21.04.2024
17:30

Osób online 877

Awans Holandii i Anglii

Trójka zawodników Liverpoolu mogła się dziś cieszyć awansem do 1/8 Mistrzostw Świata.

Virgil van Dijk poprowadził Holendrów do zwycięstwa 2:0 nad Katarem, co zapewniło Oranje wygraną w grupie A.

Nieco później z triumfu w grupie cieszyli się Anglicy, którzy na zakończenie zmagań pokonali 3:0 Walię. Jordan Henderson zaliczył 90 minut w Al Rayyan, z kolei Trent Alexander-Arnold w 57. minucie zmienił Walkera.

Dwie bramki dla Trzech Lwów strzelił Rashford. Jedno trafienie było dziełem Fodena.

W 1/8 finału Synowie Albionu zagrają z Senegalem, z kolei Holandia będzie rywalizować ze Stanami Zjednoczonymi, które ograły dziś 1:0 Iran.

Jutro kolejne minuty na mundialu może 'odhaczyć' Ibrahima Konate. Francuzi, którzy są pewni awansu do następnej fazy turnieju, zagrają z Tunezją.