebie. Nie zamierzam wchodzić w szczegóły tego co zostało powiedziane.

- Od zawsze mam ogromny szacunek do Liverpoolu, jak i do Jürgena. 

- Niezależnie od tego, czy chodzi o troskę nad klubem, niezależnie od tego, czy jest to egoistyczne. Nawiasem mówiąc, jest jeszcze kilku innych trenerów, którzy troszczą się o swój klub. Zawsze będę opiekował się Sheffield United.

Menadżer West Bromu, Slaven Bilić, poparł Wildera, który stwierdził, że Klopp myśli tylko o sobie. Bilić podkreślił jednak, że nie jest to negatywna cecha Kloppa i że każdy menedżer będzie się zachowywał w ten sam sposób.  

- Wszyscy jesteśmy samolubni, ale nie w negatywny sposób. Masz obowiązek wykonywać swoją pracę. Odpowiedzialność polega na znalezieniu tego, co możesz zrobić lepiej dla swojego klubu - powiedział Bilić.

- Klopp jest również samolubny z tego punktu widzenia, chcąc jak najlepiej dla swojego klubu. Jednak nie jest jedyny. Rozumiem Chrisa Wildera, różnica między trzema rezerwowymi, pięcioma to duża zaleta, gdy gramy w dużych klubach.


Komentarze (15)

Radek91 29.11.2020 14:33 #
Od czasu awansu lubiłem Szable i byłem pod wrażeniem tego jak sobie radzą. Zwłaszcza jak zarządza nimi Wilder.

...Ale to jest jakiś angielski cymbał, który będzie bronił tradycyjnych trzech zmian, bo tak było od ponad 100 lat i już! Jeszcze ten tekst o jakimś samolubstwie (?). Co to ma do rzeczy?? To, że SU nie gra co 3 dni i może sobie grać starym trybem (chociaż wiadomo jak im to wychodzi), nie znaczy, że najlepsze kluby mają cierpieć przez zamknięte głowy menadżerów starej, brytyjskiej szkoły...

Fajnie, że opchnęliśmy im Brewstera za 20 mln, złoty interes z klauzulą odkupu ;)
Radbug 29.11.2020 14:46 #
Całe szczęście, ze zarówno WBA jak i Sheffield już w przyszłym roku pożegnają się z PL i nie będziemy musieli wysłuchiwać "mądrości" tych panów.

A może nawet stanie to się wcześniej, jeżeli zastąpią ich porządnymi trenerami.
poprzerwie2 29.11.2020 17:24 #
Proste, jeszcze pobije rekord z Szablami z najniższym bilansem punktowym w historii
radoLFC 29.11.2020 15:11 #
Słabsze kluby nie mają wystarczającej liczby wartościowych zmienników, wiedzą że 5 zmian faworyzuje mocne kluby. Każdy broni swego, nie trzeba od razu wyzywać kogoś od cymbałów.
adamne 29.11.2020 19:34 #
Za to mocne kluby grają 2 razy w tygodniu a słabsze tylko raz a zawodników mogą mieć taką samą liczbę, więc obecna sytuacja faworyzuje słabsze kluby które mogą dać dłużej odpocząć swoim zawodnikom i przez to mają mniejsze ryzyko kontuzji.
radoLFC 29.11.2020 21:32 #
Dokładnie tak jest, sam chciałbym 5 zmian, ale to jest na rękę Wilderowi i tego broni, a ja go rozumiem i nie wyzywałbym go, broni swojego interesu, tyle.
czerwony1892 29.11.2020 15:22 #
5 zmian to nie ułatwienie czy faworyzacja kogokolwiek tylko próba przetrwania do końca sezonu.
BigAnfield 29.11.2020 15:48 #
To ze "słabsze" kluby mają mniej wartościowych zmienników, nie może być argumentem, który by faworyzował te lepsze kluby z pięcioma zmianami. Chcesz mieć w składzie lepszych grajków, to stwórz im lepsze warunki, zaplecze i pensje. Akurat angielskie kluby mają kasę, nawet te z dołu tabeli. Tylko że te słabsze i lepsze mają w składzie po tyle samo 25 zawodników. Tym co grają raz w tygodniu ilość spokojnie wystarczy nawet doliczając kontuzje i covid. Tym co grają co trzy dni, brakuje ludzi. Więc mam rozwiązanie dla Pana Wildera. Podwoić liczbę zawodników drużynom grającymi w Europie i możemy grać bez zmian w meczu. To by było sprawiedliwe.
radoLFC 29.11.2020 19:07 #
Ilość wartościowych zmienników nie tylko może ale zwyczajnie jest argumentem. Gdybyś był trenerem słabej drużyny i grał raz w tygodniu to wolałabyś grać przeciwko 14 czy 16 silniejszym zawodnikom?
A argument że jak chce mieć lepszych graczy to niech zapewni lepsze warunki jest zwyczajnie dziecinny.
BigAnfield 30.11.2020 10:51 #
Dziecinny? Sorry ale angielskie kluby z dołu tabeli są warte 160-200mln. To nie Hiszpania czy Francja że wartość spadkowiczów i ich sąsiadów wynosi 20-40mln, a poziom tych zespołów jest podobny do klubów z polskiej ligi z górnej części tabeli. Pandemia dotknęła wszystkich, ale takie pieniądze jakie dostają kluby angielskie z praw do telewizji, to kluby włoskie, hiszpańskie czy francuskie mogą tylko pomarzyć. Więc nie mów że nie mogą stworzyć lepszych warunków. Wystarczy umiejętnie operować kasą, zamiast wszystko przytulać do kieszeni jako właściciel.
BartekLfc1993 29.11.2020 15:54 #
Ja rozumiem Kloppa jak i Wildera. Każdy patrzy na swój tyłek, jak to w życiu bywa....
cider 29.11.2020 17:37 #
W każdym zdaniu Klopp mówi o piłkarzach i ich zdrowiu ale do Wildera to nie dociera.
Bayer, PSG, Juventus, Atletico, Real, Barcelona też mają lepszą ławkę a tam 5 zmiań i nikt się nie burzy.
Dla mnie doskonałym przykładem gościa, który myśli i dba o interesy swojej całej ligi jest Javier Tebas. Po odejściu Ronaldo być może Messiego, braku zwycięstwa hiszpańskiej drużyny w LM facet wie, że cała liga może stracić a najwięcej zawsze tracą najbiedniejsi.
W PL najważniejsze żeby tabela była płaska, słabsi ogrywali silniejszych (AV-LFC U23)
Radek91 29.11.2020 18:14 #
Tu nie chodzi tylko Liverpool, ale i o wszystkie kluby, które grają w Europie, czy to w LM czy to w LE - City, Chelsea, United, Leicester, Arsenal, Wolves, Spurs

Dotyczy to zatem prawie połowy ligi, więc komu należy dać więcej możliwości?? Słabsze kluby też mogłyby na tym skorzystać, bo może wprowadzą jakiś młodych, którzy nagle wystrzelą z formą i zapewnią A) punkty B) szanse na sprzedaż za grube pieniądze. Wystarczy trochę chęci i dostrzeżenia perspektyw, a nie kurczowo trzymać się bagienka, które się zna od urodzenia...

Z resztą tu po prostu chodzi o zdrowie zawodników. A jak ktoś kurczowo broni się przed zmianami to jego problem. To oni nie potrafią dostosować się do wyższych wymagań, dlatego chcą podcinać lepsze kluby, bo może za kilka tygodni będą zmuszeni do grania zawodnikami z U-19...
morwit2 30.11.2020 06:30 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.
Gin 30.11.2020 08:21 #
Chirs ignorancie !! Jak Sheffield United zagra w LM i będą gali tyle meczów co LFC to wrócimy do rozmowy. Oczywiście, że Klopp chce jak najlepiej dla swojego klubu ! W końcu po to zatrudniliśmy.
TPK 30.11.2020 10:20 #
Wszystkim jest wszystko na rękę dopóki nie padają mu zawodnicy. Absolutnie żaden argument nie ma większej mocy niż zdrowie, w dupie mam czy Krzyś się obawia, że wleci na niego drugi Neco Williams. W dupie mam, że w 2018 ktoś podpisał kontrakt na warunkach odpowiednich w tamtym czasie. Możecie sobie takie argumenty wsadzić między bajki, tak długo jak cierpi na tym zdrowie zawodników - w sezonie bez normalnych przygotowań, ściśniętym, bez możliwości odpoczynku po sezonie i po miesiącach nieoptymalnych treningów. Nie interesuje mnie czy mówi Klopp, Ole czy Jose. Nawet jeśli się mylą w tej kwestii, poruszają istotny problem który wymagał (już chyba za późno, biorąc pod uwagę że PL nic nie zrobi, a BT wysyła Desa na wojnę żeby umyć ręce - "bo taki kontrakt", "bo liga pozwala") rozwiązania. Ale Krzyś się jara, bo będzie łatwiej. BT się jara, bo ma Liverpool o 12:30 i hajs się zgadza. Może to moje priorytety się nie zgadzają 🤔

Może spytajcie Maupaya co myśli o sezonie, nagrał się strasznie i to jeszcze po przestrzelonym karnym. Spytajcie Barkleya, Amarteya, Redmonda i paru innych się jeszcze znajdzie. Tak jakby granie w Europie było jedyną opcją odniesienia kontuzji.

Jak chcecie sobie wycierać ryje wynikami sportowymi i finansowymi kosztem zdrowia, proszę bardzo. Nie wiem tylko jak potem idziesz do szatni i patrzysz w oczy zawodnikom. Ba, co robisz gdy zawodnik schodzi z boiska z przywodzicielem po powiedzeniu takich rzeczy. Ale każdy ma swoją moralność i wartości, trudne czasy zawsze je obnażają.

A, jeszcze przypomnijmy sobie kto jęczał przez ponad 10 lat o słabych składach w pucharze Myszki Miki. Tak dla kontekstu, jak się zmienia narracja przez pazerność.

Pozostałe aktualności

Benítez odchodzi z Dalian Pro  (0)
23.01.2021 23:13, Agamk05, Liverpool Echo
Upadek Borussii przestrogą dla Liverpoolu  (22)
23.01.2021 21:31, ManiacomLFC, The Athletic
Salah z nagrodą Piłkarza Miesiąca za grudzień  (5)
23.01.2021 15:14, Teszni1, liverpoolfc.com
Bruno o formie Liverpoolu  (11)
23.01.2021 14:36, BarryAllen, Liverpool Echo
Milner: Musimy wyrwać się z kryzysu  (1)
23.01.2021 13:14, Ad9am_, liverpoolfc.com
Neco Williams o krytyce i Stevenie Gerrardzie  (0)
23.01.2021 12:42, BarryAllen, Liverpool Echo
Carragher: Liverpool traci właśnie swoją szansę  (27)
23.01.2021 06:53, Cyryl, The Daily Telegraph
JK: Praca, praca i jeszcze raz praca  (2)
23.01.2021 00:34, AirCanada, Liverpool Echo