31.03.2024
15:00

Osób online 1123

Liverpool wypunktował Milan na San Siro!

Liverpool niczym wytrawny bokser wypunktował drużynę AC Milan i pozbawił ekipę z Włoch jakichkolwiek złudzeń na dalszą grę w europejskich pucharach na wiosnę. Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Fikayo Tomori, lecz kilka minut później rezultat wyrównał Mohamed Salah. W 55. minucie bramka Divocka Origiego przechyliła szansę zwycięstwa na korzyść the Reds. Liverpool skończył fazę grupową Ligi Mistrzów z kompletem 18 punktów.

Dwa pierwsze kwadranse spotkania na San Siro przebiegły w dość spokojnym tempie. Obie ekipy grały dość chaotycznie, przez co poziom widowiska przypominał przedsezonowe sparingi.

W 29. minucie drużyna gospodarzy za sprawą trafienia byłego piłkarza Chelsea, Fikayo Tomoriego wyszła na prowadzenie. Zawodnik Milanu wykorzystał niefrasobliwość w ustawieniu graczy Liverpoolu przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po odbiciu futbolówki przez Alissona Tomori z bliskiej odległości dobił piłkę do bramki.

Trzy minuty później Origi mógł skutecznie odpowiedzieć, ale uderzenie z kilku metrów Belga zostało zatrzymane przez Maignana. Jednak co się nie udało Origiemu, udało się Salahowi. Egipcjanin w 36. minucie doprowadził do wyrównania. Dynamiczne wejście w pole karne Oxlade'a-Chamberlaina zasiał zamęt w szykach obronnych ekipy Milanu. Anglik oddał strzał, który sprawił dużo problemów Maignanowi. Golkiper odbił piłkę przed siebie, a do niej pierwszy dopadł Mohamed Salah i efekt końcowy mogliśmy oglądać kilkukrotnie na powtórkach.

Dziesięć minut po wznowieniu drugiej połowy Liverpool zadał drugi bolesny cios rywalowi z Mediolanu. Bramka Divocka Origiego wysunęła drużynę Kloppa na prowadzenie. Maignan zdołał wybronić strzał Sadio Mané, ale przy główce Origiego nie miał już nic do powiedzenia.

Frustracja Milanu po stracie bramki na 1:2 z każdą minutą narastała. Gospodarze nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Liverpoolu przez resztę spotkania i podopieczni Jürgena Kloppa dość spokojnie dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.

Liverpool: Alisson - Williams (90'+3 Bradley), Phillips, Konaté, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain, Morton, Minamino (90'+3 Woltman) - Salah (64' Gomez), Origi (80' Fabinho), Mané (64' Keïta)

Milan: Maignan - Kalulu (65' Florenzi), Tomori, Romagnoli, Hernández - Tonali (59' Saelemaekers), Kessié - Messias, Diaz (59' Bennacer), Krunić (83' Bakayoko) - Ibrahimović

Komentarze (111)

radoLFC 07.12.2021 21:50 #
Fajnie zobaczyć zmienników, ale emocje jak na grzybach.
AquerdationLFC 07.12.2021 21:51 #
Świetny Konate. Widać, że czuje się liderem defensywy. Wygląda bardzo pewnie. 3 przechwyty wysoki % podań.

Ox i Salah w ofensywie najlepsi.
burmanek8 07.12.2021 21:51 #
Strasznie nijaki ten Milan, niby grają o wszystko, niby liderzy Serie A a nic szczególnego nie pokazują, nawet zaangażowania
radoLFC 07.12.2021 21:52 #
Strasznie rozczarowują zwłaszcza że mają o co grać.
Zalewsky 07.12.2021 21:54 #
Albo presja jest tak wielka, albo poziom Serie A nieco obniżył loty.
ynwa19 07.12.2021 21:51 #
Wakacyjny sparing moim zdaniem.
Oby z naszą wygraną.
Dobry występ Nata.
Mo The King🤴
cezarkop 07.12.2021 21:52 #
Patrząc na Minamino zachodzę w głowę co ten człowiek robi w Liverpoolu. Pewnie nikt tego w klubie nie powie ale on co najwyżej to powinien kopać w Wieczystej.
radoLFC 07.12.2021 21:57 #
Fatalny występ, szkoda go bo gdzie się ma budować jak nie w takich meczach
adamne 07.12.2021 22:09 #
Może ze Shrewsbury się odblokuje :)
Zalewsky 07.12.2021 21:53 #
Dobra panie Klopp, szybka zmiana Salaha i Mane i spokojne prowadzenie gry do końca. Na nic więcej niż 1:1 nie liczę.
firo9 07.12.2021 21:53 #
Dojrzałość, gracja i poziom, te trzy słowa wspaniale nas opisują. Podoba mi się jak Konate wyprzedza, Morton ma spory talent, nie popełnia błędów. Origi i Minamino mogliby dać więcej, Ox top.
użytkownik zablokowany 07.12.2021 21:53 #
KasparTAG 07.12.2021 21:53 #
Z przyjemnością ogląda się jak gra Konate . Będziemy mieli dużo pociechy z tego chłopaka .
liverpaul 07.12.2021 21:54 #
Oglądanie Serie A musi być pasjonujące …. Lider tabeli w meczu o awans do fazy pucharowej LM gra gorzej niż Norwich . BPL jest o dwie długości przed ligą włoską w tej chwili i niech tak zostanie :)
kozakwnecie 07.12.2021 22:00 #
Człowieku, Milan gra w ataku bez prawie wszystkich podstawowych zawodników, więc może włącz serie a i zobacz, że kiedy skład będzie lepszy, to gra będzie ciekawa. Popatrz też na ostatnie wyniki serie a, takie jak Lazio Udinese 4:4, Hellas Venzezia 4:3, Napoli Atalanta 2:3
MG75 07.12.2021 22:02 #
Poza Milanem również Juve grało z angielskim zespołem... 0-4.
liverpaul 07.12.2021 23:04 #
Za to Liv w podstawowym składzie 😂😂😂
liverpaul 07.12.2021 23:14 #
Hellas -Venezia 4-3 a Resovia - Motor 3-5 …..faktycznie argument ;)
MG75 07.12.2021 21:56 #
Brakuje nam zgrania i płynności w grze, ale ten skład gra pierwszy raz ze sobą. Milan sobie nie pograł w pierwszej połowie, poza błędem przy kornerze nie mają za dużo okazji.
Ibrahimovic słabo, Konate go wyłącza z gry, również sprytnymi wejściami kontaktowymi, dziwne ze Zlatan sobie z tym nie radzi.
Gdybyśmy wyszli na galowo to byłoby raczej po meczu po 45 minutach. Ale nawet w rezerwowym ustawieniu nie dajemy Milanowi pograć.
AquerdationLFC 07.12.2021 21:58 #
Wszystkim tym, którzy narzekają na Milan przypominam, że też jest to mocno rezerwowy skład bez 6 najważniejszych zawodników bo kontuzje.
RedKoks 07.12.2021 22:01 #
Brakuje im 3/4 nie 6. U nas 3/4 to jest podstawowych ;)
radoLFC 07.12.2021 22:02 #
Dobrze że o tym wspomniałeś, Kjaer, Rebić i Giroud mogliby zrobić różnicę.
kozakwnecie 07.12.2021 22:03 #
radoLFC jeszcze Calabria i Leao, czyli totalnie kluczowi zawodnicy
AquerdationLFC 07.12.2021 22:06 #
RedKoks. Brakuje im 5 ściśle podstawowych zawodników. Plus Castillejo.
RedKoks 07.12.2021 22:13 #
Ale to Ibra jest nad Żwirem. A ten kolejny napastnik co w 84 meczach strzelił 6 goli i nawet by nie powąchał murawy to faktycznie wielka strata :D. Patrząc na naszą defensywe i środek pola te 4 kontuzje (każda drużyna je ma) nie mogą tłumaczyć ich marnej gry ;)
kuczq 07.12.2021 21:59 #
Ależ fatalny jest ten Milan. To jest lider serie a? Ta liga włoska jest chyba słabsza niż ligue 1
kozakwnecie 07.12.2021 22:01 #
Ciężko grać dobrze bez połowy podstawowego składu
Gerrard32 07.12.2021 22:17 #
@kozakwnecie... za to Liverpool gra pierwszym garniturem :)
MG75 07.12.2021 22:01 #
Patrząc na reakcje Salaha i zespołu na gola widac, że dla nich to taki troche bardziej uroczysty sparing.
"OK Mo, ładna bramka 🥱🥱".
"Macie rację chłopaki 🥱🥱😴😴😴"
gohan10 07.12.2021 22:01 #
Milan szczękiem zakwalifikował się do ligi mistrzów, nie ma co oceniając ligi włoskiej słabym milanem.
adamne 07.12.2021 22:05 #
Przecież oni są liderem tej ligi.
cider 07.12.2021 22:04 #
Jurgen będzie chciał ten mecz wygrać także Trent, Robo, Fabs, Keita w drugiej połowie się pewno pojawią.
Milan osłabiony ale u nas ledwo trzech podstawowych graczy w pierwszym składzie wyszło
adamne 07.12.2021 22:14 #
Który to nasz strzał prosto w bramkarza? Czwarty, piąty?
adamne 07.12.2021 23:07 #
Niestety Klopp go ściągnął wcześniej, chyba nie chciał się pastwić nad Milanem.
caharin7 07.12.2021 22:17 #
Brawo Origi, a wcześniej ten niby faul na bramkarzu. Facet sam pod niego podszedł i się odbił od niego. Żenada
Karasu 07.12.2021 22:21 #
cider 07.12.2021 22:23 #
Maingan wygląda jak Denzel Washington
marcell 07.12.2021 22:25 #
w koncu keita jest :D
Hawken17 07.12.2021 22:26 #
Ależ trójka ofensywna Origi - Minamino - Neco, dobrze że Salah i Mane sobie odpoczną.
adamne 07.12.2021 22:46 #
Jurgen testuje nasze opcje rezerwowe na PNA...
Kijoraptor 07.12.2021 22:54 #
Dzieci wesoło wbiegły na boisko, zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki. Murawę zapluły, Milan przepedzily, siedzą na trawie i krzyczą do siebie Ynwa!!!!!
Hawken17 07.12.2021 22:55 #
Grupa śmierci 6/6 zwycięstw wow! Mecz wygrany w trybie ekonomicznym, fajnie się pokazał Phillips i Konate, Ox. Kolejny solidny mecz Mortona, fajnie że chłopak wykorzystał szansę pokazania się.
adamne 07.12.2021 23:05 #
Ox byłby MOTM gdyby nie ta zmarnowana sytuacja sam na sam.