05.05.2024
17:30

Osób online 1154

Pięć wniosków po meczu z Benficą

Liverpool wygrał 3:1 z Benficą w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów, który miał miejsce we wtorek.

Ibrahima Konaté i Sadio Mané wyprowadzili drużynę Jürgena Kloppa na prowadzenie w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie Darwin Núñez zdobył bramkę, zmniejszając przewagę The Reds do 2:1. Luis Díaz strzelił gola w 87. minucie spotkania, dzięki czemu Liverpool może pochwalić się dwubramkową przewagą nad drużyną z Lizbony. Drugi mecz ¼ finału odbędzie się na Anfield w przyszłym tygodniu.

Przedstawiamy pięć najważniejszych wniosków po meczu na Estadio da Luz.

Rekord The Reds

Zwycięstwo w Portugalii to piąty z rzędu wygrany mecz wyjazdowy Liverpoolu w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Wcześniej klubowi tylko raz udało się osiągnąć taki wynik - było to w sezonie 1983/84, kiedy menadżerem drużyny był Joe Fagan.

The Reds wygrali również 8. wyjazdowy mecz z rzędu, jeśli chodzi o wszystkie rozgrywki, co udało się pierwszy raz w historii klubu.

Zespół Kloppa pobił kolejny rekord - 19 meczów z rzędu (we wszystkich rozgrywkach) nie została stracona żadna bramka w pierwszej połowie.

Gol Núñeza to zaledwie piąta bramka stracona przez LFC w ostatnich 18 meczach.

Liverpool przerwał również serię trzech przegranych meczów wyjazdowych z Benficą - ostatnia porażka miała miejsce w sezonie 2009/2010, kiedy menadżerem był Rafael Benitez.

Pierwszy gol Konaté dla Liverpoolu

Konaté strzelił swoją pierwszą bramkę dla Liverpoolu w Lizbonie. Środkowy obrońca zdobył bramkę głową po asyście Andy’ego Robertsona, co wyprowadziło angielską drużynę na prowadzenie 1:0.

Konaté nadal nie zaznał porażki, będąc na boisku podczas gry dla The Reds - zagrał w 20 meczach od swojego transferu z RB Lipsk.

Magia Mané i błysk Díaza

Mané strzelił 15. gola we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Senegalczyk zdobył 6 bramek w 3 ostatnich meczach w Portugalii, ale chyba bardziej imponujący jest fakt, że strzelił 22 gole dla The Reds w Lidze Mistrzów.

Dzięki podaniu Trenta Alexandra-Arnolda do Luisa Díaza, który asystował przy bramce Mané, Steven Gerrard został wyprzedzony przez napastnika z Senegalu, który jest teraz na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców klubu z Merseyside w Lidze Mistrzów.

Mohamed Salah jest jednym zawodnikiem, który zdobył więcej bramek (33) dla LFC w Lidze Mistrzów.

Díaz zmierzył się z Benficą pierwszy raz od dołączenia do The Reds po transferze z rywalizującego klubu, FC Porto.

Kolumbijczyk jest niepokonany w ośmiu ostatnich starciach z Benficą.

Najważniejszy jest skład

Przed meczem Klopp mówił o tym, jak ważna będzie dostępność całego składu w nadchodzących meczach.

Menadżer dokonał trzech zmian po godzinie trwania meczu.

Jordan Henderson wszedł na boisko, co wzmocniło grę na środku pomocy.

Diogo Jota i Roberto Firmino zmienili napastników.

Alisson Becker popisał się znakomitą interwencją przy próbie strzału Evertona.

To dopiero połowa

Liverpool wykonał ważny krok w stronę półfinału Ligi Mistrzów.

Klopp podkreśla jednak, że to dopiero półmetek dwumeczu, którego druga część odbędzie się na Anfield za tydzień.

- Wygraliśmy przewagą dwóch bramek. To dopiero połowa sukcesu, nic dodać, nic ująć - mówił Klopp po meczu.

- Teraz wiemy o naszym przeciwniku dużo więcej niż wcześniej. Na pewno dadzą z siebie wszystko na Anfield.

- Wygrali na stadionie Ajaxu. Świetnie poradzili sobie w fazie grupowej. Zdajemy sobie sprawę z jakości ich gry.

- Teraz czeka nas ciekawy mecz, ale będziemy gotowi na Benfikę.