05.05.2024
17:30

Osób online 919

Henderson wchodzi z ławki, Anglicy remisują

Kapitan Liverpoolu Jordan Henderson wszedł na boisko w 69. minucie meczu grupy B, w którym Anglia mierzyła się z USA na Al Bayt Stadium w Katarze.

Starcie zakończyło się bezbramkowym remisem, a Synowie Albionu pozostali na pierwszym miejscu w grupie, mając jeden punkt przewagi nad Iranem, który pokonał Walię 2:0.

Anglia będzie teraz potrzebować punktu w ostatnim meczu grupowym przeciwko Walijczykom 29 listopada, aby zapewnić sobie miejsce w fazie pucharowej.

Wcześniej tego samego dnia Van Dijk rozegrał pełne 90 minut, a Holandia zremisowała 1:1 z Ekwadorem na Khalifa International Stadium.

Cody Gakpo strzelił bramkę (już drugą na tym turnieju), dając Holendrom szybkie prowadzenie, jednak piłkarze z Ameryki Południowej wywalczyli punkt dzięki wyrównującej bramce Ennera Valencii.

Obydwie drużyny zajmują w grupie A miejsca gwarantujące awans do fazy pucharowej. Mają punkt przewagi nad Senegalem, który w swoim spotkaniu pokonał Katar 3:1.

Reprezentacja Van Dijka może awansować do 1/8 finału, wygrywając lub remisując w meczu z gospodarzami z Kataru 29 listopada.

W sobotnich meczach Mistrzostw Świata na występ ma szansę tylko jeden zawodnik The Reds, Ibrahima Konaté.

Francuzi, którzy wygrali 4:1 z Australią w swoim pierwszym meczu w grupie D, zmierzą się z Danią (początek spotkania o 17:00).