05.05.2024
17:30

Osób online 1132

Sytuacja Realu Madryt przed rewanżem

Real Madryt przygotowuje się na wizytę Liverpoolu na Bernabeu, wygrywając poprzednie spotkanie przeciwko Espanyolowi 3:1 po tym, jak we wcześniejszych trzech meczach zdobyli zaledwie jednego gola.

Real poczynił kolejny krok w kierunku liderującej Barcelony, wygrywając z miejscowymi rywalami Katalończyków 3:1.

Po wyprowadzeniu gości na prowadzenie przez Joselu, Los Blancos odrobili straty strzelając trzy gole i zmniejszając stratę do pierwszej lokaty w lidze.

Vinicius Jr. oraz Eder Militao zdobyli bramki w pierwszej połowie, a mecz zamknął Marco Asensio, wykańczając akcję wyprowadzoną z własnej połowy przez Nacho w doliczonym czasie drugiej połowy.

Real nie jest jednak w najlepszej formie. Od czasu zwycięstwa na Anfield Real zagrał cztery mecze, wygrywając zaledwie jeden z nich.

Przedtem zremisowali z Atletico 1:1, przegrali z Barceloną 1:0 oraz bezbramkowo zremisowali z Realem Betis. Zdobyli zaledwie jednego gola, pomimo oddania 46 strzałów na bramkę.

Jeżeli chodzi o kontuzje, Karim Benzema nadal był nieobecny tego weekendu z powodu opuchniętej kostki,  jednakże jego menadżer, Carlo Ancelotti potwierdził, że Francuz będzie gotowy na spotkanie w Champions League.

W piątek Włoch powiedział, że Benzema "trenował indywidualnie" oraz że "będzie gotowy na mecz z Liverpoolem".

Benzema, aktualny zwycięzca Złotej Piłki, jest istnym katem Liverpoolu.

Zdobył on sześć bramek w siedmiu występach przeciwko The Reds, wliczając w to dwie w poprzednim starciu oraz jedną w finale Ligi Mistrzów w 2018 roku.

Aurelien Tchouameni, który opuścił pierwsze spotkanie na Anfield jest już do dyspozycji trenera, lecz Ancelotti musiał sobie radzić bez Ferlanda Mendy'ego oraz Davida Alaby. Powrót tego drugiego do gry jest wątpliwy, natomiast Mendy zbliża się do powrotu na boisko, co wynika z raportów MARCI, która twierdzi, że może on być uwzględniony w kadrze na mecz z Liverpoolem.

Real Madrid vs. Espanyol: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Camavinga; Tchouameni (Rudiger 74′), Modric (Asensio 72′), Kroos (Ceballos 74′); Valverde, Vinicius Jr. (Alvaro 90′), Rodrygo