LIV
Liverpool
Premier League
21.02.2024
20:30
LUT
Luton Town
 
Osób online 590

Boss: To niesamowita grupa


Jüirgen Klopp pochwalił swoją „niesamowitą grupę” piłkarzy za ich starania, które doprowadziły do awansu do Ligi Mistrzów na zakończenie ciężkiego sezonu. 

Niedzielne zwycięstwo 2:0 z Crystal Palace na oczach 10.000 fanów na Anfield zapewniło Liverpoolowi trzecie miejsce w Premier League. The Reds zebrali imponującą liczbę 26 z 30 możliwych punktów w ostatnich dziesięciu meczach. 

- To niesamowita grupa, przez cały ten trudny czas nikt nie szukał wymówek. Po prostu staraliśmy się przez to przebrnąć - powiedział Klopp w rozmowie z klubowym serwisem. 

- Tak, było ciężko, ale poradziliśmy sobie z tym i jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy. Jeśli się nie poddajesz, masz wielką szansę. To od początku nie był dla nas rok z nadziejami na mistrzostwo, mieliśmy zbyt wiele problemów. 

- Ale co z tego? Musisz wyznaczać sobie nowe cele, a my zajęliśmy trzecie miejsce w tej niebywale trudnej lidze, to wspaniałe! To nasz trzeci najlepszy wynik odkąd tutaj jestem, więc nie jest tak źle. Jestem bardzo szczęśliwy. 

Wcześniej menadżer określał swój skład jako „mentalne potwory” za ich niesamowite wyczyny w ostatnich latach. 

- Szczerze mówiąc, przez cały ten sezon ani razu nie byłem zbyt pewny siebie, by używać tego określenia. Nawet w ostatnich kilku tygodniach - powiedział z uśmiechem. 

- Uważam, że chłopcy wykonali świetną robotę, ale nie było wiele momentów, w których czuliśmy się w ten sposób. Przez wszystkie osiem z dziesięciu wygranych spotkań nie zastanawialiśmy się nad tym.

- Przed ostatnim meczem powiedziałem im, że to nasza wina, że nie potrafiliśmy tak tego odbierać, ale być może wynikało to z faktu, jak ciężkie było to zadanie. Mieliśmy mnóstwo problemów. 

- Na przykład dziś, dwóch stoperów doznało rozcięć, obaj wymagali szycia, wszystko było w porządku, ale Rhys Williams nie trenował od meczu z Burnley. Po Burnley wszyscy byliśmy szczęśliwi, wszystko gra i nagle Rhys potrzebuje skanu, problem z mięśniem. Ten rok regularnie przynosił nam jakieś zmartwienia. 

- Ale udało się, skończyliśmy na trzecim miejscu. Nie jestem w stanie tego opisać słowami, to niesamowite. Nigdy nie postawiłbym na nas grosza, a jednak się udało. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Boss przed meczem z Luton Town  (0)
20.02.2024 22:20, Bartolino, liverpoolfc.com
Bayern zamierza walczyć o Alonso  (15)
20.02.2024 21:36, AirCanada, Sky Germany
Liverpool - Luton: Wieści kadrowe  (0)
20.02.2024 21:24, AirCanada, liverpoolfc.com
Gravenberch o trudnościach, szansach i Luton  (3)
20.02.2024 21:06, Jakkow01, liverpoolfc.com
Robbie Fowler o swojej karierze menadżerskiej  (1)
20.02.2024 18:09, Wiktoria18, thisisanfield.com
Klopp o kontuzjach przed meczem z Luton  (4)
20.02.2024 15:32, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com