Osób online 1535

Pożegnalny gol Firmino, remis na Anfield!

Piłkarze Liverpoolu wyrwali remis w samej końcówce starcia z Aston Villą na Anfield, dzięki trafieniu Roberto Firmino w 89. minucie rywalizacji. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Po raz ostatni fanom the Reds na własnym stadionie zaprezentowali się James Milner i Bobby Firmino, którzy po sezonie opuszczą klub.

W 22. minucie rywalizacji stuprocentową okazję na gola zmarnowali goście z Birmingham. Bardzo szybka wymiana podań po stracie piłki Mo Salaha, w polu karnym spóźniony Ibrahima Konaté sfaulował Olliego Watkinsa i arbiter wskazał na wapno.

Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak jego uderzenie minęło minimalnie lewy słupek bramki Alissona Beckera.

Aston Villa nie załamała rąk i poszła za ciosem, wykorzystując nienajlepszą dyspozycję Liverpoolu w pierwszej odsłonie.

Luiz pokusił się o sprytne dośrodkowanie w pole karne, do futbolówki dopadł Ramsey, który strzałem z pierwszej piłki z bliskiej odległości trafił do siatki, skutecznie uciszając publikę na the Kop.

W 39 minucie Villa miała okazję na podwyższenie prowadzenie. Po nieszablonowo wykonanym rzucie wolnym, gospodarzy uratował czujnie interweniujący Alisson, który powstrzymał strzał Ramseya. Młody 21-letni pomocnik był bardzo blisko dubletu na Anfield w pierwszej połowie.

Chwilę później pierwszy strzał Liverpoolu w kierunku bramki gości. Luis Díaz złożył się do uderzenia głową, ale piłka minęła słupek bramki Martineza. Na dobrą sprawę była to jedyna groźna sytuacja, wykreowana przez ekipę Kloppa w pierwszej połowie dzisiejszego starcia.

W doliczonym czasie gry w polu karnym dobra akcja Mo Salaha, ale strzał Egipcjanina został zablokowany przez defensywę Villi.

W 50. minucie the Reds oddają pierwszy celny strzał w tym spotkaniu na bramkę Martineza, za sprawą Salaha, ale argentyński golkiper nie miał żadnych kłopotów ze złapaniem piłki 'do koszyczka'. Dosłownie minutę później o uderzenie z dystansu pokusił się McGinn, lecz Becker był na posterunku.

W 55. minucie wreszcie gol dla Liverpoolu. Potężny kocioł pod bramką Aston Villi. Piłka wpada pod nogi Gakpo, który z bliskiej odległości doprowadza do remisu. Sędzia po analizie VAR dopatrzył się jednak wcześniejszej pozycji spalonej. Aston Villa ciągle prowadzi 1:0 w Liverpoolu.

W 66. minucie lewym skrzydłem urwał się Luis Díaz. Kolumbijczyk minął 2 obrońców, ale uderzenie z ostrego kąta spokojnie wyłapał Martinez.

W 72. minucie potrójna zmiana w zespole gospodarzy. Na placu gry zameldowali się Firmino, Milner i Tsimikas. Moment później dobra akcja Liverpoolu, na 16 metrze do bezpańskiej piłki dopada Trent Alexander-Arnold, ale strzał wychowanka Czerwonych był w sam środek bramki, dlatego Martinez bez problemu go obronił.

W 89. minucie Mo Salah dorzucił piłkę z prawego skrzydła, a Bobby Firmino strzałem z bliskiej odległości doprowadza do remisu! Co za historia Brazylijczyka! Si Señor!

W 93. minucie z ostrego kąta szczęścia próbuje Mo Salah, ale Martinez nie dał się zaskoczyć Egipcjaninowi.

Po chwili po rzucie rożnym piłka wpada pod nogi Harveya Elliotta, który pokusił się o strzał z 18 metrów, lecz wprost w ręce golkipera Villi.

Arbiter przedłużył mecz aż o 10 minut, ale Liverpoolowi nie udało się wbić w tym czasie drugiego gola.

Pojedynek na Anfield kończy się remisem 1:1.

Komentarze (159)

kuczq 20.05.2023 16:54 #
Nie trzeba było czekać na mecz z Pepem na rozpracowanie naszej nowej taktyki. Emery już to zrobił. Może nawet lepiej, bo będzie co zmieniać w preseasonie
Firmino 20.05.2023 16:54 #
Dawać Firmino
paranormalnY 20.05.2023 16:54 #
Wynik ***wy, ale nie aż tak jak sędziowanie
Edum 20.05.2023 16:55 #
Jota i Bobby za Diaza i Gakpo, Oni nic nie wnoszą.
czerwonyy 20.05.2023 16:57 #
Jak ja już mam kurwa dość tych dziadków w pomocy i tego przeciętniactwa. Widzisz tego Hendersona z Fabinho i się od razu irytujesz. Jeszcze 135 minut i oby koniec tego cyrku.
everlast 20.05.2023 17:02 #
i potem juz tylko 2 sezony, szybko zleci
użytkownik zablokowany 20.05.2023 16:57 #
Edum 20.05.2023 16:59 #
Nawet gdyby dziś wtopił, to i tak dwa kolejne na OT wygra lol. LM skończyła się we czwartek.
adamne 20.05.2023 17:02 #
Ja nadzieję na LM straciłem już w styczniu i nigdy nie odzyskałem mimo serii zwycięstw bo one często były mało przekonujące i na styk więc nie wierzyłem żebyśmy wygrali wszystko do końca. A przecież nawet gdybyśmy wygrali to mogłoby nic nie dać bo MU i Newcastle są w formie i regularnie punktują.
burmanek8 20.05.2023 16:57 #
Strasznie irytujący mecz. Denerwuje i nasza beznadziejna gra i tragiczny sędzia.
kuczq 20.05.2023 16:58 #
Oby United wygrało, bo jeżeli stracą punkty to tym dziadom nie wybaczę
Madara 20.05.2023 17:02 #
Ale jest jeszcze druga połowa, dziadami będzie można ich nazwać po full-time.
Edum 20.05.2023 17:05 #
Za to nie trzeba czekać na full time, żeby tak nazwać kuczqa i jego ciągłe pisanie bzdur.
Sobi 20.05.2023 16:58 #
Trzeba przyznać, że Villa wyłączyła Trenta z gry do tego stopnia, że zostało nam tylko granie długich piłek z pominięciem drugiej linii, co na razie rezultatów nie przynosi
Piotr72 20.05.2023 16:59 #
Pierwsza połowa jedna wielka kupa.Czekamy na drugą.
Paviola 20.05.2023 16:59 #
Myślałem, że trochę dłużej potrwa rozpracowanie przez rywali nowej taktyki. No cóż, wynik nie jest zaskoczeniem. Anfield od dawna nie jest twierdzą
Edum 20.05.2023 17:12 #
Aha, to teraz liczą się minimalnie spalone gole XD przechodzisz samego siebie kuczq
radoLFC 20.05.2023 17:04 #
Nie mam sokolego oka, ale tak się zastanawiam przy akcji bramkowej, czy aby stopy zawodnika wrzucającego piłkę z autu miały kontakt z linią, od razu odniosłem wrażenie że wrzucał stojąc na boisku, niestety trochę za daleko żeby to dobrze ocenić?
użytkownik zablokowany 20.05.2023 17:05 #
mnk2 20.05.2023 17:08 #
Emery idealnie rozszyfrował przejście Trenta w fazie ataku na środek i jesteśmy bezbronni. Fabinho, Curtis i Henderson nie mają pojęcia o rozegraniu.
Madara 20.05.2023 17:09 #
No to walczymy od nowa! 3-1 dla naszych .
kuczq 20.05.2023 17:09 #
Diaz fajny piłkarz, ale jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że on kiedyś strzeli tyle goli co Mane w standardowym sezonie. Efektowny piłkarz, ale czy efektywny?
radoLFC 20.05.2023 17:12 #
Ale wiesz że jest po długiej rehabilitacji?
Kijoraptor 20.05.2023 17:19 #
Diaz dzisiaj strata za stratą. Zero podań do kolegów, same indywidualne akcje i straty. Bardzo zawodzi.