player
WBA
West Bromwich Albion
Premier League
16.05.2021
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 373

Klopp o Van Dijku i jego ew. wyjeździe na Euro


Jürgen Klopp ocenił szanse Virgila van Dijka na bycie gotowym do brania udziału w Mistrzostwach Europy.

Środkowy obrońca pozostaje wykluczony z gry od 17 października przez kontuzję kolana, która wymagała przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.

Czyniąc obiecujące postępy w żmudnym procesie rehabilitacji, Holender jednak nie powrócił jeszcze do pełnych treningów z drużyną Liverpoolu.

Zapytany o to, kto będzie decydentem w sprawie potencjalnego udziału Van Dijka na Euro, Klopp odpowiedział:

- Jego kolano. Spójrzcie, nie mam zamiaru go zatrzymywać, ale wypychanie go na siłę również nie jest dobre.

- Przejdźmy po kolei przez te wszystkie rzeczy. Siedzicie wystarczająco długo w tym biznesie i wiecie, że aby zagrać w turnieju, musisz trenować wcześniej. Mowa tutaj o konkretnych tygodniach treningów, a nie jednym.

- Nie jest możliwe grać w piłkę tak od razu po dziesięciu lub jedenastu miesiącach rozbratu z nią. To nie jest możliwe i nie powinno być.

- Mogę przysiąc każdemu kibicowi z Holandii, że nikt go nie zatrzymuje. Natomiast oczekiwanie na siłę, że musi zagrać nie jest właściwe. Mówimy tutaj o piłkarzu i jego całej karierze.

- Ani my, ani Holendrzy, ani sam Virgil nie powinni forsować jego udziału. Obecnie próbuje on powrócić do pełnej sprawności najszybciej, jak to tylko możliwe.

- Nikt na tę chwilę nie wie, kiedy to nastąpi, ale możecie sobie wyobrazić, że będzie to z pewnością bardzo, bardzo blisko terminu Euro. Na razie nie uczestniczy nawet w treningach z drużyną i nie przystąpi do nich jeszcze przez parę najbliższych tygodni. Tak więc, nie mogę Wam odpowiedzieć dokładnie na Wasze pytanie.

- Koniec końców decyzja należy do Virgila i z pewnością jego odczucia na temat własnego kolana w wielkim stopniu zaważą o finalnej decyzji. 

Komentarze (7)

Radbug 02.05.2021 11:31 #
Oczywiście jako kibic LFC wolałbym , aby nasz zawodnik nie pojechał na euro i zamiast tego sobie po prostu między sezonami odpoczął i wziął udział w przygotowaniach przedsezonowych. Z drugiej strony po to się gra zawodowo w piłkę, żeby brać udział w euro i mundialu. Tutaj żal Virgila jako piłkarza (a nie piłkarza konkretnego klubu).

Kompromisem będzie jeżeli pojedzie na mistrzostwa, ale tylko w roli rezerwowego. To oczywiste, ze po prawie roku bez gry nie będzie prezentował poziomu jak sprzed kontuzji, wiec wystawianie go za nazwisko to byłaby głupia decyzja, zwłaszcza w reprezentacji na takim poziomie jak Holandia. Virgil za to złapałby trochę klimatu, odhaczył kolejny turniej w swojej karierze, i może nawet zagrał ze 2 razy po 15 minut, co pozwoliłoby mu poczuć grę.
VII 02.05.2021 13:02 #
Przede wszystkim trzeba spojrzeć na tą sytuację nie jako kibic jednej ze stron, a ogólnie kibic wspólnego dobra jakim jest Van Dijk. Załóżmy że pojedzie na ten turniej i nawet zagra w nim te kilka pełnych meczów. I teraz pytanie czy korzystnym będzie dla wszystkich jeśli (odpukać!) zdarzy mu się nawrót kontuzji z którą przewlekle będzie musiał się mierzyć już do końca swojej kariery? No nie wydaje mi się żeby reprezentacja Holandii była z tego zadowolona, pomimo faktu że mają kilku znamienitych graczy na każdą pozycję. Nie wydaje mi się żeby klub był zadowolony, bo wydał potężną kapuchę i musiał uruchamiać swoje kontakty żeby zawodnik mógł wrócić jak najszybciej i przepracować najsolidniej rehabilitację potem okres przygotowawczy. Mam takie wrażenie że Holendrzy są na ten występ VVD tak napaleni jak dzieci na cukierki. W sumie nie ma co się dziwić, bo u nas jest to samo z Lewandowskim. Ale do cholery, trzeba wziąć sobie na wstrzymanie i zacząć myśleć w kategoriach ewentualnych przyszłych zdarzeń i ich długofalowych następstw. To nie będzie sytuacja w której którakolwiek ze stron wygra, a jedynie wszyscy stracą.

Jak nie wyjdzie mu jakieś zagranie na Euro i Holendrzy stracą przez to szansę np. na awans do półfinałów, to wszyscy zaczną po nim jechać i myślę że mało który z Holendrów będzie miał na uwadze że gość nie grał w piłkę prawie rok czasu. Zawodnik wróci podłamany psychicznie do klubu i taki będzie tego finał. Bo Virgil jest mega mocnym gościem który potrafi dokonywać niemożliwego (jak np. ta słynna akcja w meczu z Tottenhamem 2 na 1), ale w tej sytuacji trzeba mu dać trochę spokoju i przede wszystkim możliwość na to żeby wrócił do tego co było grane w poprzednim sezonie.
Radbug 02.05.2021 15:32 #
Dlatego absolutnie nie zakładam, żeby jechał z Holandią na Euro jako ich podstawowy stoper.

Kiedyś musi w końcu wrócić i łapać rytm meczowy. Ile meczów zagraja na turnieju Holendrzy? Pewnie jakieś 4 może maksymalnie 5. Jak Virgil wejdzie w końcówce na 15 minut przy korzystnym wyniku to ryzyko jest dość niskie. Równie dobrze kontuzję może załapać na pierwszym treningu w klubie.

Jak się Holenderska kadra uprze to niech jedzie jako wsparcie mentalne dla młodszych i 3 albo nawet 4 wybór na środek obrony.
MG75 02.05.2021 11:42 #
Za rok mistrzostwa świata, niech się spokojnie przygotuje do nowego sezonu pod kątem m.in. mundialu.
Wyjazd na Euro, po sezonie spędzonym na leczeniu nie ma sensu. Ryzyko kolejnej kontuzji, brak formy, bo przecież z dnia na dzień nie wróci do swojej optymalnej dyspozycji.
Przecież do końca sezonu zostało 5 meczów, nie wróci do składu Liverpoolu w tym sezonie, więc można się domyślać, jaką będzie miał formę podczas turnieju.
VII 02.05.2021 13:12 #
A ja wam mówię że jeśli Holendrzy jednak go namówią na grę i wystawią na turniej, to stracą podwójnie. A my razem z nimi, bo wszystko jest zbiorem naczyń połączonych. Nasz sztab chuchał i dmuchał tyle czasu żeby mógł o własnych siłach stanąć na nogi i zacząć normalnie chodzić. A tamci chcą go od razu wysłać na maraton? To po co On latał po całym świecie żeby prowadzić rehabilitacje, skoro zaraz może zdarzyć się sytuacja że będą czekać go następne? Bezsens kompletny. Jurgen ma tutaj pełną rację. Może być tak że chytry dwa razy straci.
MG75 02.05.2021 13:28 #
Sam VVD wie najlepiej, czy ewentualny wyjazd na euroa sens i czy da radę tam zagrać. Na siłę ani kadra go nie przekona na wyjazd, ani LFC go od niego nie odwiedzie.
Radbug 02.05.2021 15:36 #
Kiedyś w końcu musi wrócić i zacząc grać.

Chyba nawet Holendrzy nie sa tak głupi by po takiej kontuzji i takim długim rozbracie z piłką traktowac go jako podstawowego stopera. Jako 4 zapasowy obrońca, wsparcie mentalne i psychologiczne dla młodszych kolegów, jako gość wchodzący w 92 minucie przy korzystnym wyniku by ukrasc trochę czasu - niech jedzie.

Sama obecność na Euro może go pozytywnie zbudować pod względem mentalności. Tylko tak jak mówilem - byle nie był traktowany jak zawodnik podstawowej 11.

Pozostałe aktualności

Liverpool dokonał już pierwszych transferów  (13)
15.05.2021 15:39, Cyryl, Liverpool Echo
Wywiad z Fabinho  (0)
15.05.2021 13:13, Ga19bs, liverpoolfc.com
Liczby Mo Salaha w 200 meczach dla Liverpoolu  (3)
15.05.2021 12:59, Ad9am_, liverpoolfc.com
TAA graczem meczu z United  (0)
15.05.2021 08:50, Zalewsky, własne
Klopp o West Bromie, TOP 4 i pewności siebie  (7)
14.05.2021 21:36, Agamk05, liverpoolfc.com
Budząca respekt ofensywa Liverpoolu  (18)
14.05.2021 15:57, AirCanada, The Athletic