05.05.2024
17:30

Osób online 1035

Jak radzą sobie piłkarze LFC na wypożyczeniach?

Lewy obrońca Owen Beck wreszcie doczekał się swojego pierwszego występu w podstawowym składzie, a Connor Bradley zadbał o to, by uświetnić jego debiut zwycięstwem.

Po wyjątkowym zeszłym sezonie Beck w kampanii 22/23 dostał szansę na bardziej regularną grę w towarzystwie seniorów.

Póki co, sytuacja jeszcze nie wygląda w ten sposób po wypożyczeniu do Boltonu, ale 20-latek zrobił w sobotę pierwszy krok ku realizacji swojego celu, po raz pierwszy w tym sezonie wychodząc na mecz ligowy w pierwszej jedenastce.

Beck rozpoczął mecz na lewej obronie - po przeciwnej stronie boiska zagrał z kolei Conor Bradley - i rozegrał 80 minut. Miał nawet szansę na perfekcyjny start, jednak boleśnie przestrzelił z dobitki.

John McDougall z Manchester Evening News przyznał Beckowi ocenę 6,5/10 po dramatycznym zwycięstwie Boltonu 2:1 nad Fleetwood. Dziennikarz pisał, że gracz wypożyczony z Liverpoolu "czasami miał problemy w defensywie”, ale "z czasem nabierał pewności w grze”.

Beck został zmieniony, gdy Bolton przegrywał 0:1, jednak pięć minut później po raz czwarty w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Conor Bradley, który sprytnie odnalazł się w polu karnym, by wbić piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Ta bramka sprawia, że Bradley przyczynił się już do zdobycia ośmiu goli przez Bolton w tym sezonie (cztery gole i cztery asysty). Mało tego, gol młodego obrońcy pozwolił gościom powalczyć o zwycięstwo, które ostatecznie udało się przypieczętować dzięki bramce Dapo Afolyana w 95. minucie meczu.

Wygrana w tym meczu dała Boltonowi przede wszystkim awans na piątą pozycję w League One, ale, miejmy nadzieję, że da też Owenowi potrzebnego kopa na rozpęd, by częściej pojawiał się w pierwszym składzie.

W międzyczasie po raz kolejny na listę strzelców dla Caernarfon Town wpisał się Fidel O'Rourke, tym razem strzelając pierwszą bramkę w emocjonującym meczu zremisowanym 3:3 z Connah's Quay.

20-latek zamknął akcję na dalszym słupku, kierując piłkę do siatki po raz siódmy w 13 występach w tym sezonie. Był to pierwszy z trzech goli Caernarfon zdobytych do 63. minuty, jednak meczu nie udało się wygrać przez trzy gole Connah's Quay w ostatnich 26 minutach meczu.

Dalej toczy się także sezon Marcelo Pitalugi w Macclesfield. W ostatnim meczu jego zespół odniósł dramatyczne zwycięstwo 4:3 nad Mossley, dzięki trzem golom zdobytych w ostatnich pięciu minutach spotkania.

Brazylijczyk miał pracowite popołudnie, a zwycięstwo jego drużyny sprawia, że ​​Macclesfield ma już cztery punkty przewagi nad Leek Town na szczycie zachodniej dywizji Północnej Premier League.

I wreszcie, Jack Bearne zaliczył cenne 88 minut w wygranym przez Kidderminster 2:1 meczu drugiej rundy FA Trophy nad St Albans City.