05.05.2024
17:30

Osób online 889

Pięć tematów po meczu z Southampton

Dublet Darwina Núñeza i gol Roberto Firmino ustanowiły wynik 3:1 w meczu Liverpoolu z Southampton. Był to ostatni mecz Premier League dla obu drużyn przed przerwą na Mistrzostwa Świata.

Wspaniała bramka Firmino otworzyła wynik sobotniego meczu na Anfield, ale Che Adams szybko go wyrównał, strzelając gola. Na szczęście Núñez zdobył dwie bramki jeszcze przed przerwą, dzięki czemu The Reds zdobyli ważne trzy punkty.

Przedstawiamy pięć głównych tematów po meczu ze Świętymi.

Ostatni mecz przed przerwą

Następny mecz Liverpoolu odbędzie się dopiero za niecałe sześć tygodni ze względu na Mistrzostwa Świata. To więc bardzo ważne, że The Reds w ostatnim meczu przed pauzą zdobyli trzy punkty. Ponadto jest to czwarta z rzędu wygrana klubu - pierwszy raz w tym sezonie ekipa Jürgena Kloppa może pochwalić się takim rezultatem.

Núñez, Núñez, Núñez!

Rozpoczynając kolejny mecz na lewej flance, Núñez rozegrał naprawdę wspaniałe spotkanie pełne akcji.

Obydwie bramki Urugwajczyka zostały zdobyte z pozycji środkowego napastnika. Przy jego pierwszym golu asystował Harvey Elliott. Jego druga bramka została zdobyta dzięki dośrodkowaniu Andy’ego Robertsona.

Núñez strzelił 9 bramek w 18 występach dla Liverpoolu, z czego 10 razy znalazł się w wyjściowym składzie.

Rekord Robbo

Robertson zaliczył dwie asysty w pierwszej połowie. Szkot może pochwalić się teraz 53 asystami w Premier League - to tyle samo, ile ma Leighton Baines.

Sobotni mecz był typowy dla Robertsona - najpierw asystował przy bramce Firmino, wykonując rzut wolny, a potem wykonał dośrodkowanie, dzięki któremu Núñez zamknął wynik spotkania.

Kamień milowy Milnera

James Milner wszedł na boisku z ławki rezerwowych, osiągając kolejny kamień milowy w swojej wspaniałej karierze. Wicekapitan jest czwartym w historii piłkarzem, który 600 razy zagrał w Premier League. 211 z jego 600 meczów było rozegranych w koszulce Liverpoolu. Oczywiście, Milner trzy razy zdobył tytuł Mistrza Anglii.

Zawodnik z numerem 7 debiutował w lidze, reprezentując Leeds United, prawie dokładnie 20 lat temu - było to 10 listopada 2002 roku.

Nasz bramkarz, Alisson

Z kolei Alisson Becker zaliczył swój 150. występ w Premier League. Bramkarz zagrał niesamowicie, broniąc trzy strzały w drugiej połowie. Kibice byli zachwyceni występem golkipera, szczególnie przy ostatnim strzale napastnika Southampton.

Alisson wygrał 104 razy i przegrał jedynie 17 razy w 150 meczach w Premier League. Utrzymał czyste konto 68 razy.

Następny mecz Alissona w Premier League odbędzie się w drugi dzień Świąt - kto wie, czy Brazylijczyk nie przyjedzie na Villa Park jako Mistrz Świata?