LIV
Liverpool
Premier League
13.12.2025
16:00
BHA
Brighton & Hove Albion
 
Osób online 708

Souness: Problem nie jest łatwy do rozwiązania


Były kapitan Liverpoolu Graeme Souness skrytykował pomoc The Reds sugerując, że podopieczni Jürgena Kloppa nie są już w stanie przejmować kontroli w środku pola.

Trzykrotny zdobywca Pucharu Europy uważa, że nowy pomocnik powinien przybyć na Anfield już zeszłego lata po tym, jak klub nie zdołał zakontraktować Aureliena Tchouameniego z AS Monaco.

Liverpool w sobotę poniósł siódmą porażkę w tym sezonie Premier League, ulegając Wolverhampton Wanderers na Molineux i tracąc bramkę już po pięciu minutach za sprawą samobójczego trafienia Joëla Matipa.

Styczniowy nabytek Craig Dawson podwyższył prowadzenie gospodarzy zaledwie kilka minut później, a kapitan Ruben Neves ustalił wynik meczu w drugiej połowie.

Naby Keïta, Thiago Alcântara i Stefan Bajcetic wybiegli w pierwszym składzie, wygrywając rywalizację z Harveyem Elliottem, Jordanem Hendersonem i Fabinho (który był chory) i tylko 18-letni Hiszpan mógł opuścić boisko jakkolwiek zadowolony z siebie.

W niedzielnym programie Sky Sports - Super Sunday, Souness przyznał, że jego były zespół jest zbyt łatwy do ogrania w środku pola, twierdząc, że ich sukces w Premier League i Lidze Mistrzów opierał się na powtarzalności Wijnalduma, Fabinho i Hendersona.

- Rok temu powinni byli szukać pomocników. To wtedy zaczęły się pojawiać problemy w pomocy. Ta formacja była najlepszy, gdy grali w niej Wijnaldum, Henderson i Milner - nie genialni technicznie, ale po prostu bardzo energiczni.

- Wysoko odzyskiwali piłkę i zagrywali do napastników. W tej chwili ich problem nie jest łatwy do rozwiązania. Gdy patrzysz na Keïtę, młodego Hiszpana i Thiago - oni są zdominowani, a jeśli jesteś zdominowany, niemal przez cały czas sprawiasz wrażenie wycofanego.

Zakup pomocnika przez Liverpool był gorącym tematem do rozmów niemal po każdym meczu w tym sezonie.

Pod koniec ubiegłej kampanii próbowano zawrzeć umowę z Tchouamenim, ale reprezentant Francji stracił zainteresowanie przenosinami na Anfield na rzecz Realu Madryt. The Reds podpisali kontrakt z Arthurem Melo w ostatnim dniu letniego okienka transferowego po tym, jak Henderson doznał kontuzji w meczu z Newcastle United, ale Brazylijczyk w tym sezonie zagrał tylko przez 13 minut i nie został zarejestrowany w kadrze na Ligę Mistrzów w drugiej połowie sezonu.

Latem spodziewany jest gruntowny remont, a Milnerowi, Chamberlainowi i Keïcie z końcem czerwca wygasną kontrakty. Można się spodziewać, że The Reds wreszcie ruszą po reprezentanta Anglii i piłkarza Borussii Dortmund Jude’a Bellinghama, którym są zainteresowani. 

Liverpool w następny poniedziałek podejmie Everton w derbach Merseyside. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Zdjęcia z meczu w Mediolanie (0)
10.12.2025 00:50, AirCanada, liverpoolfc.com
Robbo: Zdobyliśmy bardzo cenne 3 punkty (0)
10.12.2025 00:40, AirCanada, liverpoolfc.com
Skrót meczu (0)
09.12.2025 23:39, Gall1892, własne
Statystyki (0)
09.12.2025 23:21, Zalewsky, SofaScore
Zwycięstwo na San Siro! (135)
09.12.2025 23:01, Zalewsky, własne
Młodzież rozbita w pył w Mediolanie (8)
09.12.2025 18:35, AirCanada, liverpoolfc.com
Alonso otwarty na pracę w Anglii (21)
09.12.2025 17:11, BarryAllen, This is Anfield