LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 1108

Klopp o powrocie Joty


Powrót do zdrowia Diogo Joty jest dużym pozytywem dla Liverpoolu przed końcowym etapem sezonu 2020-21. Jürgen Klopp określił powrót Portugalczyka jako "bardzo ważny z wielu powodów". 

Napastnik wrócił do gry w drugiej połowie spotkania z Chelsea w zeszłym tygodniu po niemal 3 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kolana. 

Jota wychodził następnie w podstawowym składzie zarówno na mecz z Fulham jak i z RB Lipsk. W pierwszym rozegrał 90 minut, w drugim 71. 

- Bardzo za nim tęskniliśmy. Znajdował się w świetnej formie w momencie kiedy doznał kontuzji. Kontuzja to nigdy nie jest nic dobrego, ale w takiej chwili boli jeszcze bardziej - powiedział Klopp na konferencji prasowej przed meczem z Wolverhampton Wanderers. 

- Co wnosi do drużyny? Swoje umiejętności. Może grać na wszystkich trzech pozycjach z przodu, co jest bardzo pomocne. Może grać na każdej z tych pozycji na bardzo wysokim poziomie, co sprawia, że jesteśmy dzięki temu silniejsi. To bardzo dobrze. 

- Teraz wrócił i musiał zagrać od razu 90 minut. Nie planowaliśmy tego, ale tak wyszło, ponieważ musieliśmy zrobić inne rzeczy. To był powód, dla którego zagrał tylko 70 minut w drugim spotkaniu. 

- Po meczu czuł się w porządku, ale następnego dnia był trochę wykończony, co jest normalne w takiej sytuacji. Teraz ponownie powinien czuć się dobrze. Jego powrót jest dla nas niezwykle ważny z wielu różnych powodów. 

Przed kontuzją doznaną w meczu przeciwko FC Midtjylland 9 grudnia, Jota zdobył 9 bramek w 17 występach dla Liverpoolu, po tym jak we wrześniu dołączył do klubu na mocy transferu z drużyny Wolverhampton. 

Klopp zapytany o to czy łatwiej przystosować się do gry The Reds zawodnikom ofensywnym niż defensywnym odpowiedział:

- Odpowiednie odnalezienie się w maksymalnym stopniu zawsze wymaga trochę czasu. 

- Tak, możesz wystawić napastnika czy innego ofensywnego zawodnika niemal od razu, ponieważ bazą są często naturalne umiejętności. Jeśli chcesz zaangażować ich we wszystkie sposoby gry ofensywnej to oczywiście zajmuje to trochę dłużej, ale jeśli nie to jest dla ciebie najważniejsze na początku to możesz wystawić ofensywnego zawodnika do składu wcześniej. 

- Bronienie drużynowe wymaga dużo więcej pracy.  Jeśli chcesz atakować w odpowiedni sposób to oczywiście też wymaga dużo pracy, ale możesz też kopnąć piłkę do przodu, pobiec za nią a potem strzelić gola. Takie coś można mieć od początku. 

- Gdy masz trochę czasu to zawsze pomaga, ale tak, Diogo nie potrzebował go dużo. Był w trakcie lekkiego przygotowania do sezonu, a później przyszedł do drużyny, która wtedy była w bardzo dobrym momencie. To z pewnością pomogło. Miał szczęście zacząć idealnie. To również pomaga. 

- Nie można porównywać wszystkiego jeden do jednego, ale zazwyczaj obrońcy potrzebują trochę więcej czasu. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

czerwony1892 13.03.2021 16:44 #
Nie ma się co napalać. Powrót cieszy, ale zanim dojdzie do pełniej dyspozycji, rytmu meczowego i kondycji po trzech miesiącach przerwy, to trochę jeszcze minie. Na pewno będzie niezwykle potrzebny w decydującej fazie sezonu.
kuczq 13.03.2021 18:01 #
Podobała mi się jego aktywność w meczu z Lipskiem. Kończył fatalnie, ale widać było, że jest na boisku.

Pozostałe aktualności

Southampton - przedstawienie rywala  (0)
28.02.2024 16:24, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Program meczowy VVD przed starciem w FA Cup  (0)
28.02.2024 12:51, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Klub rozważa zorganizowanie parady  (17)
28.02.2024 12:09, BarryAllen, The Times
Konferencja Kloppa przed starciem ze Świętymi  (0)
28.02.2024 10:57, Mdk66, liverpoolfc.com
Młodzież Liverpoolu dała popis w meczu z Chelsea  (2)
27.02.2024 23:51, B9K, The Athletic
Liverpool - Southampton: Wieści kadrowe  (8)
27.02.2024 22:21, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com