05.05.2024
17:30

Osób online 1408

Hertha lepsza od Liverpoolu

Liverpool przegrał z Herthą Berlin 3:4 w drugim pełnym meczu towarzyskim podczas preseasonu w Austrii. Spotkanie rozpoczęło się od bramki drużyny z Bundesligi, która padła za sprawą Santiago Ascacibara w 21 minucie. Chwilę później było już 2:0, gdy w 30 minucie Suat Serdar zdobył przepięknego gola.

The Reds mieli przewagę przez większą część pierwszej połowy i szybko odpowiedzieli swoim rywalom. W 36 minucie kontaktowego gola zdobył Sadio Mané, który wykorzystał podanie Kostasa Tsimikasa.

W 42 minucie, The Reds wyrównali po trafieniu Minamino, przy którym piękną asystą popisał się Mo Salah. Warto tutaj wspomnieć, że cała akcja zaczęła się od świetnego przechwytu Naby'ego Keïty, który był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

W przerwie Klopp dokonał kilku zmian, a na boisku pojawili się: Adrian, Robertson, Jones, Rhys Williams oraz Phillips. Wyjątkowy moment oglądaliśmy jednak w 69 minucie, gdy na placu gry zobaczyliśmy Virgila van Dijka oraz Joe Gomeza. Obaj piłkarze wrócili do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Powrót ten nie był jednak do końca udany, ponieważ spotkanie zakończyło się zwycięstwem Berlińczyków 4:3. Oba gole dla Herthy zdobył w drugiej połowie Steven Jovetić, a trzecią bramkę dla Liverpoolu zdobył Alex Oxlade-Chamberlain.