FRA
Eintracht Frankfurt
Champions League
22.10.2025
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 130

Garść statystyk przed meczem z Bournemouth


Mohamedowi Salahowi brakuje już tylko jednego trafienia, aby samodzielnie zostać drugim najlepszym strzelcem Liverpoolu w Premier League.

Egipcjanin zdobył gola głową w poniedziałkowym starciu z Manchesterem United, była to jego 120. bramka w tych rozgrywkach, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji ze Stevenem Gerrardem.

Na szczycie listy znajduje się Robbie Fowler, który zanotował 128 trafień w 266 meczach w Premier League, a jeżeli Salah zagra w sobotnim meczu z AFC Bournemouth, to będzie to jego 184. ligowy występ w barwach klubu.

Poniżej prezentujemy więcej statystyk przed pojedynkiem na Anfield…

Salah strzelił dwukrotnie więcej bramek w meczach przeciwko Bournemouth (osiem) niż jakikolwiek inny zawodnik w historii Liverpoolu. Dokonał tego w zaledwie sześciu meczach.

The Reds brakuje trzech bramek, aby zdobyć ich łącznie osiemset we wszystkich rozgrywkach pod wodzą Jürgena Kloppa.

Zawodnicy Kloppa strzelali gola w każdym ligowym spotkaniu na Anfield od czasu starcia z Fulham w marcu 2021 roku.

Roberto Firmino zagrał więcej meczów przeciwko Bournemouth (11) niż jakikolwiek inny piłkarz w historii Liverpoolu.

Obie drużyny na Anfield spotkały się osiem razy we wszystkich rozgrywkach, gospodarze wygrali siedmiokrotnie, raz padł remis.

Liverpool strzelił bramkę w 16 z 17 poprzednich meczów z Bournemouth - jedynym spotkaniem, w którym ta sztuka im się nie udała był bezbramkowy remis w Pucharze Anglii w styczniu 1968 roku.

Drugą połowę ubiegłego sezonu Nathaniel Phillips spędził na wypożyczeniu w Bournemouth, na poziomie Championship wystąpił 17-krotnie, pomagając drużynie w awansie do Premier League.

W styczniu 2019 roku z Liverpoolu do zespołu Wisienek przeniósł się Dominic Solanke. W poprzednim sezonie strzelił 30 bramek, z czego 29 w rozgrywkach ligowych.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Analiza Bitwy o Anglię (0)
20.10.2025 01:39, Kubahos, The Athletic
Carragher o problemach Liverpoolu (0)
20.10.2025 00:39, Vladyslav_1906, liverpool.com
Neville: Slot jest rozczarowany Salahem (0)
19.10.2025 23:20, Gall1892, liverpool.com
Statystyki (0)
19.10.2025 22:31, AirCanada, Sky Sports
Amorim po zwycięstwie nad Liverpoolem (0)
19.10.2025 22:02, Mdk66, manutd.com
Van Dijk o bolesnej porażce z United (4)
19.10.2025 22:00, Armani87, liverpoolfc.com