LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2052

Salah z nagrodą Piłkarza Miesiąca za grudzień


W dniu dzisiejszym Mohamedowi Salahowi przyznano nagrodę Piłkarza Miesiąca Standard Chartered za grudzień.

Atakujący konkurował z brazylijskim duetem Fabinho – Firmino, ale finalnie to właśnie w jego ręce powędrowała ta nagroda. 

Salahowi udało się zdobyć sześć goli w ośmiu występach zaliczonych w grudniu, co ugruntowało jego pozycję na liście strzelców w drużynie Liverpoolu. 

Strzelanie rozpoczął od Wolverhampton Wanderers na Anfield, zanim otworzył wynik spotkania przeciwko FC Midtjylland kilka dni później. 

Numer 11 wykorzystał karnego dającego finalnie punkt w starciu z Fulham, a następnie przełamał bezbramkowy remis trafieniem w meczu na szczycie tabeli przeciwko Tottenhamowi Hotspur na Anfield. 

W drugiej połowie miesiąca wszedł z ławki rezerwowych, aby dwukrotnie ustrzelić rywali w spotkaniu zakończonym 7:0 przeciwko Crystal Palace, przy czym drugi gol padł po pięknym uderzeniu z dystansu. 

Podczas wręczania nagrody, Egipcjanin powiedział dla Liverpoolfc.com: 

- Dziękuję Wam bardzo. To bardzo miłe, ale jako zespół potrzebujemy wygrać parę nadchodzących spotkań.

- Sytuacja nie jest obecnie dobra, więc szczególnie musimy się skupić na każdym ze spotkań i trzymać się razem.

- Chciałbym bardzo podziękować fanom i powiedzieć, że doceniam głosy oddane na moja osobę. Musimy trzymać się razem, wspierać zespół i jestem pewien, że wyjdziemy z kryzysu.

Nagrody Piłkarza Miesiąca Standard Chartered w sezonie 2020/21

Grudzień: Mohamed Salah

Listopad: Diogo Jota

Październik: Diogo Jota

Wrzesień: Sadio Mané


Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (5)

radoLFC 23.01.2021 15:55 #
Pasjonująco zapowiada się nagroda o piłkarza stycznia - nie ma kogo wybrać, no może Alisson i Fabinho nie zeszli poniżej pewnego poziomu.
Paviola 23.01.2021 16:26 #
Robertson. On od początku sezonu jako jedyny nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a zapieprza co mecz ostro.
radoLFC 23.01.2021 17:21 #
Myślałem o nim, ale chyba dużo biegania a jakości jakby mniej
Paviola 23.01.2021 18:04 #
W defensywie jest bez skazy, a ofensywnie to każdego oprócz Aliego można obwiniać za brak bramek.
elefce96 23.01.2021 17:17 #
Fakt, że Salah wybrany jest najlepszym piłkarzem tamtego miesiąca nieco pokazuje obraz naszego zespołu ... choć wtedy miał przynajmniej jakieś liczby.

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (4)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com