05.05.2024
17:30

Osób online 1019

Liverpool wygrywa z Mainz 1:0

Liverpool wygrał z Mainz 1:0 po samobójczym trafieniu Luci Kilian w pierwszym pełnym meczu towarzyskim podczas preseasonu w Austrii. The Reds przez cały mecz dominowali, ale dopiero w 86 minucie zapewnili sobie zwycięstwo.

Po pierwszych 45 minutach było 0:0, a najlepszą sytuację do strzelenia bramki miał Alex Oxlade-Chamberlain, który w 40 minucie stanął oko w oko z bramkarzem Mainz, Robinem Zentnerem. Anglik oddał niezły strzał, ale golkiper rywali zdołał go obronić.

W pierwszej połowie wyróżniającą się postacią był Naby Keïta, który popisał się kilkoma efektownymi zagraniami. Gwinejczyk wypracował też świetną okazję dla Chamberlaina.

W drugiej odsłonie na boisku pojawił bardziej rezerwowy skład, a także kilku młodych piłkarzy z akademii jak Gordon, Morton czy Beck. W 76 minucie piękną interwencją popisał się Adrian, który obronił strzał z woleja jednego z piłkarzy Mainz. Z kolei w 90 minucie bramkę zdobył Kyde Gordon, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Skład Liverpoolu z pierwszej połowy: Kelleher, Alexander-Arnold, Konate, Matip, Tsimikas, Milner, Keita, Elliott, Mane, Salah, Oxlade-Chamberlain.

Skład Liverpoolu z drugiej połowy: Adrian, N. Williams, Phillips, Koumetio, Beck, Clarkson, Gordon, Morton (79' Cain), Jones, Minamino, Origi.