PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1181

Naby Keïta wraca do Wielkiej Brytanii


Naby Keïta wyleciał z Gwinei i wraca do Wielkiej Brytanii. W jego kraju wciąż trwa wojskowy pucz.

W poniedziałek Liverpool powiedział, że jest w kontakcie z organami, by zapewnić Keïcie bezpieczny powrót.

Gwinea miała rozegrać domowy mecz eliminacji do Mistrzostw Świata z Maroko w poniedziałek, a Keïta był przewidziany w składzie meczowym, jednak spotkanie zostało przełożone, po tym jak żołnierze rozpoczęli powstanie w Konakry, stolicy kraju z zachodniej Afryki i doprowadzili do zamknięcia granic.

Reprezentacja Maroka została eskortowana z Gwinei w niedzielę.

Poniedziałkowe oświadczenie Liverpoolu brzmiało:

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Nabym (Keïtą) i regularnie komunikujemy się przez kierownictwo reprezentacji.

- Cieszy nas to, że jest bezpieczny i się o niego troszczą. Oczywiście sytuacja jest płynna i będziemy regularnie rozmawiać z odpowiednimi organami, by ściągnąć Naby’ego do Liverpoolu bezpiecznie i na czas.

Marokańscy piłkarze wrzucili do sieci wideo, na którym zespół i sztab uśmiechnięci odśpiewują swój hymn narodowy po wylocie z Gwinei.

Selekcjoner Maroka Vahid Halilhodzic powiedział L’Equipe w niedzielę, że słyszeli „strzały… niemal przez cały dzień”.

- Obecna sytuacja polityczna i kwestia bezpieczeństwa w Gwinei jest zmienna i stale obserwowana przez FIFA i CAF – brzmi oświadczenie FIFY.

- By zapewnić bezpieczeństwo wszystkich graczy oraz by chronić sędziów, FIFA i CAF zdecydowały o przełożeniu meczu.

- Informacje o nowym terminie zostaną podane później.

Żołnierze oświadczyli w państwowej telewizji, że rozwiązali rząd oraz zamknęli wszystkie lądowe i lotnicze granice.

Jednakże minister obrony narodowej powiedział, że próba przejęcia pałacu prezydenta Alphy Conde została udaremniona.

Gwinejski prezydent w październiku poprzedniego roku rozpoczął trzecią kadencję, po tym jak zmienił konstytucję tak, by móc znów startować w wyborach, pomimo brutalnych protestów opozycji.

Obrońca Wilków Roman Saiss jest kapitanem reprezentacji Maroka, a jego kolegami z reprezentacji są napastnik QPR Ilias Chair i para z Watfordu Adam Massina i Imran Louza.

26-letni Keïta zagrał w dwóch pierwszych ligowych meczach Liverpoolu w tym sezonie, a spotkanie zremisowane 1-1 z Chelsea przesiedział na ławce. Po przerwie reprezentacyjnej Liverpool zmierzy się z Leeds United w niedzielę 12 września. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

MG75 07.09.2021 18:39 #
Najważniejsze, że Naby juz wraca z Gwinei do UK.

Pozostałe aktualności

Rusza nowy projekt LFC Foundation w Etiopii (0)
01.07.2025 19:22, Bartolino, liverpoolfc.com
Rozmowy o transferze Núñeza do Napoli trwają (8)
01.07.2025 17:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Robertson niezdecydowany w sprawie przyszłości (3)
01.07.2025 15:55, Maja, thisisanfield.com
Podejście Slota do pre-seasonu (2)
01.07.2025 12:53, BarryAllen, thisisanfield.com
Styl gry Wirtza i jego chemia z Frimpongiem (3)
30.06.2025 19:39, Tomasi, liverpoolfc.com