05.05.2024
17:30

Osób online 861

The Reds pokonują Southampton 3:1!

Liverpool po dwóch bramkach Darwina Núñeza i Roberto Firmino z pierwszej połowy pokonał 3:1 drużynę Świętych.

Bardzo dobrze rozpoczał się mecz dla gospodarzy. Wynik spotkania w szóstej minucie otworzył Roberto Firmino, po pięknym trafieniu głową i dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Radość Liverpoolu nie trwała zbyt długo. W podobnych okolicznościach bramkę zdobyli goście trzy minuty później, a do siatki trafił Che Adams.

The Reds chcieli wymazać plamę po stracie bramki i coraz mocniej zaczęli naciskać rywala. W 21. minucie skutecznością w szesnastce popisał się Darwin Núñez, który świetnie wykorzystał dogranie w pole karne od Harveya Elliotta i uderzeniem w długi róg pokonał Gavina Bazunu. Kilka minut później liverpoolczycy w trójkowej akcji między Salahem, a Núñezem i Firmino rozmontowali defensywę Świętych i tylko lepszej jakości uderzenie Brazylijczyka zabrakło do pełni szczęścia.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Jürgena Kloppa wyprowadzili kolejny cios. Andrew Robertson sprytnym zagraniem z lewej strony znalazł wbiegającego w pole karnego Darwina Núñeza, a ten po raz drugi w tym meczu zameldował się na liście strzelców.

W drugiej części spotkania oglądaliśmy nieco więcej "szachów" w środku pola. Obie drużyny najwidoczniej pokazały wszystko co najlepsze w trakcie pierwszych 45 minut i wynikiem 3:1 zakończyło się spotkanie na Anfield. Z dorobkiem 22 punktów the Reds zakończył ligowe zmagania przed mundialową przerwą.

Składy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (87' Phillips), Gomez, van Dijk, Robertson (86' Tsimikas) - Elliott (68' Milner), Fabinho, Thiago - Firmino (75' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Núñez (87' Carvalho)

Southampton: Bazunu - Bella-Kotchap (72' Lyanco), Ćaleta-Car (59' Maitland-Niles), Salisu, Perraud - Lavia (82- Aribo), Ward-Prowse - S. Armstrong (58' Walcott), Adams, Elyounoussi - A. Armstrong (59' Edozie)

Komentarze (108)

użytkownik zablokowany 12.11.2022 16:50 #
kuczq 12.11.2022 16:50 #
Przerywamy radość, żeby przekazać smutną wiadomość. Jednemu z użytkowników lfc.pl po drugiej bramce Nuneza pękła dupa i został przewieziony do szpitala.
Firmino 12.11.2022 16:51 #
Ta? To bajlando
MG75 12.11.2022 16:54 #
Dobre 😆
Sherwood97 12.11.2022 17:01 #
Ci już po firmino w tym sezonie pęka dupa i niedługo trzeba będzie wzywać ambulans bo maść to za mało
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:04 #
Aleź się upierdolił ciesz się grą LFC, dzisiaj się upijamy na wesoło nie na smutno.
Radbug 12.11.2022 17:08 #
Odbyt już zaleczony kuczq po tym jak nie było twojego wymarzonego remisu z Tottenhamem tylko wygraliśmy? :D :D :D
Firmino 12.11.2022 16:50 #
Dzisiaj najlepiej gra Eliott,Firmino,Nunez i w końcu Robertson wrócił!
Snatchi 12.11.2022 16:51 #
Darwin 9.5/10, Salah zagubiony momentami.
FankaLFC 12.11.2022 16:51 #
DARWIN NUNEZ!!!
AquerdationLFC 12.11.2022 16:51 #
Darwin znowu zamyka buzi malkontentom i zresztą nam wszystkim. Znajduje przestrzenie, zaczyna podejmować lepsze decyzje, mógł mieć naprawdę spokojnie gola i asystę więcej, gdyby było więcej dokładności m.in. u egipskiego króla.

Anyway cieszy mnie to bardzo, bo widać, że wzrost jakości w środku pola i więcej opcji na kilku pozycjach pozwoli na powrót Liverpoolu.
Snatchi 12.11.2022 16:52 #
Darwinowi należy się hat-trick, jak psu buda.
użytkownik zablokowany 12.11.2022 16:51 #
Jakby nie Salah i babol w obronie to bym napisał że gramy nasz najlepszy futbol, świetny mecz, nie obrażę się jak to Darwin strzeli cztery, choć Salah też mógłby choć jedną wcisnąć bo mam go na kapitanie.
Firmino 12.11.2022 16:52 #
Odpierdziel się od Salaha. W tym meczu dosyć dobrze gra
użytkownik zablokowany 12.11.2022 16:57 #
Potrafi lepiej, poza tym chyba nie zajarzyłeś że mam go na kapitanie.
paranormalnY 12.11.2022 16:52 #
Czyli jednak da się grać ze skrzydła po ziemi
AquerdationLFC 12.11.2022 16:54 #
To. Bardzo tego brakuje w naszym wachlarzu zagrań, zwłaszcza, że dzisiaj takie passy od Darwina i Andy’ego dały, albo mogły dać gole.
kuczq 12.11.2022 16:54 #
Jeżeli Klopp pozwoli zagrać Nunezowi cały mecz to będzie pierwszy hat trick.
caharin7 12.11.2022 17:08 #
Byłoby super
Pete2172 12.11.2022 16:54 #
Thiago, Nunez, Elliot, Firmino TOP
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:00 #
Dzisiaj gramy super jako całość, jest heavy metal.
AirCanada 12.11.2022 16:54 #
Ależ mi dziś Darwinek imponuje. Dużo pociechy będziemy mieli z tego chłopaka. Niech po mundialu czym prędzej Diaz i Jota wracają i zaczynamy ścigać TOP 4 z pełną mocną!
unnamed 12.11.2022 16:56 #
O tak, Darwin dzisiaj pokazuje na co go stać. Az strach pomyśleć co będzie jak wróci Diaz i zostanie kupiony rozgrywający pomocnik.
MG75 12.11.2022 16:55 #
Z innej beczki - zmieniliśmy stroje? Bo wreszcie czytelna czcionka z numerami i nazwiskami.
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:50 #
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:52 #
ynwa19 12.11.2022 16:55 #
Daaarwin Nuuuunez 💪😊

Taka rada do gówniarzy/hejterów: nauczcie się, że nie ocenia się nowo przybyłego do klubu zawodnika po 2-3 meczach a także cierpliwości!

Świetnie dziś gramy i za to pochwały ale wkurza mnie wgląd w tabelę-gdyby nie bezsensownie przegrane spotkania z Forest oraz Leeds to mielibyśmy teraz 28! pkt

Poproszę o kolejne gole po przerwie 😀
Radbug 12.11.2022 17:54 #
Ale podniecać się po jednym dobrym to już można?

:D
ynwa19 12.11.2022 18:29 #
Dobrze wiesz, że to nie był jego pierwszy dobry występ.
Nie brnij w to dalej ponieważ stać Cię na więcej 😊
Kijoraptor 12.11.2022 16:55 #
Lewa strona wygląda dużo lepiej, Robertson, Firo, Thiago, Nunez robią dzisiaj robotę.
Od Gomeza przez Trenta Faba i Eliotta prawa wygląda gorzej.
RealPePe 12.11.2022 16:58 #
Darwin to obecnie najlepszy napastnik w Premier League, nie zapraszam do dyskusji.
paranormalnY 12.11.2022 17:04 #
Nie kryminał tylko bardzo dobra decyzja - nie połamie się, odpocznie, potrenuje - jednym słowem same plusy
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:47 #
Jawo22 12.11.2022 17:00 #
Abstrahując od meczu, Lampard chyba nie zagrzeje dlugo w Evertonie.
Kijoraptor 12.11.2022 17:14 #
Jak Thiago łapie luz od początku meczu to robi czary. Fenomen środka.
AngryRedGoose 12.11.2022 17:26 #
VVD ubrał się w strój najlepszego obrońcy na świecie i zapomniał że ten strój trzeba czasem uprać, przez co w tym sezonie w naszej defensywie trochę śmierdzi. Gdyby nie Alisson to moglibyśmy z dupy remisować w tym meczu. Trzeba ukuć na 4 i podciąć im nogi przy samej dupie.
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:28 #
Kijoraptor 12.11.2022 17:31 #
Średnia wieku musi się zgadzać. Musi Grzesiu, bo inaczej dupa zbita. Do dzieła.
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:33 #
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:34 #
Wyjaśnijcie mi jedną rzecz, Bournemouth szuka trenera, na UJ?
Dobre zmiany mamy Milner i Ox🙂
Sherwood97 12.11.2022 17:34 #
Kelleher to świetny bramkarz, ale ma jeden problem, musi rywalizować z najlepszym bramkarzem na świecie
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:35 #
Ali mistrz
Kijoraptor 12.11.2022 17:36 #
Alison KOLEJNY raz ratuje nam dupy. Co to mówi o obronie ?
wlad73 12.11.2022 17:38 #
Ali niedługo MOTM. Czyli jeszcze maszyna nie ruszyła.
wlad73 12.11.2022 17:53 #
Nie chodzi o szarżowanie,tylko niewiele brakowało i spokojnie mógł być remis,a to przecież tylko Soton,jeszcze słabe.
Snatchi 12.11.2022 17:50 #
Moim zdaniem to taki Tsimikas zbyt późno wchodzi na boisko
Karasu 12.11.2022 17:52 #
Radbug 12.11.2022 17:52 #
Nie będę hipokrytą. Jak wcześniej krytykowałem Nuneza, tak dziś wypada go pochwalić za grę.
Nie mam jednak pamięci złotej rybki jak wielu tu na stronie, pamiętam co on wyprawiał w kilku poprzednich meczach i nie popadnę ze skrajności w skrajność - od krytyki do ślepych zachwytów. Dobry mecz ale cały nasz skład zagrał dziś dobrze, a Nunez potrafił (w końcu) tę dobrą grę wykorzystać. Jeszcze 10 takich meczów w tym sezonie to może zmienię o nim zdanie i uznam, że rzeczywiście był warty tych pieniędzy jakie na niego wyłożyliśmy. Na razie tak nie uważam.
Snatchi 12.11.2022 17:55 #
Tutaj chodzi tylko o to, żeby po nim nie jechać zbyt wcześnie, bo od razu było widać, że to nie jest Haaland.
Radbug 12.11.2022 17:58 #
Nie rozpędzaj się. Niektórzy już dziś pisali, że mamy swojego Hallanda, albo nawet że jest lepszy. ;)
użytkownik zablokowany 12.11.2022 18:13 #
Spokojnie będziemy ich oceniać za kilka lat, Haaland to potwór, teraz ma swoje 5 minut, ale ja cały czas się będę upierał że przez to że jest taki przerośnięty będzie miał problemy ze zdrowiem, czas pokaże czy mam rację.
użytkownik zablokowany 12.11.2022 17:53 #