13:30

Osób online 990

Raport z wypożyczeń

2 asysty dla wypożyczonych z Liverpoolu, ale debiut u siebie „do zapomnienia” dla obrońcy.

Sześciu wypożyczonych z Liverpoolu zawodników rozegrało mecze w miniony weekend – w rezultacie widzieliśmy dwie asysty i domowy debiut, który został opisany jako „do zapomnienia”.

Zacznijmy od wkładu bramkowego, po jednym dla Leightona Clarksona i Adama Lewisa.

Aberdeen Clarksona wciąż szuka nowego menedżera po tym, jak Jim Goodwin został zwolniony w zeszłym miesiącu, ale 21-latek kontynuuje swój imponujący sezon i odnotował asystę w cennym zwycięstwie 3-1.

Notowania młodego pomocnika poprawiły się pod wodzą tymczasowego trenera Barry'ego Robsona, a sam zawodnik został przesunięty głębiej do roli cofniętego pomocnika przed trójką obrońców.

Według Aberdeen Live była to pozycja, która dała mu „szansę na zabłyśnięcie”, a jego asysta przy trzecim golu tego dnia była z pewnością przyjemna dla oka. Clarkson przeciął linię trzech obrońców, a Bojan Miovski z łatwością wykończył sytuację.

Asysta była trzecią Clarksona w tym sezonie i zwiększyła jego liczbę udziałów w bramkach do 8.

W międzyczasie Lewis również asystował w swoim zwycięskim występie. Wysokie dośrodkowanie lewego obrońcy na dalszy słupek odnalazło Camerona Normana, który zamienił je na bramkę w 54. minucie.

W ten sposób rozpoczęła się droga Newport County do zwycięstwa 2:1 nad 10-osobowym Swindonem. Ostre spotkanie, które przyniosło czerwoną kartkę już po 15 minutach.

Mecz był 5. z rzędu występem Lewisa w lidze po 6 meczach poza murawą w listopadzie i grudniu.

Ostatni weekend nie był z kolei tak łaskawy dla Jarella Quansaha, którego domowy debiut w Bristol Rovers sprawił, że spowodował rzut karny już po 3 minutach gry przeciwko MK Dons.

Mo Eisa zamienił go na bramkę, a Dons ostatecznie wygrali 2:0, zadając 4. z rzędu porażkę Bristol Rovers, tym samym oznaczając debiur Jarella jako „do zapomnienia”.

Quansah pojawił się dopiero po raz 2. w drużynie Joeya Bartona, a Bristol Post napisał, że młody zawodnik „wykazał odrobinę naiwności próbując zaatakować piłkę” w akcji przed rzutem karnym.

Jednak Bristol Post podkreślił również, że to dopiero jego pierwsze doświadczenia na wypożyczeniu, których 20-latek potrzebuje, aby kontynuować swój rozwój. Stwierdzono także, że radził sobie stosunkowo dobrze przez długie okresy w meczu.

Wreszcie Conor Bradley zaliczył pełne 90 minut w wygranym przez Bolton 1:0 meczu z Cheltenham, co pozwoliło The Trotters utrzymać się na 5. miejscu w League One, tracąc 7 punktów do miejsca gwarantującego automatyczny awans.

Jack Bearne rozegrał 67 minut, a Kidderminster poniósł porażkę 1: 0 ze Scarborough. To był jego 10. start w National League North.