player
NOR
Norwich City
Premier League
14.08.2021
18:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 305

Keane krytykując Kloppa okazał swoją słabość


Jürgen Klopp jest ekspertem jeśli chodzi o trenerów piłkarskich i zawsze był trenerem, który miał jasną taktykę. 

Jeśli globalna pandemia nas czegoś nauczyła to tego, że ludzie potrzebują fizycznego kontaktu z innymi. W przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii dojdzie do poluzowania rządowych restrykcji i wielu ludzi będzie mogło znowu przytulić swoich ukochanych, po miesiącach spędzonych w izolacji. 

Jednak piłkarska wersja Pana Wściekłego, czyli Roy Keane, mający reputację osoby, która jest gotowa rozpocząć kłótnię nawet w pustym pokoju, nie wydaje się zadowolony z tego faktu. 

Po lekceważącym zachowaniu Sadio Mané względem Jürgena Kloppa po końcowym gwizdku spotkania z Manchesterem United, reprezentant Senegalu zdaje się wciąż dąsać z powodu faktu, że rozpoczął mecz na ławce i wszedł tylko na ostatnie 16 minut. Keane przyznał na antenie Sky Sports że: "zawodnik źle się zachował". Później jednak zaczął podważać podejście Kloppa. 

Mimo zastrzeżeń do zachowania Mané, Keane dodał:

- Gdybym był zawodnikiem, nie chciałbym, żeby menadżer podchodził do mnie przybijać piątki. Może jeśli byśmy wygrali ligę, ale i tak miałbym wątpliwości. 

- Jeśli widzi, że zawodnik jest niezadowolony, to powinien się zwyczajnie wycofać. Nie musi przybijać piątki ze swoim menadżerem, tak samo jak z trenerem drużyny przeciwnej. 

Zachowanie Kloppa polegające na kontakcie fizycznym zawsze było czymś charakterystycznym dla jego podejścia i sekretem jego sukcesu. 

Można zapytać wiele osób jaka jest najmocniejsza strona Kloppa jeśli chodzi o bycie trenerem i każdy powie ci, że jest nią zarządzanie ludźmi. 

Poprawia graczy nie tylko indywidualnie, ale także drużynowo, znajdując odpowiedni balans pomiędzy kijem i marchewką. 

Jest to połączenie ciężkiej pracy na treningach, która przynosi potem owoce na boisku i osobistego podejścia do każdego członka drużyny. Zawodnicy zaszczepieni ciężką pracą wypluwają płuca na boisku, stosując niezwykły pressing. 

Klopp poświęca czas na poznanie każdego w grupie. 

Gdy przychodzi do rozmowy, śmiechu czy przytulenia nikt nie może czuć się pominięty. 

W tym tygodniu na konferencji prasowej przed meczem z United, Klopp został zapytany czy kontuzjowani Virgil van Dijk, który zrezygnował z wyjazdu na mistrzostwa Europy i Jordan Henderson, którego występ jest wciąż niepewny potrzebują wsparcia od swojego staruszka. 

Menadżer the Reds zrozumiał w jak kłopotliwym położeniu się znalazł. 

Klopp nigdy nie był nawet blisko zagrania na dużym międzynarodowym turnieju jako piłkarz. Jak sam twierdzi miał "nogi czwartoligowca i głowę pierwszoligowca". To wystarczało na drugą ligę niemiecką. 

- Wiem jak to jest, gdy nie udaje ci się osiągnąć osobistego celu. To niezbyt przyjemne uczucie - odpowiedział Niemiec. 

Menadżer Liverpoolu jest raczej typem kochanka, a nie wojownika. Keane odwrotnie. 

Byłemu pomocnikowi Irlandii brakuje tego rodzaju empatii. 

To może tłumaczyć, dlaczego jego menadżerska kariera zakończyła się w Ipswich Town ponad dekadę temu, gdy jego drużyna zajęła 21 miejsce w Championship. 

Oczywiście, Keane dobrze komentuje mecze i ma wrodzony dar wydawania ostrych opinii z perspektywy gwiazdy Premier League, która wygrała siedem mistrzostw Anglii z Manchesterem United. Ominęły go jednak najlepsze momenty, gdy drużyna wygrywała w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium w 1999 roku. Keane był zawieszony, z powodu brutalnej gry, z której był znany. 

Paul Gorst z Liverpool Echo powiedział po jednej z ostatnich krytyk Keane'a wobec Kloppa, w której ten opowiedział o "słabych mistrzach", że wiedza ekspercka Irlandczyka jest bardzo podstawowa, a jego analizy rzadko kiedy opierają się na czymś więcej niż stwierdzeniach w stylu "musi grać lepiej" czy "nie jest wystarczająco dobry". 

- Poza miażdżącymi krytykami, Roy "pokaż mi swoje trofea" Keane nie wnosi do rozmowy nic dla tych, którzy nie są jego kolegami. Gdy więc miliony ludzi przed telewizorami chce się czegoś nauczyć od Irlandczyka, to bardzo często kończy się to dla nich rozczarowaniem - dodał. 

Tylko tyle możesz osiągnąć stałymi reprymendami. Keane uczył się grając u trenerów reprezentujących starą szkołę - Briana Clough'a i później Sir Alexa Fergusona. Wykręcanie uszu, rzucanie w twarz suszarkami do włosów i kopanie butami w zawodników już pod koniec jego kariery nie było akceptowalne. Dla gwiazd Premier League w 2021 roku takie zachowanie również zostało by uznane za przekroczenie granic. 

- Obecni piłkarze są dużo bardzie wrażliwi, potrzebują więcej opieki. Dzisiejszy świat stał się bardziej opiekuńczy - powiedział Ferguson w tym tygodniu. 

Może Keane jest sprytniejszy od nas, skoro dajemy mu szansę. Wie, że jego dosadne komentarze i tak zawsze zapewnią mu ciepły fotel w przedmeczowym studiu. 

Jednak w przeciwieństwie do innych twardzieli, jego sposób bycia wydaje się być autentyczny, a nie spowodowany obecnością kamer. 

Trenerzy piłkarscy nie mogą przesadnie pieścić się z piłkarzami, ale muszą sprawić, że gracze będą czuli się docenieni. 

Wielu potrafi znieść konstruktywną krytykę, ale tak jak my, wszyscy piłkarze również potrzebują wsparcia, zrozumienia i ciepła. 

Liderzy muszą oczywiście mieć autorytet, ale nawet jeśli Keane miałby taką jakość w szatni, to i tak byłby w niej brak empatii i wsparcia. 

To właśnie dzięki niej, Klopp jest jednym z najlepszych trenerów na świecie od lat.

I to właśnie dzięki braku niej, Keane nigdy nim nie był i teraz spędza wieczory derbowe w studiu telewizyjnym, a nie przy lini bocznej jak Klopp. 

Komentarze (18)

poprzerwie2 15.05.2021 18:47 #
Brak słów, debil
radoLFC 15.05.2021 18:51 #
To że nie ma nic ciekawego do powiedzenia wiadomo od dawna, brutalny cham z niewyparzoną gębą. Gębodupa!
Mitchell 15.05.2021 19:33 #
Dzisiaj debil z niewyparzoną gębą ale jeśli tylko zacznie gadać o koniecznych wzmocnieniach Liverpoolu to autorytet na miarę Papieża 🤣
poprzerwie2 15.05.2021 19:37 #
Są dwie opcje, można mówić mądrze, można pieprzyć jak debil, powiem Ci więcej, może robić to jedna i ta sama osoba, to już standard w tych czasach.

A odnosząc się do twojego komentarza, jak już piszesz to pisz za siebie a nie kogoś bo zauważyłem od jakiegoś czasu że jesteś strasznie prowokujący w komentarzach
Mitchell 15.05.2021 20:22 #
Tak, hobby takie mam
Komentarze głupie, chamskie czy wulgarne lubię czasami skrytykować.

Załapałeś się. 🙂
poprzerwie2 15.05.2021 20:35 #
Na dodatek komentarz który tutaj dodałeś nie wnosi nic nt ukazanego się artykułu a jedynie najzwyczajniej prowokuje, jak chcesz coś komuś napisać to możesz zrobić to pod jego komentarzem a nie rzucać wszystkich do jednego wora, chyba na trochę internetowych zasad i kultury Cię stać
Mitchell 15.05.2021 20:59 #
Ty chcesz dyskutować teraz o kulturze???

Kabaret 🤣

Wybacz, nie dorastam do takiego poziomu poczucia humoru.
malutki1414 15.05.2021 20:39 #
Piłkarz bardzo marny specjalista jeszcze gorszy...Ale czego można się spodziewać po mule👹
VII 16.05.2021 10:39 #
To nawet nie chodzi już o to że marny specjalista z zerowym poziomem obiektywizmu. On nie może zrozumieć co oznacza zasada fair play. Nie wie co to kultura i dobre wychowanie. Zachowuje się jak typowy burak. To że to muł to też nie ma większego znaczenia. Bo np. taki Ferdinand też nim był, a jednak potrafi zachować się w studiu i poza nim.
malutki1414 16.05.2021 11:21 #
Tak zgadzam się z Tobą w stu procentach, ale każda i to każda wypowiedzieć Roya jest na żenującym poziomie... I zawsze próbuje wbić w Nasz Team jakąś szpile dla mnie to bardzo śmieszny człowiek 👽
DudekLFC21 15.05.2021 21:46 #
Oj Roy, coś średnio nadążasz za dzisiejszą piłką, większość ekspertów z tamtych czasów przystosowała się do obecnych czasów a Roy dalej „kiedyś to było, teraz to nie ma”. Nawet jego mentor Ferguson zauważa, że teraz potrzeba zupełnie innego podejścia do piłkarzy a Keane dalej w średniowieczu.
everlast 16.05.2021 01:50 #
swoja droga to teraz jakby gral taki Roy albo Ince albo Vinnie to dopiero bylby płacz obecnych graczy. Kiedys sie otrzepali i grali dalej.
DudekLFC21 16.05.2021 07:19 #
Ja tam lubię ostrą grę i trochę mi brakuje ostrzejszych derbów ale bandytyzmu nie trawię, a inaczej na boisku Roya, Vinniego czy podobnych grajków sklasyfikować nie potrafię i nie lubię gloryfikowania takich „twardzieli”. Można grać ostro ale z głową a nie wychodzić na boisko z zamiarem połamania nóg rywalom.
BigAnfield 15.05.2021 21:59 #
Roy, a jak skomentujesz zachowanie swojego kolegi, który z durnowatym usmieszkiem przybijał piątki z graczami Lester po przegranym meczu na własnym stadionie?
grypka 15.05.2021 23:50 #
Popatrzcie na te oczy, on coś ma z psychopaty.
Czasem nawet i jemu się zdarzy chlapnąć coś mądrego, ale w większości przypadków jest niestety wręcz przeciwnie, i to nie jest dla prowokacji, on po prostu taki jest, zimny jak lód, też za nim nie przepadam, zakładam, że w jego dzieciństwie coś musiało się wydarzyć niedobrego, nie ma chyba osoby , która napisała by, że Roy Keane to sympatyczny gość, no ale przecinakiem i ciśnieniowcem był niekiepskim, takich teraz nie ma, nasz Carragher to przy nim Wesoła Kizia Mizia 😊.
redartur76 16.05.2021 01:22 #
Co muł to muł. Co tu się więcej rozwodzić.
VII 16.05.2021 10:32 #
"Nie musi przybijać piątki ze swoim menadżerem, tak samo jak z trenerem drużyny przeciwnej." - Nie musi też mówić "dzień dobry" i dziękować zawodnikom za wysiłek włożony w spotkanie. A jednak to robi, bo ma coś czego Keane nigdy nie miał jako cham i burak z boiskowej działalności. To kultura, szacunek do ludzi i obycie wśród nich. Ja się bardzo cieszę, że naszym menadżerem jest facet który potrafi zachować się jak gentelman. To wszystko ma wielkie znaczenie w kontekście wizerunku całego klubu. Właśnie m.in ze względu na takie podejście Kloppa, większość piłkarzy marzy aby móc trenować pod jego okiem.
Pippen 16.05.2021 13:17 #
No cóż jeden zwój w mózgownicy mniej i Roy piłby wodę prosto z wiadra...

Pozostałe aktualności

Jota strzela, Thiago bez minut w meczu z Polską  (1)
19.06.2021 23:39, Teszni1, liverpoolfc.com
Porto jednak nie wykupi Grujicia?  (4)
19.06.2021 15:23, Ad9am_, Liverpool Echo
Robertson pod wrażeniem Gilmoura  (0)
19.06.2021 12:20, Bartolino, Liverpool Echo
TOP 10 bramek młodzieży - wideo  (0)
19.06.2021 11:12, AirCanada, liverpoolfc.com
Agent Giniego o przenosinach Holendra  (3)
19.06.2021 09:59, Kubahos, Liverpool Echo
Terminy i godziny sierpniowych meczów  (3)
18.06.2021 17:33, AirCanada, liverpoolfc.com
Crouch chwali klub za transfer Konaté  (5)
18.06.2021 13:27, Mdk66, Liverpool Echo