27.04.2024
13:30

Osób online 930

Urugwaj przegrywa z Portugalią

Darwin Núñez zaliczył swój drugi występ w pierwszym składzie reprezentacji Urugwaju na Mistrzostwach Świata w Katarze. Los Charrúas ulegli Portugalii 0:2.

Dwie bramki dla drużyny prowadzonej przez Fernando Santosa zdobył pomocnik Manchesteru United, Bruno Fernandes (54 oraz 93 minuta z rzutu karnego).

Napastnik Liverpoolu został natomiast ściągnięty z boiska w 72 minucie spotkania. W jego miejsce wpuszczono Maximiliano Gómeza.

Porażka Urugwaju mocno komplikuje ich sytuację grupową. Aby awansować do fazy pucharowej MŚ, muszą wygrać ostatni mecz z Ghaną oraz liczyć na remis lub porażkę Korei Południowej.