LIV
Liverpool
Premier League
13.12.2025
16:00
BHA
Brighton & Hove Albion
 
Osób online 832

Murphy: Myliłem się odnośnie Joty


Danny Murphy przyznał, że pomylił się ze swoją początkową opinią odnośnie Diogo Joty. Były pomocnik Liverpoolu nie był do końca przekonany, czy Portugalczyk poradzi sobie w nowym klubie i będzie w stanie regularnie trafiać do siatki.

Napastnik the Reds w weekend dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a the Reds ograli 4:0 Świętych.

W obecnej kampanii Jota ma już na koncie 8 goli we wszystkich rozgrywkach i jest coraz bliżej swojego dotychczasowego rekordu na Anfield, który wynosi 13 bramek.

Murphy uważał, iż 24-latek nie jest zawodnikiem na miarę Liverpoolu, lecz Jota udowodnił mu, że był w dużym błędzie.

- On po prostu ciągle strzela bramki! Wiem, że Liverpool na kilka tygodni stracił Firmino, lecz w ogóle się o tym nie mówi z powodu świetnej dyspozycji Diogo - powiedział Danny.

- Byłem trochę zdziwiony, gdy sprowadzono go na Anfield. Wiedziałem, że Wolverhampton posiada niezłego napastnika, ale niespecjalnie wyobrażałem go sobie w koszulce Liverpoolu.

- W obecnym sezonie strzelił 8 bramek w 16 występach. Odkąd przyszedł do klubu, ma 21 trafień w 46 meczach. Jest genialnym transferem Kloppa.

- Podoba mi się jego energia i postawa na boisku. Nie widzisz, by marudził, próbował nurkować, czy coś w tym stylu. Cały czas wykonuje ciężką robotę. Poza tym jest wszechstronnym piłkarzem, który może obstawić kilka pozycji - podsumował Murphy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Trelo 30.11.2021 15:45 #
Brak Roberto Firmino nie jest odczuwalny. Ta perspektywa teraźniejszości pokazuje, że Diogo Jota nie odstaje od brazylijczyka, egipcjanina oraz senegalczyka. Portugalczyk jest w świetnej formie w ostatnich tygodniach, co bardzo cieszy i przekłada się na wyniki Liverpoolu.

Pozostałe aktualności

Zdjęcia z meczu w Mediolanie (0)
10.12.2025 00:50, AirCanada, liverpoolfc.com
Robbo: Zdobyliśmy bardzo cenne 3 punkty (0)
10.12.2025 00:40, AirCanada, liverpoolfc.com
Skrót meczu (0)
09.12.2025 23:39, Gall1892, własne
Statystyki (0)
09.12.2025 23:21, Zalewsky, SofaScore
Zwycięstwo na San Siro! (134)
09.12.2025 23:01, Zalewsky, własne
Młodzież rozbita w pył w Mediolanie (8)
09.12.2025 18:35, AirCanada, liverpoolfc.com
Alonso otwarty na pracę w Anglii (21)
09.12.2025 17:11, BarryAllen, This is Anfield