player
LYO
Olympique Lyon
Towarzyski
11.12.2022
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 280

Julian Ward rezygnuje z roli dyrektora sportowego


Dyrektor sportowy Liverpoolu, Julian Ward postanowił zrezygnować ze swojej roli i opuści klub wraz z końcem sezonu. 41 latek przejął to stanowisko latem po Michaelu Edwardsie, ale teraz poinformował władze zespołu z Anfield, że będzie pracował w Merseyside tylko do końca obecnej kampanii.

Jak dowiedział się portal goal.com, decyzja ta została przyjęta z dużym zaskoczeniem i rozczarowaniem, ale Ward wyraźnie przekazał, że chce zrobić sobie przerwę od pracy w futbolu i nie zamierza szukać nowego pracodawcy bezpośrednio po rozstaniu z The Reds. Liverpool nie ma także żadnych wątpliwości dotyczących jego zaangażowania w następnych miesiącach.

Ward dołączył do Liverpoolu w 2012 roku jak menedżer ds. skautingu, a wcześniej pracował jako skaut Manchesteru City w Ameryce Południowej. W 2015 roku zajął nowo utworzone stanowisko związane z tworzeniem ścieżek karier dla piłkarzy na wypożyczeniach, a dzięki dobrym wynikom, w 2020 roku awansował na stanowisko asystenta dyrektora sportowego Michaela Edwardsa. Następnie przejął jego obowiązki, gdy ten wraz z końcem sezonu 21/22 postanowił zrobić sobie przerwę od pracy w piłce.

Edwards przygotowywał Warda do przejęcia roli dyrektora sportowego, w związku z czym już w zeszłym sezonie de facto pełnił on tę funkcję. Razem z szefem skautów Barrym Hunterem oraz szefem działu rekrutacji, Dave'm Fallowsem był bezpośrednio zaangażowany w transfer Luisa Díaza, a następnie poprowadził negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu Mo Salaha. Jego kolejnym krokiem był rekordowy transfer Darwina Núñeza z Benfiki oraz sprzedaż Sadio Mané do Bayernu Monachium.

Portal Goal dowiedział się, że Liverpool poczynił znaczące kroki, aby przekonać Warda do pozostania, ale zmiany w strukturze organizacji klubu oraz perspektywa zmiany właściciela odegrały wielką rolę w decyzji obecnego dyrektora sportowego. Kolejnym aspektem była decyzja Mike'a Gordona, który postanowił stopniowo wycofać się ze swoich obowiązków, aby zając się potencjalną sprzedażą klubu. Do tej pory Ward, a wcześniej Edwards tworzyli zespół z Gordonem i Kloppem, a teraz wygląda na to, że dochodzi do zmian w strukturze klubu. Goal może także poinformować, że wysoko oceniany dyrektor ds. badań, Ian Graham jest następnym, który może opuścić klub. 

FSG poinformowało jakiś czas temu, że jest otwarte na nowych inwestorów lub w przypadku dobrej oferty całkowitą sprzedaż klubu. Na ten moment nie ma w tym temacie żadnych konkretnych postępów, ale Gordon informował już, że klub chce iść do przodu. Goal dowiedziało się, że w klubie panuje przekonanie, że dotychczasowy model oparty w dużej mierze na zyskach związanych z transferami przestaje działać po okresie dużych sukcesów.

W Liverpoolu dochodzi obecnie do wielkich zmian. Ward został wybrany jako następca Edwardsa, aby kontynuować jego pracę, ale jego decyzja stawia ogromny znak zapytania dotyczący kierunku w jakim zmierza klub. FSG zmieniło klub pod katem statusu i wartości, ale jak długo ich model 'samowystarczalnego' działania będzie działał? Jak długo osoby jak Ward, Fallows czy Klopp mają zmieniać wodę w wino? Działania Warda w Liverpoolu możemy ocenić bardzo dobrze. Zmienił politykę klubów dotyczącą wypożyczeń i miał udział w transferach m.in. Alissona, Fabinho, Thiago, Koante, Díaza czy Darwina. Ponadto odegrał kluczową rolę przy przedłużaniu umów Salaha, Alexandra-Arnolda, Virgila, Alissona, Joty i Elliotta. 

Liverpool przekonuje, że do końca sezonu wszystko będzie działało normalnie i nie podjęto na razie żadnych działań dotyczących szukania następcy. Jedno jest jednak pewne - na Anfield zmieniają się czasy i ciekawie będzie obserwować czy będą to dobre czy złe zmiany.

Komentarze (29)

caharin7 24.11.2022 13:45 #
no to dupa.Cos niedobrego zaczyna się dziac.
Elnino6786 24.11.2022 13:48 #
Nowy właściciel, powrót Edwardsa? 🤔
roberthum 24.11.2022 13:49 #
To się napracował jako dyrektor sportowy... Struktury budowane przez FSG szybko zaczynają się kruszyć. Widać, że nowy właściciel bedzie musiał mieć od razu upatrzone osoby na kluczowe stanowiska. Ciekawe kto jeszcze zdecyduje się opuścić klub
ImmortalKing8 24.11.2022 14:03 #
ja tam stoję murem za FSG i chciałbym wystosować jedno zdanie do osób, które nie przepadają za FSG i i ich sposobem prowadzenia klubu oraz cieszą się, że FSG odchodzi - obyście nie żałowali i nie zatęsknili za FSG. Ja mam coraz większe obawy o przyszłości klubu, bo struktury budowane od lat coraz bardziej się kruszą.
roberthum 24.11.2022 14:30 #
Problem w tym, że struktury klubowe sypią się już teraz, co jest winą postępowania FSG i nie zachowania kluczowych informacji w tajemnicy. Nie mam pojęcia z czego wynika ten Exodus- czy to jakaś forma protestu pracowników, czy nowy kupiec jest po prostu znacznie bliżej niż donosza media i sa robione "porządki".

Zawirowanie straszne, mnóstwo pytań i zero odpowiedzi
roberthum 24.11.2022 14:19 #
i cyk, Ian Graham również opuszcza po sezonie klub

Ciekawe co powoduje ten exodus
RedKoks 24.11.2022 14:33 #
Trzeba chuchać i dmuchać na Jurgena, bo tylko on to teraz trzyma w ryzach :/
ynwa19 24.11.2022 14:59 #
Oj niedobrze zaczyna sie dziac "w panstwie dunskim"!
mnk2 24.11.2022 15:29 #
Skoro mamy taki model finansowania (jeśli się utrzyma na przyszły sezon) to chciałbym żeby ptzyszedł dyrektor pokroju człowieka z Borussii, Lipska, generalnie chodzi o człowieka który potrafi dobrze ze skautami współpracować i nie boi się inwestycji w młodych utalentowanych piłkarzy.
Zalewsky 24.11.2022 16:05 #
To w takim wypadku znaczący krok w tył dla Liverpoolu. I z klubu aspirującego o najwyższe cele staniemy się klubem, który od czasu do czasu zakwalifikuje się do TOP 4 i będzie sprzedawał ukształtowanych piłkarzy do "większych" klubów. Już to przerabialiśmy.

Zmienia się model finansowania, bo zmieniła się polityka transferowa. Ostatni ogromny zysk z transferu odnotowaliśmy ze sprzedaży Coutinho w 2017 roku. Od tamtego momentu nie sprzedajemy piłkarzy, których nie chcemy sprzedać.
mnk2 24.11.2022 17:55 #
W żadnym wypadku nie to mam na myśli. My jesteśmy z reguły spoźnieni jeśli chodzi o piłkarzy typu Bellingham, Tchouameni za długo się zastanawiamy po czym do gry wchodzi Real, Barcelona... i jest po ptokach. Nad Musialą też zastanawialiśmy czy go nie ściągnąć. Teraz nie wiem czy 100 mln by wystarczyło.
lfc257 24.11.2022 16:04 #
Widać, że nowy kupiec jest już blisko. Trudno inaczej wytłumaczyć że ludzie pracujący na najważniejszych stanowiskach w klubie - postanowili odejść
AleksanderFa 24.11.2022 16:07 #
Też tak myślę.
MKrzysiek 24.11.2022 16:07 #
Moim zdaniem jeżeli ma dojść do zmiany właściciela w Liverpoolu to najlepiej by był to jakiś bogaty i zagorzały fan Liverpoolu (ktoś taki jak Agnelli w Juventusie czy SIlvio Berlusconi w Milanie). Natomiast co do samego FSG to myślę że jego sukcesy zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i finansowej są oczywiście dla klubu niepodważalne przy czym mnie marzy się tak model własnościowym jak w Milanie (FSG zachowuje 1% udziałów tak na wszelki wypadek a prezesem honorowym za zasługi dla klubu zostaje Henry lub Werner)
Revolt75 24.11.2022 16:32 #
Coś mi tutaj śmierdzi szejkami.😁
BigAnfield 24.11.2022 18:01 #
Raczej w drugą stronę. Gdyby przychodził bogaty szejk, to nikt by nie uciekał wiedząc, że z takim portfelem stabilność tego statku jest niezagrożona. Wygląda na to, że klub przejmę jakaś spółka dusigrosz i zacznie się redukcja etatów. Sam obstawiałem, że tylko kolejny arabsko-indyjski maniak z portfelem bez dna przejmie klub wart 4mld i będzie inwestował bez opamiętania, bo nie okłamujmy się, ten klub nie będzie już droższy, więc zakup przez kolejną spółkę jak FSG daje nam stagnację i powolny upadek sportowy, a co za tym idzie, także finansowy.
MG75 24.11.2022 18:30 #
Po co ktoś miałby wykładać te 3 czy 4 mld £, żeby doprowadzić klub do sportowego i/lub finansowego dołka? Przecież zjazd sportowy automatycznie oznacza utratę wartości klubu i stratę sporych pieniędzy.
BigAnfield 24.11.2022 19:41 #
MG
To samo pisałem kilka dni temu zakładając, że klub musi przejąć ktoś, kto nie będzie patrzył na wydawane pieniądze. I wtedy wykluczylem zakup przez podobną spółkę do FSG, bo niby z czego mieli by podwoić, czy też potroić obecną wartość klubu idąc tą samą drogą co obecni wlasciciele? Teraz nie da się aż tyle pomnozyc, więc obstawiłem, że musi to być ktoś kto wyda 4mld i będzie nadal inwestował, aby zachować wartość klubu chociażby do następnej sprzedaży. Natomiast obecne ruchy przeczą temu co myślałem wcześniej i co Ty napisałeś wyżej. Nikt nie ucieka ze statku ,który nie płonie. Coś jest na rzeczy. Jeżeli ta rezygnacja Warda jest pojedyncza to nie ma co wysnuwać głębszych wniosków (może sprawy osobiste zmusiły go to takiego ruchu), ale jeśli będzie ich więcej (słuchy chodzą, że są następni w kolejce) to jednak daje do myślenia. Czas pokaże.
Tomek199229 24.11.2022 17:51 #
Pierw FSG wystawiło na sprzedaż
Teraz Ward to rzucił
Żeby zaraz Klopp coś nie odwalił bo tego nie przeżyje
MG75 24.11.2022 18:42 #
Ruch zaskakujący i na pierwszy rzut oka niepokojący, ale z drugiej strony Ward wielkich osiągnięć nie miał, Diaz przyszedł jeszcze za Edwardsa, a Nunez jednak za spore pieniądze, nie był to transferowy majstersztyk, tylko po prostu pójście na zakupy z grubym portfelem.
Na pewno coś się dzieje, czas pokaże czy dobrego, czy złego.
jocker2013 24.11.2022 18:48 #
Kula gówna zaczyna się toczyć, ciekawy jestem do jakich rozmiarów urośnie. W takim przypadku musi być to możliwa szybka sprzedaż i to w dobre ręce bo inaczej kula urośnie do takich rozmiarów że cieżko będzie ją posprzątać.
GrzegorzLFC 24.11.2022 18:56 #
Dziwne rzeczy się dzieją w klubie, albo sprzedaż jest blisko, albo klub jest w jednej wielkiej czarnej...
unnamed 24.11.2022 19:01 #
Sprzedaż jest blisko. Przecież gramy nie najlepszą piłkę i jesteśmy na 6 miejscu w lidze i nadal w grze w CL.
unnamed 24.11.2022 18:58 #
Dobra wiadomość. Gość nic specjalnego nie pokazał. Coś czuję ze nowy właściciel puka do drzwi, a Julek odchodzi sam mówiąc: czas na przerwę od piłki, by później objąć posadę w jakimś Brighton.
Radbug 24.11.2022 20:55 #
Coś za kulisami się ewidentnie dzieje. Czy złego czy dobrego, jeszcze nie sposób stwierdzić. Ward i przede wszystkim Edwards odpowiadali za jedne z najlepszych transferów do topowego klubu w ostatnich 5-7 latach, czasem zamieniając wodę w wino. Ich exodus z klubu to koniec pewnej pięknej epoki.

Niestety mam przeczucie, ze będą nas kukle swędziały po odejściu FSG, a krzykacze będą sobie jeszcze pluć w brodę.
roberthum 25.11.2022 08:17 #
Będąc z FSG raczej nie można było spodziewac się wielu pozytywów w przyszłości. Sami potwierdzili, że nie stac ich na rywalizację z bogatymi klubami - czyli nie ma co liczyć na większe sukcesy w przyszłości, tylko sporadyczne zrzadzenia losu dawałaby nam jakieś tytuły.

Nie wiemy czemu odszedł Edwards oraz Ward z Grahamem zapowiedzieli zakończenie współpracy. Możemy tylko gdybac na temat powodów ich decyzji.

Zmiana właściciela to zarówno szansa jak i ryzyko. Możemy wskoczyć jeszcze poziom wyżej , a możemy również trafić pod nieodpowiednie skrzydła, przez które klub zaliczy poważny regres.

W sumie to przecież FSG podejmie decyzje komu ten klub sprzedadzą, więc w malutkiej czesci (ale jednak) to oni bedą odpowiedzialni za to w którym kierunku pójdzie klub :P
Clashman 24.11.2022 21:00 #
Po tych doniesieniach, coraz więcej wskazuje na to, że w Nowy Rok, i tym samym zimowe okienko, możemy wejść już z nowymi właścicielami. Przerwa mundialowa jest wręcz idealnym momentem na dopięcie wszystkich formalnych spraw związanych ze sprzedażą. Pewne informacje (czyt. odejście Warda) wyciekają, ale mam wrażenie, że te najważniejsze są pilnie strzeżone i czekają na swój czas :)
cezarkop 24.11.2022 21:17 #
A więc zmiany, zmiany ,zmiany oby tylko we właściwym kierunku czyli Arabscy szejkowie.
madman99 24.11.2022 22:01 #
Z daleka Ward wyglada jak Henderson w okularach.

Pozostałe aktualności

90 minut Konaté, porażka Francji z Tunezją  (0)
01.12.2022 02:25, Bartolino, liverpoolfc.com
Alex Inglethorpe o pracy w akademii  (0)
30.11.2022 23:32, A_Sieruga, liverpoolecho.co.uk
Fábio Aurélio o Mistrzostwach i reszcie sezonu  (0)
30.11.2022 19:37, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Carra: Hendo zapewnił Anglii odpowiedni balans  (4)
30.11.2022 12:09, AirCanada, Liverpool Echo
Nietypowa przyjaźń Jürgena Kloppa  (0)
30.11.2022 12:09, Bartolino, thisisanfield.com
Bellingham komplementuje Hendo  (5)
30.11.2022 11:52, AirCanada, BBC
Awans Holandii i Anglii  (5)
29.11.2022 22:19, AirCanada, liverpoolfc.com
Dlaczego Koumetio trafił do rezerw w Austrii?  (2)
29.11.2022 19:57, Giotto, thisisanfield.com