player
BHA
Brighton & Hove Albion
FA Cup
29.01.2023
14:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 659

Potter po meczu z Liverpoolem


Graham Potter dostrzegł dobrego ducha i energie w swojej drużynie po spotkaniu z Liverpoolem na Anfield oraz był zadowolony z debiutu Mychajła Mudryka w niebieskiej koszulce.

- Ogólnie jestem zadowolony z występu, jako że na Anfield nigdy nie jest łatwo, to zawsze spore wyzwanie - Powiedział po meczu Potter

- Zdaje mi się, że graliśmy dobrze i byliśmy lepszą drużyną w pierwszej połowie. Oni rozpoczęli drugą połowę znacznie lepiej, ale mieliśmy swoje szanse za sprawą Mudryka czy Chukwuemeki.

- Chcieliśmy zwyciężyć, lecz wyjeżdżamy tylko z punktem. Musimy iść na przód. Podobała mi się energia drużyny i rzeczy, które staraliśmy się robić.

- Graliśmy trójką z tyłu w pierwszej połowie, a kiedy Liverpool dobrze wszedł w drugą część meczu potrzebowaliśmy zmiany, i wprowadziliśmy Mudryka.

- Dodatkowy gracz w budowaniu akcji pomógł nam nieco uspokoić grę, atmosfera była podsycana przez trybuny. Poradziliśmy sobie dobrze z tym zadaniem. Podobało mi się nastawienie w naszym występie, to dla nas dobry prognostyk na przyszłosć.

Mudryk stał się najświeższym debiutantem w Chelsea, a menadżer był zadowolony z przebiegu jego debiutu.

- Był naprawdę dobry

- Jest z nami od zaledwie paru dni. Będzie się stawał tylko coraz lepszym graczem, im więcej będzie z nami tym lepiej będziemy się nawzajem rozumieć. To typ gracza, który będzie sprawiał, że fani będą wstawać z siedzeń. Jego drybling jest niezwykłym atrybutem. On wie, gdzie jest bramka.

- Mogliśmy mu dać maksymalnie 45 minut, idealna ilość to 35. Poczuliśmy, że wtedy był idealny moment aby wpuścić go na boisko. Jest w niezłej formie, sporo trenował, lecz nie grał od listopada, więc byłoby to pewnego rodzaju ryzykiem pozwolić mu grać od pierwszej minuty.

- Cieszę się, że zadebiutował i rozpoczął swój etap kariery z nami.

Thiago Silva znowu był niesamowity w defensywie, a Potter pochwalił występ Brazylijczyka.

- Jego piłkarski zmysł jest praktycznie większy od każdego innego piłkarza, biorąc pod uwagę jak długo gra na najwyższym poziomie, z jakimi graczami mierzył się na przestrzeni swojej kariery, jego CV jest niezwykle bogate.

- Jest w stanie pomagać drużynie jak i pojedynczym graczom. To był drugi mecz Benoita w Premier League, na pewno wiele zyskał biorąc pod uwagę, że wystąpił u boku Thiago Silvy. Każdy zyskuje. Jest liderem na i poza boiskiem i bardzo ważnym graczem.

Potter skomentował także pozyskanie Noniego Madueke.

- Jest ekscytującym graczem, wnosi opcję ataku lewą nogą i wnosi rywalizację do drużyny w tym obszarze. Jest młodym graczem który miał dobre wejście w karierę, rozgrywając spotkania dla wielkiego holenderskiego klubu.

- Jest gotowy podjąć kolejny krok w swojej karierze, a my musimy pomóc mu dostosować się do życia z nami i w Premier League. Tak jak we wcześniejszym przypadku, jestem przekonany, że kibice go polubią.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

De Zerbi: To Liverpool jest faworytem  (1)
28.01.2023 14:12, Ad9am_, brightonandhovealbion.com
Wieści kadrowe przed meczem z Brighton  (0)
28.01.2023 13:25, Fsobczynski, liverpoolfc.com
Jürgen Klopp: Cody jest świetny w defensywnie  (2)
28.01.2023 13:22, Cyryl, liverpoolfc.com
Gakpo o adaptacji w Liverpoolu  (2)
28.01.2023 12:04, BarryAllen, liverpoolfc.com
Cannonier daje wygraną z Wolves  (0)
28.01.2023 00:28, AirCanada, liverpoolfc.com
Can: Walczyłem z nowotworem  (3)
27.01.2023 18:02, AirCanada, thisisanfield.com
Klopp o pomocnikach i grze przeciwko Brighton  (25)
27.01.2023 15:16, Loku64, Liverpoolfc.com