Osób online 1568

Liverpool znów zwycięski!

Równo o 20:22 zabrzmiał gwizdek kończący niezwykle ekscytujące spotkanie na Anfield. Podopieczni Jürgena Kloppa odnieśli zwycięstwo 1:0 nad Brentfordem po bramce Mohameda Salaha z trzynastej minuty. To szóste z rzędu ligowe zwycięstwo dla The Reds.

Liverpool w ramach 35. kolejki zmagań w Premier League podejmował na Anfield drużynę Brentford. W pierwszym starciu pomiędzy tymi zespołami padł wynik 3:1 na korzyść ekipy Thomasa Franka. The Reds chcieli zrewanżować się za styczniową porażkę.

Jürgen Klopp od jakiegoś czasu nie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Thiago Alcântara z powodu kontuzji biodra nie będzie mógł wystąpić w żadnym z pozostałych meczów w tym sezonie. A występ Jordana Hendersona od kilku dni stał pod znakiem zapytania. Roberto Firmino, Naby Keïta, Stefan Bajčetić oraz Calvin Ramsay również nie byli dostępni do dyspozycji niemieckiego szkoleniowca.

Liverpool długo nie kazał czekać swoim kibicom na gola. Już w 13. minucie spotkania wyszedł na prowadzenie. Virgil van Dijk po wcześniejszym dograniu na pole karne odegrał głową futbolówkę do wbiegającego Mohameda Salaha. Egipcjanin na dwa razy wpakował piłkę do siatki.

Pierwsza połowa była niezwykle intensywna. Obie drużyny imponowały walką o każdy centymetr boiska. W 40. minucie meczu ekipa Pszczół wyprowadziła kontrę, po której padł gol. Bryan Mbuemo wymanewrował Virgila van Dijka i Trenta Alexandra-Arnolda w polu karnym i przepięknym uderzeniem zdołał pokonać Alissona, jednak minimalna pozycja spalona uchroniła the Reds przed uznaniem bramki.

Od początku drugiej połowy ekipa gości rzuciła się do ataku. Zepchnęli Liverpool pod własne pole karne i kilkukrotnie próbowali ukąsić drużynę Jürgena Kloppa strzałami z przed pola karnego. W 53. minucie wręcz stuprocentową sytuację zmarnował Cody Gakpo. Diogo Jota wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a Holender będący trzy metry przed pustą bramką niefortunnie odbił futbolówkę piszczelem poza światło bramki.

Przebieg gry drugiej połowy w stosunku do pierwszej niewiele się zmienił. Jednak to zespół Brentfordu miał częściej piłkę przy nodze, usiłująv tworzyć groźne sytuacje. Poza tym mnóstwo walki, szybkości i intensywności. Nikt nie odstawiał nogi nawet blisko pola karnego.

Świetne uderzenie Trenta Alexandra-Arnolda z przed pola karnego z 78. minuty powinno zwieńczyć się przepięknym trafieniem, ale na drodze stanął David Raya. Hiszpan kapitalną paradą zatrzymał piekielne uderzenie obrońcy Liverpoolu, które zmierzało wprost okienko bramki. Kilka minut później Cody Gakpo mógł znacznie lepiej wykorzystać błąd rywala. Holender strzałem z woleja minimalnie się pomylił.

Końcówki meczu z udziałem Liverpoolu zawsze trzymały w napięciu. Nie inaczej było tym razem, lecz udało się zachować czyste konto i zgarnąć komplet punktów.

Składy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson (81' Tsimikas) - Fabinho, Jones (81' Milner) - Salah, Gakpo, Jota (73' Henderson) - Núñez (65' Díaz)

Brentford: Raya - Hickey (88' Wissa), Zanka, Pinnock, Mee, Henry (72' Schade) - Jensen (82' Baptiste), Onyeka (72' Dasilva), Janelt (82' Damsgaard) - Mbuemo, Toney

kuczq 06.05.2023 17:38 #
Gramy 12 na 12 bo sędzia będzie grał z Brentford.
Snatchi 06.05.2023 17:38 #
Nikt się tego nie spodziewał!
Man_In_Red 06.05.2023 17:39 #
Zapowiada się ciężki mecz. Oni jako jedyni pokonali City na ich boisku w obecnym sezonie. Oby chłopaki dali rade 🔴🔴🔴
radoLFC 06.05.2023 17:39 #
Ofensywnie, podoba mi się i nie ma Hendersona, który drażnił moje nerwy.
gagarin 06.05.2023 17:40 #
A nawet w trzynastu ;)
cezarkop 06.05.2023 17:40 #
Czyżby były jakieś zmiany w regulaminie gry w piłkę, bo nie dotarło do mnie żadne info
Timotheus 06.05.2023 18:06 #
w ofensywie raczej 3-3-3-1, Trent do srodka...
Piotr72 06.05.2023 18:02 #
Trzeba to wygrać i czekać na podknięcie Brighton
Snatchi 06.05.2023 18:13 #
Myślę, że Brighton to my nie powinniśmy się obawiać. Na bank się wykrzaczą.
TheRedEnergy 06.05.2023 18:14 #
Kto był dodany jak było nas 12/13 bo przegapiłem
marcinekk93 06.05.2023 18:22 #
Elliott.
MG75 06.05.2023 18:15 #
Na wesoło, ciekaw jestem jak to zadziała, mając taki wybór w ataku spodziewałem się, że Klopp może wpuścić czwórkę z przodu.
Owen89 06.05.2023 18:16 #
Darwin liczę na ciebie!
I po angielsku: Darwin I'm counting on you
mazi 06.05.2023 18:19 #
musisz mu to napisać w kastylijskiej mowie
Gruffi 06.05.2023 18:17 #
Powinien szansę dostać Carvalho, tak z 30 min.
AntyEkspert 06.05.2023 18:19 #
Macie mozliwosc wywalenia jednego "eksperta" z viaplay. Kogo wybieracie? Ja osobiście tego łysego
Piotr72 06.05.2023 18:20 #
Jestem za.
użytkownik zablokowany 06.05.2023 18:20 #
TheRedEnergy 06.05.2023 18:21 #
Za czasów Canal+ też się zdarzały rodzynki które potrafiły rozwalić mecze jako komentatorzy czy eksperci (w "Jej Wysokości"), ale tych ekspertów Viaplay albo zabrała za mało dobrych (chociaż Pełka i Twarowski Top,) albo po prostu deleguje słabych na nas wyjątkowo często :)
kluskow 06.05.2023 18:25 #
Akurat np wymiana eksperta z Kosowskiego na Zachodnego to to niebo a ziemia na korzyść via i w mojej opinii studia są dużo ciekawsze i bardziej merytoryczne wiadomo że nie każdemu każdy ma pasować ale ogólnie zmiana na +
radoLFC 06.05.2023 18:29 #
Myślę że jesteśmy uprzedzeni do tych ekspertów. Przez lata przyzwyczailiśmy się do C+ i teraz ciężko ogląda się nowych, tym bardziej że Liverpool gra słabiej i częściej jest krytykowany, dajmy sobie czas.
AquerdationLFC 06.05.2023 18:28 #
Ależ wybuczany i zakrzyczany ten hymn XD Mogli go nie włączać w sumie.
Kijoraptor 06.05.2023 18:29 #
W sumie ultra mocno ofensywnie. Do boju !!
Isengrim 06.05.2023 18:29 #
Ofensywny skład
AquerdationLFC 06.05.2023 18:35 #
Trochę chyba zbyt ofensywnie zaczęliśmy- bo już 2 faule na żółtą mogły spokojnie wpaść u Konate i VVD.
Pietrek 06.05.2023 18:47 #
MU ma dwa zaległe względem nas , ale presją się przyda.
pazienza 06.05.2023 18:47 #
darwin ewindentnie spiety. jeszcze jakis czas temu pierdolnal by bombe przed siebie a teraz dumał co zrobic. spalony ratuje xd
użytkownik zablokowany 06.05.2023 19:00 #
Tak jak Darwin to mało kto potrafi spie...lic taką wrzutkę.
Karasu 06.05.2023 19:00 #
kuczq 06.05.2023 19:02 #
Nunez słabo. Wcześniej dużo marnował, ale potrafił co kilka minut dojść do strzału
Jaca1892 06.05.2023 19:03 #
Ehh Darwin... Lewa noga dokładka i gol. A nie szukanie na siłę prawej.
Edum 06.05.2023 19:04 #
Salah został pierwszym w historii piłkarzem Liverpoolu, który strzelał w 9 kolejnych meczach na Anfield.
Isengrim 06.05.2023 19:05 #
Nunez nie może się odnalezc
firo9 06.05.2023 19:07 #
Tymczasem nasz cel transferowy (lepszy niż Pogba aka Gravenberch) dziś w podstawie Mynsien.
everlast 06.05.2023 19:07 #
Jak tu byl faul. To karny w poprzednim meczu tez sie nalezal.
AGJanekYNWA 06.05.2023 19:10 #
Cieszmy się, że spalony. Bo obronćy odwalili kryminał, z naszym (C) na czele :)
Piotr72 06.05.2023 19:10 #
Ale fart.
Snatchi 06.05.2023 19:11 #
Nawet jeśli spalony, no to Trent się nie popisał, powinien lepiej zareagować.
Pippen 06.05.2023 19:15 #
no dzisiaj gra jak ostatni kretyn te jego faule przed polem karnym raz grożą bramką kartką ew karnym facet już któryś mecz gra jakby był na żniwach
LiveTom 06.05.2023 19:12 #
Zaczyna gorąco się robić.
pazienza 06.05.2023 19:13 #
sędzia niepoważny
roberthum 06.05.2023 19:13 #
I jeszcze Fabs się głupio zastanawia o co chodzi. Brazylijczyk odleciał, bo po raz kolejny fauluje pod polem karnym
pazienza 06.05.2023 19:14 #
tu nawet faulu nie bylo. przy poprzedniej powinien byc spalony
roberthum 06.05.2023 19:16 #
Był faul, noga wysoko, prosto w udo. Nie ma znaczenia, że trafił w piłkę. Wcześniej był spalony, to fakt, ale Fabs o tym nie wiedział, a wyraźnie zahaczył rywala
Snatchi 06.05.2023 19:20 #
Jak zwykle ostatnio, czyli dobry start, przypominają nawet dawny Liverpool, a potem to już oddanie piłki rywalowi. Do roboty Panowie
Piotr72 06.05.2023 19:21 #
Jurek ich do pionu w przerwie postawi.
Kijoraptor 06.05.2023 19:21 #
Niby jest ok, ale wisi w powietrzu jakiś gol dla rywala. Głupia strata w środku pola i albo czerwo dla Faba będzie, ale autostrada do bramki. Muszą to ogarnąć. Ibrahima też już na celowniku z kartką. Gakpo świetnie się spisuje jak łącznik drugiej linii i ataku, dobre podania w uliczkę. Brakuje zgrania z kolegami, ale jest to pomysł na grę. W drugiej trzeba kontrolować tempo i spokojnie strzelić jeszcze że dwie.
użytkownik zablokowany 06.05.2023 19:21 #