PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1605

Salah ze statuetką dla Piłkarza Miesiąca


Mo Salah został wybrany najlepszym piłkarzem stycznia spośród zawodników Liverpoolu i otrzymał tradycyjną, pamiątkową statuetkę od sponsora - Standard Chartered.

Egipcjanin wyprzedził w głosowaniu Jordana Hendersona i Trenta Alexandra-Arnolda, którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Salah zagrał we wszystkich 7 meczach the Reds w styczniu, strzelając 5 bramek.

Najskuteczniejszy snajper Premier League w obecnym sezonie trafiał do siatki w pucharowych potyczkach z Aston Villą i Manchesterem United (2), a także pokonywał Łukasza Fabiańskiego (2) w konfrontacji z West Hamem w Londynie.

Po otrzymaniu nagrody w czwartkowe popołudnie w AXA Training Centre, Salah powiedział: - Dziękuję! Po raz kolejny powtórzę, że niezwykle się cieszę z otrzymania tej nagrody, lecz dla mnie zespół zawsze będzie na pierwszym miejscu.


- Dobrze jest zgarniać indywidualne wyróżnienia, lecz przede wszystkim musimy skupić się na zwycięstwach i znalezieniu odpowiedniej drogi.

- Jestem szczęśliwy, kiedy strzelam gole, które przyczyniają się do naszych wygranych.

- Kiedy trafiam do siatki, a zespół nie zwycięża, nie jest już tak kolorowo. 

- Uważam, że fani zawsze nas wspierają, szczególnie, kiedy mogli przybyć na Anfield. Teraz z powodu pandemii nie mogą tu być, ale jestem przekonany, że mocno ściskają kciuki za naszą grę.

- Jako zespół musimy trzymać się razem, wzajemnie wspierać i koncentrować na kolejnych zwycięstwach - podsumował Król Egiptu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Zmiany w sztabie szkoleniowym (0)
02.07.2025 13:35, BarryAllen, liverpoolfc.com
Zagadkowy post Robertsona w czasie spekulacji (3)
02.07.2025 12:18, Olastank, Liverpool Echo
Nowy bramkarz Liverpoolu z pozytywną energią (0)
02.07.2025 11:36, MaksKon, thisisanfield.com
Oficjalnie: Quansah sprzedany do Leverkusen (6)
02.07.2025 11:22, AirCanada, liverpoolfc.com
Rusza nowy projekt LFC Foundation w Etiopii (0)
01.07.2025 19:22, Bartolino, liverpoolfc.com
Rozmowy o transferze Núñeza do Napoli trwają (16)
01.07.2025 17:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Robertson niezdecydowany w sprawie przyszłości (3)
01.07.2025 15:55, Maja, thisisanfield.com