13.05.2024
21:00

Osób online 1429

Andy asystuje, Mané trafia do siatki

Czterej piłkarzy Liverpoolu brało udział w sobotnich meczach reprezentacji w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

Andy Robertson z opaską kapitańską na ramieniu zaprowadził Szkocję w dramatycznych okolicznościach do wygranej nad Izraelem 3:2, notując dwie asysty.

Lewy obrońca wyłożył piłkę Johnowi McGinnowi w pierwszej połowie na gola wyrównującego, a potem posłał pięknego crossa, którego wykorzystał Lyndon Dykes.

O finalnym wyniku spotkania w grupie F zadecydował gol w doliczonym fragmencie gry zdobyty przez Scotta McTominay’a.

Szkocki zawodnik Liverpoolu tak skomentował wygraną:

- Wolelibyśmy wygrać dwa lub trzy do zera, aby uniknąć nerwów, ale w to w końcu Szkocja, prawda? Dorastałem oglądając kadrę narodową i nigdy nie było komfortowo.

Jednocześnie, Sadio Mané ograł trzech zawodników Namibii i zdobył przepięknego indywidualnego gola. Senegal ostatecznie na własnym stadionie wygrał 4:1. Asystował on również przy czwartym golu, posyłając dośrodkowanie, które umożliwiło Keicie Balde zdobycie bramki.

Naby Keïta rozegrał 76 minut w meczu zakończonym remisem 2:2 ramach sekcji CAF kwalifikacji pomiędzy Gwineą a Sudanem.

Kostas Tsimikas pomógł pokonać Gruzję w wyjazdowym meczu dla Greków, przebywając na boisku pełna pulę minut.

Natomiast Jordan Henderson i Caoimhin Kelleher pozostali na ławkach rezerwowych w swoich reprezentacjach.