LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 1122

Carragher o problemach Thiago


Jamie Carragher wyjaśnił taktyczne powody swojej wiary w to, że Thiago Alcântara jeszcze pokaże to co najlepsze ze swojej strony. 

Reprezentant Hiszpanii przyjechał na Anfield na początku sezonu ku radości kibiców. Pomocnik zakończył sezon w Bayernie Monachium z potrójną koroną, pomagając Bawarczykom zdobyć 6 w historii klubu tytuł zwycięzcy Ligi Mistrzów. 

Niestety 11 dni po dołączeniu do Liverpoolu zawodnik zachorował, a jego test na COVID-19 okazał się pozytywny. Następnie doznał on kontuzji kolana, po faulu Richarlisona w derbach Merseyside. Brazylijczyk za ten faul obejrzał czerwoną kartkę. Thiago pozostawał poza grą aż do 30 grudnia. Pierwsze miesiące w Anglii okazały się więc trudne. 

Od tego czasu 29 letni pomocnik zaliczył 18 występów w drużynie Jürgena Kloppa, wciąż jednak nie pokazał formy, która skłoniła Liverpool do kupienia go. 

W podcaście Robbiego Fowlera Jamie Carragher zgodził się z byłym napastnikiem, że Thiago lepiej pasuje do Ligi Mistrzów niż do Premier League. Wskazał również powody, dlaczego Thiago nie wszedł od razu na najwyższy poziom. 

- Trochę mu współczuję. Pełnił dwie albo trzy różne role w pomocy. Wcześniej grał głęboko, a teraz gra trochę wyżej. 

- Zagrał bardzo dobrze przeciwko Lipskowi, widać było efekt pojawienia się Fabinho u jego boku. 

- Myślę, że to była mała zapowiedź tego, czego możemy się po nim niedługo spodziewać. Nie wydaje mi się jednak, że w przyszłym sezonie, gdy wszyscy będą zdrowi zobaczymy zupełnie innego Thiago. 

- Miał kilka dobrych meczów. Thiago jest jednak najlepszy z piłką u nogi, a już niekoniecznie tak dobry, gdy przeciwnik ma piłkę. Myślę, że to się nie zmieni. Popełnia dużo głupich fauli, gdy spotkanie nie idzie po myśli drużyny. 

- Jego problemem jest to, że Liverpoolowi nie idzie, ponieważ przegrywa. 

- Nie strzelają pierwsi gola, gra się rozciąga, piłka lata z jednego końca boiska na drugi, a Liverpool desperacko próbuje wracać do gry. 

- Thiago desperacko chce pilnować zbyt dużego fragmentu boiska. To nie są słowa krytyki, ale fakt na temat jego gry. 

Carragher uważa także, że ogólna dyspozycja drużyny odbija się na indywidualnych występach Thiago. Hiszpan potrzebuje nowego partnera u swojego boku w 1/4 Ligi Mistrzów. 

- Jeśli przegrałeś to ludzie nigdy nie powiedzą, że zagrałeś dobrze. 

- Po pierwszym meczu z Lipskiem, pisałem artykuł do gazety, w którym napisałem, że to śmieszne, że ludzie uważają, że Thiago zagrał dobrze w środku tygodnia. Zagrał tak samo. Jedyną różnicą było to, że Liverpool wygrał. 

- Ludzie po prostu byli bardziej pozytywnie nastawieni. Gdy jesteś pokonany wszyscy są nastawieni negatywnie, nawet jeśli były jakieś pozytywy. 

- Nie był kimś kto miał grać w każdym meczu, ponieważ Liverpool już miał pomocników, którzy wygrali Ligę Mistrzów i Premier League. 

- Został sprowadzony jako zawodnik, który miał dodać coś nowego do pomocy Liverpoolu, a nagle okazało się, że musiał grać praktycznie cały czas. 

- Myślę, że poczuł się lepiej w Lidze Mistrzów, ale z pewnością Fabinho obok na boisku bardzo mu pomoże. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (8)

LoveFC 17.03.2021 16:41 #
Zgadzam się z tą opinią.
Redzik90 17.03.2021 17:34 #
Problemem Thiago jest głównie to, że ma za sobą (z całym szacunkiem oczywiście) tuzy obrony takie jak Phillips, Kabak czy wcześniej Williams. Tak naprawdę od tyłu nie ma z kim grać w piłkę. O ile Ozan jeszcze jako tako radzi sobie w rozegraniu, tak z Natem czy o zgrozo Rhysem nie ma mowy o jakiejkolwiek grze kombinacyjnej, wyprowadzaniu akcji od obrony. Jestem przekonany, że mając za sobą naszych 3 połamańców Thiago by błyszczał w środku.
FanLFC25 17.03.2021 18:35 #
Serio piszesz czy żartujesz? Ma klepać z obrońcami? Jesteś poważny?
użytkownik zablokowany 17.03.2021 18:50 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.
FanLFC25 17.03.2021 19:11 #
Nie rozumiem potem oburzenia takich jak Ty i Tobie podobnych ze nie strzelamy bramek i lawinowo przegrywamy mecze jeśli zamias grac do przodu oczekujecie klepania między obrońcami
everlast 17.03.2021 19:49 #
przeciez napisal, ze zacząc od tylu. Dostac pilke od obroncy i przeniesc ją do przodu. Kto tu mowi o klepaniu miedzy obroncami?
FanLFC25 17.03.2021 19:57 #
Sugerujesz, że nasi obrońcy są takimi ułomami, że nie potrafią podać do drugiego zawodnika?
Mike1077 18.03.2021 23:25 #
@fanlfc25, myślę, że koledzy mieli na myśli, ze ww. obrońcy z piłka średnio, żeby nie powiedzieć słabo, sobie radzą. Przypomnij sobie, jak piłką operował Van Dijk. Tylko wspominamy asysty z zeszłego roku na oficjalnym profilu. Spójrz jak wysoko grał Virgil i jak z piłą zapędzał się Joel...
Redzik90 17.03.2021 22:42 #
FanLFC25 nie sugeruję, że są ułomami. Oni po prostu nie potrafią tego robić - zresztą jak wielu obrońców w tej lidze. Obrońca wyprowadzający piłkę jak chociażby niestety szklany Matip robi bardzo dużą różnicę. Od tego zaczyna się atak. Laga do przodu to nie jest rozsądne budowanie akcji. ;)

Pozostałe aktualności