05.05.2024
17:30

Osób online 1349

Strata punktów na Anfield

Liverpool po 24. minutach prowadził już dwoma bramkami za sprawą Hendersona i Mané, by ostatecznie zremisować z Brighton 2:2. W drugiej odsłonie to goście prowadzili grę i przy odrobinie szczęścia mogli wywieźć komplet punktów z Anfield.

Dodatkową rysą na wizerunku gospodarzy jest kontuzja Keïty z 18 minuty a pierwsze obrazki wskazują na uraz mięśni uda u Gwinejczyka.

Mimo odważnego wejścia w mecz drużyny gości Liverpool potrafił szybko wymierzyć karę. W piątej minucie spotkania the Reds wyszli na prowadzenie. Mohamed Salah ponownie z udziałem przy golu. Tym razem jako asystent, a jego dogranie zostało wykorzystane przez Jordana Hendersona.

Zaledwie kilku minut Oxlade-Chamberlain potrzebował od wejścia na boisko, aby zanotować asystę. W 24. minucie Anglik posłał fenomenalne dośrodkowanie do Sadio Mané, a ten strzałem z główki pokonał golkipera Brighton.

Brighton and Hove Albion nie zrezygnowało z walki o korzystniejszy wynik jeszcze w trakcie pierwszej połowy. W 41. minucie podanie Solly'ego Marcha trafiło do Enocka Mwepu, a uderzeniem zza pola karnego pozbawił Alissona możliwości zachowania czystego konta w sobotnie popołudnie.

W 65. minucie padła wyrównująca bramka dla Brighton. Podopieczni Grahama Pottera wykorzystali błędy w ustawieniu obrońców Liverpoolu. Adam Lallana znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Trossarda, który przed uderzeniem zdążył nawinąć Robertsona, a potem przymierzył nie do obrony dla Alissona Beckera.

Liverpool w drugiej połowie całkowicie stracił kontrolę nad spotkaniem i przez długie momenty to gracze Brighton byli stroną dominującą, która mogła przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson - Keïta (20' Oxlade-Chamberlain), Henderson, Jones (87' Minamino) - Salah, Firmino (78' Jota), Mané

Brighton: Sanchez - Veltman, Duffy, Dunk, Cucurella - Mwepu, Bissouma (60' Mac Allister) - March, Lallana (77' Groß), Moder (66' Lamptey) - Trossard

Komentarze (135)

Kijoraptor 30.10.2021 16:50 #
Będzie ciężko, Brighton stawia twarde warunki, a nasza obrona tj. Konate dzisiaj słabo. W środku pola Curtis również sporo strat i niedokładności. Może Jota po przerwie? Szkoda zremisować, bo jesteśmy w gazie.
Radbug 30.10.2021 16:51 #
Ehhh i zamiast 3-0 jest 2-1...
Pabloitto 30.10.2021 16:52 #
Mewy zasłużyły na bramkę, szkoda że my nie strzeliliśmy więcej, Salah dzisiaj bardziej próbuje asystować niż strzelać, mam nadzieję że ukłuje w drugiej połowie.
everlast 30.10.2021 16:59 #
W jaki sposób zasłużyli? Obrona na swojej połowie przez prawie cały mecz?
RedKoks 30.10.2021 16:53 #
Oby ten nasz środek pola wytrzymał to, bo w defensywie jest mizerny.
Firmino chyba znowu chce stracić miejsce w 11 kosztem Joty.
adamne 30.10.2021 16:54 #
Jota za Firmino i Taki za Jonesa. Ewentualnie Matip za Konate ale wątpię, rzadko zmienia się ŚO w trakcie meczu (poza pucharem Myszki Miki i innymi treningowymi).
Isengrim 30.10.2021 16:54 #
Mecz dość słaby
unnamed 30.10.2021 16:55 #
Coś czuję że Salah zaczaruje.
Ale na etihad jest ciekawie, bo czerwona dla laporta i 1:0 dla orłów
vgvtv 30.10.2021 16:56 #
Byleby utrzymać taki wynik bo na więcej z Firminio nie ma co liczyć. Ogólnie mecz słaby, ciężko się to ogląda.
AquerdationLFC 30.10.2021 16:58 #
Wyjątkowo kiepski występ Firmino. Dużo strat, niedokładność w podaniach noi te 2 dobre niewykorzystane sytuacje.
użytkownik zablokowany 30.10.2021 16:58 #
Musim to wygrac by nie sfrajerzyc. Chelsea remisują, City raczej straca punkty. Nie mozna do nich dołączyć. Mamy szansę dzis wrócić na 1 miejsce.
BigAnfield 30.10.2021 16:58 #
Powinniśmy na spokoju dowieźć wynik, a nawet go podwyższyć. Momentami jest taki szturm, że Brighton nie wie co się dzieje. Szkoda, że jak akcja w drugą stronę to obrona tak samo jak u nich.

City 0:1 i w dziesiątkę.
Chelsea bez celnego strzału.
Jest szansa na fotel z żółtą koszulką.
MG75 30.10.2021 17:02 #
Trzeba dowieźć 3 punkty, reszta mało ważna.
Szkoda Keity, mamy teraz chyba już/jeszcze 5 pomocników kontuzjowanych?
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:13 #
Mogli ten mecz zamknąć w 30', ale Firmino wolał w trybuny strzelić.
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:14 #
Jak to Firmino.
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:15 #
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:17 #
Klopp znowu stawia na sile na pupilka. Walic to ze mamy lepszego Jote.
vgvtv 30.10.2021 17:18 #
Firminio out i to szybko jeśli chcemy to ugrać
Madara 30.10.2021 17:21 #
Co to za jełop narzeka na postawę VVD przy wejściu nakładką? Bo nie poznaję po głosie.
everlast 30.10.2021 17:24 #
Andy znowu złamał spalonego. Kolejna sprawa, że kto gra na DM, Hendo? Tam mamy cały czas dziure
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:24 #
AquerdationLFC 30.10.2021 17:25 #
No co? Brighton przeważało i tyle :] kolejny mecz, który powinnismy zabić, a jednak tego nie robimy.

Widać, że nasz środek pomocy tak ułożony nie jest najbardziej optymalnym.
cezarkop 30.10.2021 17:25 #
Jak spiepszyć mecz to tylko po epokowej Wiktorii na Old Trafford.
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:26 #
MoMateo 30.10.2021 17:27 #
Robertson tez za łatwo
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:28 #
Shelby666 30.10.2021 17:26 #
Dużo niedokładności, straty, przegrywane przebitki i 2:2. Śpią chłopaki. Żeby kabaretu nie było dzisiaj bo źle to wygląda. Środek dramat.
Kijoraptor 30.10.2021 17:31 #
Kurwa Jurgen naprawdę nie możesz zrobić zmiany niewymuszonej? Widzisz, że nie idzie to zrób coś.
cezarkop 30.10.2021 17:31 #
Z rezerwowych tylko OX siedział na ławce??
AquerdationLFC 30.10.2021 17:33 #
Nie ma już żadnego pomocnika na ławce, a to tam są problemy.
Kijoraptor 30.10.2021 17:36 #
76 min, cisną nas niemiłosiernie, uratował nas spalony, a Jurgen nie widzi nic złego w tym.
MG75 30.10.2021 17:36 #
Brighton jest doskonale zorganizowane, przypominają Atletico pod tym względem.
Madara 30.10.2021 17:45 #
Konate przy bramce na 2-2 sobie człapie.. nie może tak być!
everlast 30.10.2021 17:56 #
A Andy tak zasuwa, że łamie spalonego
AquerdationLFC 30.10.2021 17:46 #
Z pomocników na boisku: najprawdopodniej żadne z nich nie wyszedłby w pierwszym składzie, gdyby reszta była zdrowa. Patrząc na to, że Thiago, Eliot i Fabinho byliby pierwsi do gry.

Nie ma co się nadymać, trzeba poczekać na powrót najlepszych.
Madara 30.10.2021 17:52 #
Ci co wychodzą w 92 min powinni się wstydzić.
Jaquar 30.10.2021 18:05 #
Nie oceniaj, nie znasz kontekstu, na kilkadziesiąt tysięcy osób zawsze trafi się ktoś kto się spieszy i musi wyjść wcześniej, bo ma ślub wnuczki lub musi odebrać żonę po pracy, zawieźć dziecko na trening lub zrobić kolację rodzinie lub 100 innych poważniejszych powodów, które zostały zaplanowane dawno przed meczem : ) chill
Madara 30.10.2021 18:10 #
Po mojemu wyszli bo nie spodziewali się zmiany rezultatu, nie wierzyli w nią i poprostu chcieli zaoszczędzić czas, tak samo jak kibice United tydzień temu.
Madara 30.10.2021 18:11 #
Zakładam że jakby to nasi prowadzili ze 4-2 to by siedzieli na dupach do gwizdka.
Radbug 30.10.2021 17:52 #
Nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków po meczu z Atletico. Jak można az tak nie szanować przewagi? Jak można przy niekorzystnym wyniku trzymać Jotę na ławce do 80 minuty? Po stracie 2 bramki nawet sobie nie stworzyliśmy 1 sytuacji bramkowej! No ku*wa mać!
kuczq 30.10.2021 17:52 #
Uff ukradliśmy punkcik lepszej drużynie
Kijoraptor 30.10.2021 17:53 #
To jest tylko remis, a za ten wynik odpowiada Klopp. Nie miał pomysłu, nie reagował, za późne zmiany. Dzisiaj zawalił.
Knucu 30.10.2021 17:54 #
Środek pola Ox, Jones, i Hendo to jest jakiś koszmar! Od zejścia Keity ten mecz jest pod dyktando Mew. Szczęśliwy remis.
Pabloitto 30.10.2021 17:54 #
Szkoda, ale nie zasłużyliśmy na więcej, gramy dalej.
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:55 #
Kijoraptor 30.10.2021 17:56 #
Znowu odzywają się kontuzje. Thiago, Fab, Elliott wrócą i wtedy będzie gra wyglądać inaczej, a ławka tym bardziej.
użytkownik zablokowany 30.10.2021 17:57 #
everlast 30.10.2021 17:55 #
Jak się nie potrafi robić zmian, to tak potem jest
cezarkop 30.10.2021 17:55 #
Gówno zagraliśmy i gówno zebraliśmy. Obrazki z trybun jak na Old Trafford no i japończyk pochylał sobie na boisku 😂
AirCanada 30.10.2021 17:55 #
Bardzo szkoda, zwłaszcza patrząc na rezultat City. Chelsea odskakuje, ale jeszcze też pogubi punkty. Szkoda, że po raz kolejny w tym sezonie na własnym terenie nie potrafimy zwyciężyć ...
Kijoraptor 30.10.2021 17:57 #
Tylko, że Tuchel robi zmiany w 65 minucie, a Jurgen w 85. Jest różnica. Bo wtedy gonimy wynik, jest nerwowo, a tak gdyby zrobił wcześniej to była by kontrola.
Radbug 30.10.2021 19:16 #
No co ty, przeciez dzisiaj Jurgen zrobił już zmianę przed 20 minutą

:)
krzycho765 30.10.2021 17:56 #
Bardzo rozczarowująca sobota, twierdza dziś mogła zostać zburzona, ale udało się wywieść punkt
Fimmi1892 30.10.2021 17:56 #
ech, gdyby tylko Bobby trafił wtedy na 3:0...
Jedi13 30.10.2021 17:56 #
Kolejny raz prowadzimy i kolejny raz tracimy prowadzenie. Tak samo było z Atletico, City, Milanem i Brendford. Nasi dzisiaj na boisku byli jacyś zmęczeni.
Macku90 30.10.2021 17:56 #
z 2-0 na 2-2? u siebie? z BHA? To nie powinno się zdarzyć. W każdym razie oglądając końcówkę jedno mi się oczy rzuciło - nikt nie potrafił wziąć gry na siebie! Minamino wszedł i oddawał piłkę do środkowych obrońców... Ox jak zwykle tylko kółeczka kręcił niczym Adaś. Odkąd odszedł Cou to niekiedy tracimy te cenne punkty, bo brakuje kogoś takiego na tej 10-tce.
RedKoks 30.10.2021 17:56 #
Nie chcieliśmy płacić za solidnego zawodnika do środka pola, będziemy płacić w ten sposób.
HKz 30.10.2021 18:04 #
Thiago, Fabinho i Harvey z kontuzjami, daj sobie spokój z takimi komentarzami.
Shelby666 30.10.2021 17:57 #
Dzisiaj Mewy niestety lepsze w drugiej no i zasłużony remis. Che ucieka. Kubeł wody przyda się.
Gorol 30.10.2021 17:58 #
Po co gra u nas ox nie wiem,Jones też lipa,robertson powinien odpocząć,słabo,bardzo słabo zagrana druga połowa
Madara 30.10.2021 17:58 #
Jakby jeszcze Jurgen nauczył chłopaków bronienia a nie tylko atakowania bramki rywala to byłoby dobrze, jak można oddać dwu bramkowe prowadzenie na własnym stadionie.. tylko my i United tak potrafimy.
kuczq 30.10.2021 17:58 #
Nie ma szans na mistrzostwo z tą obroną, ale może w lidze mistrzów poszalejemy jak w sezonie 17/18.
KrzysiekBrzozaLFC 30.10.2021 17:58 #
Jakiż zjazd po meczu tydzień temu. Aż człowiek zaczął myśleć czy to United takie słabe czy mieliśmy tydzień temu dzień konia jak AVB z nami rok temu. Znów za dużo remisujemy. Wolałbym przegrać z City czy Chelsea, ale mieć 6 pkt w pojedynkach z Brighton i Brednford. Powtarza mi się, sezon za Beniteza, kiedy też wygraliśmy z OT 4:1, ale finalnie tytuł zgubiliśmy na remisach bodajże z BORO. tak być nie może to trzeba zmienić Panie Klopp. I dziś kolejny dzień, który pokazał Nam jak bardzo mamy krótka ławkę. To dopiero 10 kolejka, ale boję się, że Chelsea czy City odjedzie nam właśnie ławka. Oni maj miejsce na reakcje przy słabszej formie my nie.
radoLFC 30.10.2021 17:58 #
Wygląda na to że Potter lepiej spisał się w przerwie niż Klopp. Nasza druga linia poza golem Hendo i asystą Oxa przegrywała wszystko. Statysta Jones, myślałem że Jota za niego wejdzie, najlepiej grający w defensywie nieobrońca czyli Firmino schodzi, WTF Jurgen? Oj brakowało dzisiaj Fabinho.
paranormalnY 30.10.2021 17:59 #
Myślały pizdeczki, że wystarczy wyjść na spacerek i po 20 minutach będzie po sprawie. Brighton to nie Manchester
Madara 30.10.2021 17:59 #
Konate niestety dziś straszny kloc, poziom Maguire'a z poprzedniej kolejki...
kuczq 30.10.2021 18:00 #