05.05.2024
17:30

Osób online 1291

Obecna sytuacja Hendersona w kadrze

Jordan Henderson przesiedział na ławce cały czwartkowy mecz z reprezentacją Włoch, który Anglia wygrała 2:1.

Kapitan Liverpool był nieobecny w ostatnim meczu swojego zespołu, starciu z Realem Madryt, przed przerwą reprezentacyjną ze względu na chorobę.

Pomimo niedawnej choroby został powołany na mecze eliminacyjne do Euro 2024 przez Garetha Southgate’a.

Starcie z reprezentacją Włoch spędził jednak na ławce rezerwowych, a Southgate postawił na Kalvina Phillipsa i Declana Rice’a.

Southgate wyjaśnił swoją decyzję przed meczem:

- Jordan Henderson był ważną częścią drużyny podczas Mistrzostw Świata, ale nie był w stanie trenować w pełni, więc na niego uważamy.

Bardzo ucieszy to Jürgena Kloppa - zapewne będzie zadowolony z sytuacji Hendersona. Oznacza to wszystko, że 32-latek nie zmaga się z poważnym problemem, a w reprezentacji dobrze o niego dbają.

Przed nieobecnością w meczu z Realem Henderson zagrał w 10 meczach z rzędu, w pięciu znalazł się w wyjściowym składzie.

Zawodnik rozegrał w tym sezonie 1745 minut i opuścił siedem meczów ze względu na chorobę, kontuzję lub powody osobiste.

Krótka przerwa kapitana przed ostatnimi 12 meczami sezonu nie będzie dla Liverpoolu czymś złym. Siedem z tych meczów The Reds rozegrają w 30 dni - pierwszym będzie starcie z Man City, które odbędzie się 1 kwietnia.

Z kolei Anglia zagra u siebie z Ukrainą w niedzielę.