13.05.2024
21:00

Osób online 1174

5 wniosków po meczu ze Spurs

Gol Roberto Firmino w ostatnich minutach zapewnił w dramatycznych okolicznościach Liverpoolowi zwycięstwo 2-1 nad Tottenham Hotspur na Anfield.

Odbity strzał Mohameda Salaha w pierwszej połowie wyprowadził mistrzów na zasłużone prowadzenie w środowy wieczór, ale Son Heung-Min szybko wyrównał wynik spotkania.

Jednak The Reds wygrali dzięki późno zdobytej bramce Firmino. Napastnik doskonale wykorzystał idealne dośrodkowanie Andy'ego Robertsona z rzutu rożnego i posłał piłkę z dużą siłą i precyzją obok bezradnego Hugo Llorisa.

Oto pięć wniosków po środowym spotkaniu na Anfield...

The Reds są liderami

Dzięki kontynuacji perfekcyjnej serii zwycięstw na własnym stadionie Liverpool przeskoczył w tabeli Spurs. The Reds wygrali wszystkie siedem meczów rozegranych na Anfield.

Liverpool pokonał drużynę Jose Mourinho różnicą jednej bramki. Kapitan określił występ przeciwko rywalom z Londynu jako wyjątkowy.

Drużyna Jürgena Kloppa ma teraz trzy punkty przewagi nad Tottenhamem i cztery nad Southampton i Leicester City. Ewentualna sobotnia wygrana nad Crystal Palace zapewni utrzymanie tego miejsca na Święta.

Gwiazdy Akademii lśnią

Obaj mają tylko 19 lat. Curtis Jones i Rhys Williams dorośli do występów w pierwszej drużynie i pokazali dojrzałość przeciwko rywalowi z samego topu.

Debiutujący w Premier League Williams był spokojny i zaznaczył swoją obecność jako partner Fabinho w linii obrony. Jones z kolej rozegrał imponujące spotkanie w środku pomocy co zostało docenione nagrodą dla Najlepszego Zawodnika Meczu.

Williams przodował w drużynie w liczbie wybić (3), wygrał wszystkie 8 pojedynków i 7 pojedynków powietrznych.

Jego kolega z Akademii - Curtis Jones był pewnym punktem zespołu zarówno w defensywie jak i w ofensywie.

Jones odzyskał posiadanie 9 razy, zaliczył 4 przechwyty i brał udział w 13 pojedynkach. To więcej niż Sadio Mané i Salah.

Bobby rozstrzyga mecz... ponownie

Po środowym zwycięstwie uwagę przykuwa jedna statystyka.

Dziennikarz Andrew Beasley zwrócił uwagę, że ta wygrana była 50 jednobramkową wygraną w Premier League pod wodzą Kloppa.

Dwadzieścia sześć z tych zwycięstw zakończyło się wynikiem 2-1. Wynik 1-0 padał szesnaście razy i jest to drugi najczęstszy rezultat.

Wkład Firmino w te zwycięstwa jest niezwykły. Brazylijczyk zdobywał decydującego gola 10 razy. To najwięcej z całej drużyny. Klopp podsumował to po meczu mówiąc:

- Strzela bardzo ważne dla nas bramki.

Trzeba mu przyznać rację.

Deja vu

W każdym z ostatnich trzech sezonów Liverpool zdobywał bramkę w ostatnich minutach i dzięki temu pokonywał Tottenham na Anfield wynikiem 2-1.

W sezonie 2018-19 komplet punktów zapewnił The Reds samobój Toby'ego Alderweirelda w 90 minucie. W zeszłym sezonie natomiast, wynik przesądziła bramka z karnego zdobyta przez Salaha po tym jak Henderson odpowiedział na zdobytego na początku gola Harry'ego Kane'a.

Niezwykła główka Firmino z ostatnich minut spotkania przedłużyła tą serię o również tą kampanię. Oznacza to, że drużyna Kloppa zaliczyła 5 zwycięstw z rzędu w Premier League nad Spurs.

Każdy z tych meczów kończył się przewagą jednego gola, a Firmino jest odpowiedzialny za ostatnie dwie decydujące bramki.

Kolejne zdobycze bramkowe Mo

Strzał Salaha przedłużył jego formę strzelecką. Egipcjanin zdobył 18 bramek w ostatnich 18 meczach w Premier League przeciwko klubom z Londynu.

Napastnik w 8 meczach przeciwko Tottenhamowi zdobył 6 bramek. Bramka zdobyta w środę sprawiła, że zajmuje on ex aequo z Sonem i Dominiciem Calvertem-Lewinem pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Salah rozpoczął sezon 2020-21 w zabójczy sposób typowy dla siebie, zdobywając 11 bramek w 12 meczach Premier League i 14 w 20 meczach we wszystkich rozgrywkach.