05.05.2024
17:30

Osób online 884

Pięć rzeczy wartych uwagi po meczu z Rangersami

Po środowym zwycięstwie aż 7:1 nad zespołem Rangers FC, Liverpool potrzebuje teraz tylko jednego punktu, aby zapewnić sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Oto pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę po spotkaniu.

Rekordowy Salah...

Egipcjanin zaczął mecz na ławce rezerwowych, jednak wszedł na boisko w drugiej połowie. Jego bramki w 75', 80' i 81' to najszybciej zdobyty hattrick w historii Ligi Mistrzów (dokładnie 6 minut i 12 sekund). Ponadto, Mo stał się najlepszym strzelcem dla angielskiego klubu (z 38 bramkami na koncie) w historii LM, wyprzedzając Drogbę i Aguero.

Firmino podtrzymuje dobrą formę...

Brazylijczyk zwiększył swój dorobek strzelecki do 8 bramek, strzelając wczoraj dwukrotnie, po asystach Tsimikasa oraz Gomeza. Dodatkowo, asystował przy bramce Darwina, co oznacza, że jest to jego 12 punkt w kalsyfikacji kanadyjskiej w 11 meczu w tym sezonie.

Wyjątkowy moment dla Elliotta...

Harvey Elliott zdobył wczoraj swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów. Początkowo, została ona nieuznana ze względu na ofsajd podczas rozgrywania akcji, jednak po analizie VAR okazało się, że gol został zdobyty jak najbardziej prawidłowo.

Kolejny stadion zdobyty...

W bogatej historii Liverpoolu nigdy się nie zdarzyło, aby grali na Ibrox. Pierwsza wizyta zakończyła się imponującym zwycięstwem. Każde z trzech poprzednich zwycięstw Liverpoolu w Szkocji kończyło się przewagą jednej bramki, były to mecze: z Hibernian (1970), Aberdeen (1980) oraz Hearts (2012).

Sytuacja w grupie A:

Napoli zapewniło sobie już awans do 1/8 finału. The Reds brakuje do tego jednego punktu. Jedyną drużyną, która może im zagrozić jest Ajax, który ma 3 punkty po 4 meczach w fazie grupowej. 26 października piłkarze Liverpoolu wybierają do Holandii na spotkanie z Ajaxem, zaś sześć dni później zakończą fazę grupową domowym spotkaniem z Napoli. Do awansu Liverpool potrzebuje tylko jednego punktu.