player
LYO
Olympique Lyon
Towarzyski
11.12.2022
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 335

Obawy Gordona o finansowe możliwości Liverpoolu


Jednym z powodów, dla których FSG zdecydowało się wystawić Liverpool na sprzedaż mogą być “obawy” dyrektora Mike’a Gordona o zdolności klubu do konkurowania na polu finansowym z bogatszymi rywalami.

Przyjmuje się, że Gordon, który nawiązał bardzo dobre relacje z Jürgenem Kloppem, skupia się jedynie na sprzedaży klubu.

Z kolei dyrektor generalny Billy Hogan odgrywać będzie teraz większą rolę w LFC, podczas gdy FSG bada możliwości w zakresie nowych inwestycji.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarza Liverpool Echo Dave’a Powella, Gordon “szczerze podzielił się swoimi obawami” o konkurowanie z finansowymi potęgami jak Manchester City, Newcastle czy PSG.

Klopp stwierdził ostatnio, że rywalizowanie na rynku transferowym z państwowymi klubami jest “niemożliwe”. [właścicielem Manchesteru City jest premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Newcastle książę i wicepremier Arabii Saudyjskiej, a PSG minister w katarskim rządzie – przyp. red.]

Wypowiedź Gordona może zatem sugerować, że ograniczone możliwości finansowe LFC, są główną motywacją FSG do sprzedaży klubu.

Powell doniósł również, że wielu członków sztabu na Anfield było “oszołomionych” po usłyszeniu wieści o tym, że FSG rozważa sprzedaż klubu.

Właściciele mieli nadzieję, że “po cichu rozważą różne opcje” zanim wieści o sprzedaży klubu przenikną do opinii publicznej.

Zdaniem reportera “niektórzy pracownicy na szczeblu kierowniczym” również nie byli tego świadomi, co przypomina sytuację z 2021 roku i pomysł stworzenia Superligi.

Jeśli chodzi o potencjalnych nowych inwestorów, zdaniem Powella jest pewne zainteresowanie, ale nie są prowadzone “żadne poważne rozmowy”, a FSG czuje się “spokojne w tej sytuacji”.

Dziennikarz dodał, że właściciele wycenili klub na 3,4 miliarda funtów, ale “staraliby się podnieść cenę w wypadku pełnej sprzedaży”.

We wtorek pojawiły się wiadomości, że amerykańscy właściciele Manchesteru United, rodzina Glazerów, zamierzają sprzedać klub, co może mieć wpływ na poszukiwanie przez FSG nabywców Liverpoolu. 

Komentarze (10)

lfc257 23.11.2022 21:19 #
Trzeba szybko sprzedać klub bogatemu szejkowi zanim się zdecyduje na kupno United 😉
GrzegorzLFC 23.11.2022 21:57 #
FSG same sie przyznaje że nie są w stanie konkurować, a niektórzy to by tu chcieli kolejny identyczny fundusz z USA jako nastepnego właściciela xD
Clashman 23.11.2022 23:08 #
Ten klub, który zostanie pozyskany przez bogatszego inwestora, wygra na pewno w perspektywie długofalowej. Gdyby obecne, mierne United było sprzedawane po przecenie, to ktoś mógłby na tym nieźle skorzystać, jak niegdyś FSG w naszym przypadku. Tymczasem, United jest wyceniane podobnie jak my, mając gorszy skład, gorszego trenera, gorszą infrastrukturę oraz długoletnie zaniedbania pod kątem jakości drużyny. Moim zdaniem, jesteśmy atrakcyjniejsi dla potencjalnego inwestora dosłownie pod KAŻDYM względem. Ponadto, mamy w klubie coś, czego w United brakuje od dekady, a mianowicie stabilizację na każdej płaszczyźnie funkcjonowania.
roberthum 24.11.2022 08:36 #
Nie do końca. United to jednak marka globalna o większym zasięgu niż my, co sobie wyrobili wieloletnimi sukcesami od początku lat 90' ubiegłego wieku. Fakt, że teraz mają okres około 10 lat posuchy jeszcze nie zatarł w pamięci ludzi i popkulturze poprzednich osiągnięć. United ciągle jest jednym z najbardziej popularnych klubów oraz ciągle są w topce klubów o największych przychodach, mimo braku sukcesów sportowych. Oczywiście, że pod kątem infrastruktury wewnątrzklubowej stoimy wyżej od nich. Czy jeśli chodzi o skład również? To już kwestia sporna- jakby nie patrzeć w tabeli są wyżej od nas, bezpośredni mecz również rozstrzygnęli na swoją korzyść. Nasza kadra osiągnęła znacznie większe sukcesy w ostatnich paru latach, ale ta generacja również się kończy i my też zaczynamy stawać w obliczu konieczności przebudowy drużyny i wymiany pokoleniowej.

Poza tym stabilizacja na przestrzeni ostatnich lat nie ma znaczenia, bo nowy własciciel i nowe porządki. My byliśmy stabilni, ale nowi włodarze mogą spoodowac dokładnie odwrotny stan. W MU zmiana własciciela, może właśnie przynieść stabilizację.

Zarówno The Reds jak i MU będą łakomym kąskiem dla ludzi mających zasobny portfel i chcacych wejść w futbol
Clashman 24.11.2022 09:36 #
Co nie zmienia faktu, że wartość United przez lata regularnie spadała, a nasza rosła. Jakość drużyny w United regularnie spadała, a nasza rosła. Popularność United w ostatnich latach, jeśli nie spadała, to z pewnością gwałtownie nie rosła, a u nas, wręcz odwrotnie - sukcesy, a także rozwijanie klubu na polu marketingowym znacznie poszerzyło bazę fanów na całym świecie. Co do jakości składu, dla mnie sprawa jest bezsprzeczna. My w tamtym sezonie wygraliśmy dwa krajowe puchary, doszliśmy do finału Ligi Mistrzów, w którym przegraliśmy na własne życzenie ze słabym Realem (do tej pory nie mogę odżałować), a także zakończyliśmy Premier League z punktem straty do mistrza. Tymczasem, United jest na tyle słabe, że nawet nie było ich w "czwórce" i grają dziś w Lidze Europy. Co do obecnego sezonu, liczne kontuzje niestety zrobiły swoje i po Mundialu będzie trzeba ruszyć z kopyta. Różnica między oboma klubami jest taka, że dla nas to najgorszy sezon od dekady, a dla United jest to pełen nadziei, najlepszy sezon od lat - mimo to, różnica w tabeli wynosi raptem cztery punkty, także ten... :)
My niewątpliwie będziemy potrzebować przebudowy, ale środka pola - nie potrzebujemy jakiejś rewolucji w składzie. Z kolei, United jest dopiero na początku drogi, która nawet nie wiadomo jak się skończy. Przypomnę, że United prowadziło aż 8 trenerów w ciągu ostatniej dekady (wliczając epizody Giggsa i Carricka) - nie wiem czy na świecie jest bardziej niepoukładany klub od nich. Zatem, patrząc wstecz, mamy pełne prawo podejrzewać, że z ten Hagiem może być podobnie. Obecnie Liverpool i United to dwa różne piłkarskie światy i jestem przekonany, że dla potencjalnych inwestorów nie będzie to bez znaczenia. Mam nadzieję, że trafimy w dobre ręce.
roberthum 24.11.2022 11:30 #
Tak, United nie gra w tym sezonie w LM, ale sezon i dwa sezony temu normalnie tam występowali. Czy to jest icj najlepszy sezon od lat? Tez się z tym nie zgodzę. Chociażby w sezonie 20/21 zajęli ostatecznie drugie miejsce w tabeli, a na analogicznym etapie rozgrywek mieli podobną ilość punktów co teraz. To nie jest w sumie jakoś dawno.

Dla nas zgoda, sezon zaczął się fatalnie, ostatni raz na tym etapie rozgrywek mieliśmy poniżej 30 pkt w sezonie 17/18, a zbliżoną ilośc punktów do obecnej zdobyczy w sezonie 15/16.

Trzeba dodać, że my potrzebujemy fundamentalnej przebudowy środka pola. To nie jest kwestia dokupienia jednego zawodnika, my musimy dokupić 3 pomocników, bo najprawdopodobniej 3 pomocników opuści nas latem. Rola Hendersona równiez powinna być ograniczana, bo poza noszeniem opaski w jego grze nie widać żadnych argumentów za dawaniem mu znacznej ilości minut. Fabs też bardzo cieniuje i pytanie czy jego potencjalny zmiennik nie wygryzie go ze składu. To już wygląda jak rewolucja w drugiej linii.

Też mam nadzieję, że trafimy w dobre ręce, które pomogą wykorzystać do maksimum erę najlepszego Liverpoolu od półwiecza, bo na razie efekty są w postaci zdobytych trofeów są mało satysfakcjonujące
Bazi1 24.11.2022 12:52 #
@roberthum wow, nie przypominam sobie kiedy ostatnio tak dobrze czytało mi się czyjeś komentarze na tej stronie. Super spostrzeżenia + fajne statystyki/ciekawostki. Dobra robota :)
MKrzysiek 24.11.2022 16:39 #
Roberthum - o tym ze się mylisz co do liczby trofeum niech świadczy najlepiej fakt, że przez ostatnie 12 lat wygraliśmy 10 trofeów (wliczając w to 2 tytuły żeńskiej Premier League). Po 2 weź pod uwagę to, że teraz mamy porządek w kadrze, wysokie przychody (plus markę Liverpool wartą według Forbesa 4 mld 100 mln funtów). Wreszcie przez te 12 lat udało nam się zbudować bazę treningową z prawdziwego zdarzenia (i mam sieć przeszło 40 akademii na całym świecie), a powoli zbliża się do szczęśliwego końca kwestia przebudowy Anfield do 61 tysięcy miejsc co też przyczyni się z pewnością do wzrostu przychodów
Teraz jedyne czego nam brakuje to kontynuator dzieła Henry'ego który zainwestuje w rozwój kadry i zwiększy popularność maki oraz będzie odnosił kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej. I tyle w temacie :)
Clashman 24.11.2022 21:16 #
@roberthum Sezon 2020/2021 był sezonem specyficznym i nawet sami kibice United przyznają, że ich wicemistrzostwo było w głównej mierze wynikiem słabej formy rywali. Sam to zresztą pomiędzy wierszami wskazałeś, porównując ich analogiczną ilość punktów na tym etapie rozgrywek. Przypomnę, że zakończyli sezon 12 punktów za City i 5 punktów przed nami, podczas gdy dla nas był to jeden z najgorszych sezonów od lat (mnóstwo kontuzji etc.). Co do naszej przebudowy, przecież nigdzie nie napisałem, że potrzebujemy "jednego" pomocnika. To, że potrzebujemy konkretnych wzmocnień w środku pola jest rzeczą oczywistą i bardzo liczę, że takie nadejdą.
roberthum 25.11.2022 08:58 #
MKrzysiek, doliczmy może jeszcze trofeum w szkolnych rozgrywkach, żeby wykazać jak największą ilośc pucharków pod tezę. Nie oszukujmy się futbol kobiecy nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał podjazdu do męskiej wersji tego sportu. Jest to wysoce niepopularna dyscyplina sportu, więc doliczanie trofeów żeńskiej piłki jest zdecydowanie na wyrost w tej dyskusji. Tak samo doliczanie Tarczy Wspólnoty, która nawet nie jest zaliczana w statystykach przy wyłanianiu najbardziej utytulowanej drużyny, a to z tego powodu, że niejednokrotnie w swojej historii byla to nagroda współdzielona. Tak naprawdę w 12 lat zdobyliśmy 7 pucharów mających wartość (z czego 2x CC, które jest marginalizowane na tej stronie w znacznym stopniu). No nie jest to oszałamiający wynik jak na najlepszy Liverpool od półwiecza.

Poza tym wg tego samego Forbesa United jest warte jeszcze więcej, tak samo generują rocznie większe przychody niż my. Ich stadion ma pojemność niespełna 75tys. miejsc. W żadnym wypadku nie myle się- Zarówno Liverpool jak i United będą łakomymi kąskami dla bajecznie bogatego potencjalnego inwestora.

Pozostałe aktualności

90 minut Konaté, porażka Francji z Tunezją  (0)
01.12.2022 02:25, Bartolino, liverpoolfc.com
Alex Inglethorpe o pracy w akademii  (0)
30.11.2022 23:32, A_Sieruga, liverpoolecho.co.uk
Fábio Aurélio o Mistrzostwach i reszcie sezonu  (0)
30.11.2022 19:37, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Carra: Hendo zapewnił Anglii odpowiedni balans  (4)
30.11.2022 12:09, AirCanada, Liverpool Echo
Nietypowa przyjaźń Jürgena Kloppa  (0)
30.11.2022 12:09, Bartolino, thisisanfield.com
Bellingham komplementuje Hendo  (5)
30.11.2022 11:52, AirCanada, BBC
Awans Holandii i Anglii  (5)
29.11.2022 22:19, AirCanada, liverpoolfc.com
Dlaczego Koumetio trafił do rezerw w Austrii?  (2)
29.11.2022 19:57, Giotto, thisisanfield.com