05.05.2024
17:30

Osób online 1229

St. James Park zdobyte!

Liverpool zwyciężył skromnie 1:0 z Newcastle United. Jedynego gola strzelił Naby Keïta po asyście Diogo Joty w pierwszej odsłonie.

Z początku podopieczni Kloppa dali się nieco wyszumieć gospodarzom z St. James Park, jednak na szczęście nie trwało to długo.

19-krotni mistrzowie Anglii stopniowo zaczęli dochodzić do głosu, czego sygnałem, były niecelne strzały Keïty i Van Dijka.

W 19. minucie gol dla Liverpoolu. Milner odzyskał piłkę po czystym wślizgu, Henderson 'uruchomił' na skrzydle Keïtę, który rozegrał świetną, kombinacyjną akcję z Diogo Jotą. Gwinejczyk wpadł w pole karne, ze spokojem ograł Dúbravkę, umieszczając piłkę w siatce.

W 34. minucie the Reds wyszli z szybką kontrą. Luis Díaz z prawego skrzydła obsłużył dobrym podaniem Mané, jednak Senegalczyk strzelił wprost w dobrze ustawionego golkipera Srok.

W pierwszej połowie swoją szansę miał jeszcze Jordan Henderson po rzucie wolnym, Diogo Jota po sprytnym uderzeniu głową, a także James Milner, który z szesnastego metra, zupełnie niekryty uderzył obrok prawego słupka Dúbravki.

W 62. minucie powinien prowadzić 2:0. Aktywny w akcjach ofensywnych Gomez, świetnie podał do Mané, ale grający z '10' na plecach piłkarz po raz drugi w dzisiejszym meczu zmarnował wyborną okazję bramkową.

W 71. minucie po podaniu Robertsona swoją szanse miał Mo Salah, ale strzał Egipcjanina był zbyt lekki i nie sprawił kłopotów bramkarzowi.

Dwukrotnie w drugiej połowie przechytrzyć Dúbravkę próbował Diogo Jota, ale za każdym razem górą był bramkarz Srok.

W 73. minucie Jota został obsłużony prostopadłym podaniem i zamiast asystować świetnie ustawionemu Díazowi, zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta.

W 87. minucie zagrożenie ze strony Newcastle. Na strzał z dystansu decyduje się Bruno Guimareas, jednakże dobrze ustawiony Alisson pewnie chwycił futbolówkę.

W końcówce obrońcy Newcastle urwał się Mo Salah, ale nie był w stanie pokonać ostatniej przeszkody w postaci Dúbravki.

Liverpool wygrał w pełni zasłużenie na St. James Park i czeka na wieści ze stadionu Leeds.

Składy:

Newcastle: Dubravka; Krafth (Murphy 85'), Burn Schar (Lascelles 61'), Targett; Shelvey, Joelinton, Guimaraes; Almiron, Saint-Maximin, Willock (Wood 67')

Liverpool FC: Alisson; Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson (Fabinho 69′), Milner (Thiago 78′), Keita; Jota, Diaz, Mane (Salah 69′)

Sędziował: Andre Marriner

Komentarze (113)

burmanek8 30.04.2022 14:18 #
Shar kopie Milnera w stopę, nie wiem gdzie tu kontrowersja
użytkownik zablokowany 30.04.2022 14:18 #
Bardzo dobry mecz Milnera, Keity i Gomeza. Jedziemy ekonomicznie, ale skutecznie.
cider 30.04.2022 14:19 #
Pełna kontrola w tym meczu szkoda szansy Sadio i główki Diogo
Po 3pk!
Kijoraptor 30.04.2022 14:20 #
Twardy mecz. Dobrze sobie chłopaki radzą z ich ostrymi wejściami, oby bez kontuzji do końca. Naby i Joe dzisiaj świetnie. Trochę nerwowo w tyle z van Dijkiem i Alisonem, ale będzie dobrze do końca. Jeszcze 1-2 bramki na ostudzenie rywala i czekamy do wieczora.
radoLFC 30.04.2022 14:20 #
Nie rozumem czemu komentator się tak uczepił tej sytuacji z Milnerem, powtórka bardzo klarowna.
VII 30.04.2022 14:31 #
Ja już dawno przestałem oglądać transmisję z polskimi komentarzami. Oglądam stream z BT Sport i tam przy tej sytuacji od razu połączyli się z ekspertem, który przeanalizował na szybko sytuacje i powiedział że gol jest w stu procentach czysty. Gdybym oglądał na Canal+ to bym nie słyszał odgłosów boiska, bo musiałbym oglądać cały mecz ma wymutowanym głosie. Nasi polscy komentatorzy szukają jakichś śmiesznych teorii, a potem do końca meczu pieprzą o tym samym. Irytuje mnie to jak jasna cholera.
użytkownik zablokowany 30.04.2022 14:20 #
Paviola 30.04.2022 14:20 #
Z dwójki Milner-Hendo zdecydowanie podoba mi się bardziej nieśmiertelny James. W ataku jakoś za mało zgrania, każdy sam próbuje nie patrząc na kolegów. Zachować czyste konto i będzie spoko wynik przy takiej rotacji
FanLFC25 30.04.2022 14:24 #
Zgadza się, ale widać że Milner odstaje już szybkością, w końcu 37 lat na karku. Jednak mecze z intensywnym tempem nie są już dla niego, co nie zmienia faktu że radzi sobie.
Ale powinien grać w spokojniejszych meczach a dzisiaj chyba w przerwie bym go zmienił, żeby przypadkiem w jakiejś akcji mu nie zabrakło tej szybkości, żeby wrocic albo doskoczyć
użytkownik zablokowany 30.04.2022 14:21 #
@burmanek, nie słuchaj komentatorów. Tu nie ma żadnych kontrowersji, to nawet nie było sprawdzane na VARZe, a przerwa była bo Szwajcar leżał na boisku. Uciekła mu piłka, Milner był pierwszy, zagrał ją, akcja tak obvious, że nawet Tierney by to dobrze gwizdnął.
adamne 30.04.2022 14:22 #
Ciężki mecz, ale biorąc pod uwagę że gramy bez kilku naszych "największych dział" to idzie nam dobrze.
Oby strzelić drugą bo tak to jestem nerwowy zawsze jak idzie jakaś kontra.
ynwa19 30.04.2022 14:22 #
Zasłużone prowadzenie🙂
Świetny występ Keity!

Komentatorzy na Canal+ są albo pijani bądź ślepi! To Milli był jak coś kopnięty a nie odwrotnie 🤦🏻‍♂️

Strzelić szybko na 2:0 i spokojnie dowieźć do końca.
Lipaa1960 30.04.2022 14:27 #
Dlatego mówili, że nie widzą podstaw do jakiejkolwiek kontrowersji i sprawdzania var i że będą zdziwieni jak bramka nie zostanie uznana, troszkę spokojniej do tego podchodźmy, nie tylko co gdzies usłyszymy to juz wylewamy jakby nas atakowali i byli przeciwko nam.. muszą być bezstronni także nie powiedzą w prost, ze faulu nie było czy faul był, arbitrami nie są, a po to mają Marka w Jej wysokości
Lipaa1960 30.04.2022 14:29 #
Ładnie wytłumaczyli, że Milli zaatakował piłkę, a Fabian go kopnął z tym, że Milli mial nogę uniesianą i czy sędziowie beda się tego czepiać
ynwa19 30.04.2022 14:31 #
Ale Kolego po obejrzeniu już pierwszej powtórki było wiadomo co i jak a oni sztucznie drążyli temat co było na maksa irytujące!
Lipaa1960 30.04.2022 15:58 #
Wiem, wiem... Jak usłyszałem w drugiej połowie kontrowersja co 15 minut to też już mnie zaczęło irytować ;)
Karasu 30.04.2022 14:22 #