LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1804

Przygotowania oczami Clarksona


- Każdego dnia zaliczam progres - powiedział Leighton Clarkson podczas obozu treningowego Liverpoolu.

Clarkson wykazuje się na obozie treningowym i poddaje wątpliwości nietypowe umiejętności Mohameda Salaha. Młody zawodnik the Reds na swoim pierwszym obozie z seniorską kadrą Liverpoolu został ogłoszony przez Pepa Lijndersa jednym z najlepszych tenisistów stołowych w drużynie.

- Myślałem, że jestem dobry i mogę pokonać każdego - przyznał 19-latek w wywiadzie zapytany o swoje umiejętności gry w ping-ponga.

- Mo jest na innym poziomie, jest konkurencją sam dla siebie. Widziałem jak grają Virgil i Joe, są całkiem nieźli ale jeszcze nie grali ze mną. Trent i Curtis też dobrze grają, więc oprócz mnie i Mo, to właśnie ich zaliczam do najlepszej szóstki graczy. Siebie uplasowałbym na czwartym miejscu.

- Zeszłego wieczoru grałem z Trentem i szczerze mówiąc to była zacięta rywalizacja. Po tym meczu grał z Mo, a ten go pokonał, co skończyło się połamaniem paletki - możecie sobie wyobrazić poziom rywalizacji.

Co ważniejsze, Clarkson czuje, że jego umiejętności piłkarskie ulegają poprawie podczas sesji treningowych odbywanych na obozach w Austrii i Francji.

- Czuję, że ulepszam swoją grę każdego dnia od kiedy się tu pojawiłem - powiedział pomocnik.

- To za sprawą menadżera i innych piłkarzy. Trenowanie z lepszymi od ciebie sprawia, że sam stajesz się lepszy. Każdego dnia odczuwam progres. Ten cały profesjonalizm… ci piłkarze nie są tu z przypadku. Wszystko co robią po zejściu z boiska - od diety aż do przygotowania przed treningami i meczami - to niewiarygodnie.

- Jestem z pierwszą drużyną od jakiegoś czasu, ale poznawanie piłkarzy na co dzień to okazja, która nie zdarza się zbyt często. Oczywiście staram się wyciągnąć z tego najwięcej jak tylko się da. Dobrze jest móc korzystać z czyichś rad.

Sezon 2020-21 okazał się ważny dla rozwoju Clarksona.

Sesje treningowe odbywane regularnie z pierwszą drużyną zaowocowały pierwszym występem Clarksona w grudniowym starciu w Lidze Mistrzów na wyjeździe przeciwko Midtjylland.

- Poprzedni sezon był właśnie tym, czego potrzebowałem - wyjawił młody pomocnik.

- Trenowałem i nabierałem pewności siebie za sprawą menedżera. Grałem też w zespole U-23 i wydaje mi się, że spisywałem się naprawdę dobrze. Okazja na występ w Lidze Mistrzów była czymś na co czekałem i na szczęście ją otrzymałem.

- Chcę się przygotować do nadchodzącego sezonu najlepiej jak tylko potrafię, tylko to mi pozostaje - odpowiedział Clarkson zapytany o plany na resztę okresu przygotowawczego.

- Chcę zaimponować trenerowi i mam nadzieję, że będę mógł dalej trenować z pierwszą drużyną.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Quansah podekscytowany nową erą w klubie  (1)
17.07.2024 19:28, GiveraTH, liverpoolfc.com
John Heitinga asystentem trenera Liverpoolu  (15)
17.07.2024 17:54, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Thiago dołącza do sztabu Barcelony  (11)
17.07.2024 15:10, Bartolino, The Athletic
Koumetio blisko Dundee United  (1)
17.07.2024 12:47, RosolakLFC, thisisanfield.com
Wideo z wczorajszego treningu  (2)
17.07.2024 10:21, Piotrek, liverpoolfc.com
Morrison rozpoczyna Euro od remisu  (0)
17.07.2024 09:11, AirCanada, liverpoolfc.com
FA ma proste zadanie: zatrudnić Kloppa  (3)
16.07.2024 22:38, B9K, The Guardian
Wtorkowy trening - zdjęcia  (1)
16.07.2024 21:18, AirCanada, liverpoolfc.com