LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2098

Ferdinand o formie Liverpoolu i rywalizacji z City


Rio Ferdinand uważa, że Liverpool nadal może nawiązać w tym sezonie rywalizację z Manchesterem City. Anglik zaznacza, że The Reds potrzebują, aby kontuzjowani zawodnicy wrócili do gry, a zespół prezentował większą powtarzalność, która jest kluczowa, gdy klub gra o najważniejsze puchary.

- Musimy wziąć pod uwagę ostatnie kilka lat, gdy byli wśród najlepszych klubów. Pod kątem poziomu i ilości zdobywanych punktów byli tam razem z Manchesterem City - odpowiedział Ferdinand na pytanie o szanse Liverpoolu na mistrzostwo Anglii.

- To sugerowałoby, że nadal tam będą, ale nie można pozwolić City, żeby zbyt daleko odjechało. Musimy się zastanowić czy będą w stanie wrócić do swojej pozycji. Ja uważam, że mogą. Potrzebują powrotu kontuzjowanych zawodników i większej powtarzalności wśród zawodników.

W studiu BT Sport był także Peter Crouch, który uważa, że transfer Sadio Mane to jeden z głównych powodów, dla których Liverpool ma obecnie problemy ze swoją grą.

- Mane wiele razy pomagał zespołowi w takich właśnie trudnych meczach, a teraz po prostu go brakuje. Jestem jednak pewny, że Nunez także będzie dobrym zawodnikiem.

- Masz absolutną rację - odpowiedział Ferdinand. 

- Te wejścia w pole karne, aby wesprzeć napastników to zawsze ogromne zagrożenie, podobnie jak zagrywane tam piłki, prawda?. To drobne rzeczy, nad którymi muszą pracować, ale wydaje się, że najważniejszy jest środek pola.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

roman2007 05.09.2022 08:23 #
Jak można doprowadzić do sytuacji że mamy w składzie takiego kluby, zawodników którzy więcej są kontuzjowani niż gotowi do gry. Kolejną temat to Milner.
Loku64 05.09.2022 10:19 #
mamy skąpych włacicieli i upartego trenera:P

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (4)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com