player
 
Osób online 343

Były sędzia ocenia faul na Gakpo


Były sędzia przyznał, że Tyrone Mings miał szczęście, że otrzymał tylko żółtą kartkę za starcie z Codym Gakpo podczas zremisowanego 1:1 meczu z Aston Villą.

Pod koniec pierwszej połowy Mings przyłożył nogą w klatkę piersiową Gakpo, co pozostawiło po sobie wyraźne ślady po korkach.

Jürgen Klopp po meczu powiedział, że był zaskoczony, że obrońca Villi nie otrzymał wyższej kary od sędziego Johna Brooksa i zażartował, że blizny na klatce piersiowej Gakpo naśladują logo "bardzo znanej marki".

Podczas rozmowy w programie Ref Watch w Sky Sports News, były sędzia Dermot Gallagher przedstawił swoje zdanie na temat incydentu, wskazując, że Mings powinien był zejść z boiska.

Gallagher wyjaśnił: - Myślę, że to była czerwona kartka. Byli twarzą w twarz, podniósł nogę po zagraniu piłki.

Były obrońca Liverpoolu Stephen Warnock zapytał następnie Gallaghera, czy ślady na klatce piersiowej Gakpo stanowią wystarczający dowód na to, że decyzja powinna zostać oceniona przez VAR.

- Sędzia zachowuje wszystkie opcje do momentu wznowienia gry - kontynuował Gallagher.

- Sędzia może zmienić zdanie. Może zasięgnąć rady asystentów, czwartego sędziego, może zapytać VAR, czy widział wszystko dokładnie.

Kibice mogą być mile zaskoczeni, słysząc byłego sędziego nie zgadzającego się z decyzją na boisku z korzyścią dla powtórek, ponieważ sędziowie pokroju Gallaghera są często krytykowani za okazywanie zbytniej lojalności wobec swoich kolegów.

Zderzenie zostało szybko zbadane przez VAR w Stockley Park, zanim pierwotna decyzja o przyznaniu Mingsowi kartki została ostatecznie zweryfikowana.

Brooks nie uznał również trafienia Gakpo w drugiej połowie, podczas rzadkiej sytuacji, w której sędzia został wysłany do bocznego monitora, aby ocenić, czy bramka była na spalonym.

Kibice słusznie byli zdezorientowani tym, że bramka nie została uznana, a Virgil van Dijk został ostatecznie uznany za gracza, który znalazł się na pozycji spalonej.

Była to decyzja, którą Gallagher uznał za prawidłową: - Zgodnie z prawem bramka Gakpo nie powinna była paść, sędziowie mieli rację. Sędziowie mają z tym kłopot.

- Jeśli spojrzeć na ten incydent, VAR nie może podjąć decyzji. Musi wysłać sędziego do monitora, ponieważ musi to być decyzja sędziego i musi być subiektywna.

- To bardzo niefortunna część przepisów, która utrudnia pracę sędziom.

Komentarze (4)

mayro78 23.05.2023 07:39 #
Parodia z tym pseudo varem. Grupa cymbałów wzajemnej przyjaźni. Sedzia główny ocenia na tv czy był spalony, bo towarzystwo z pokoju nie jest pewne jaki mecz oglądają.
The_Normal_One_II 23.05.2023 09:23 #
Mane dostałby ciemno czerwoną za taki faul ;)
jaszyn 23.05.2023 14:51 #
War raz daje raz odbiera. Przypomnijcie sobie wjazd Joty w Skippa (wiem że tego drugiego nie powinno być już wtedy na boisku).
Duda 23.05.2023 21:17 #
No, ale nie można tłumaczyć błędu błędem. Jota powinien wylecieć, Haaland powinien wylecieć (mecz z CP, nawet bez żółtej, sytuacja jak z Jotą), tutaj Mings powinien wylecieć. VAR po to jest, aby w teorii nie było takich kontrowersji, a są jeszcze większe. Liczę, że od przyszłego sezonu coś się poprawi, ale za marzenia nie karają XD

Pozostałe aktualności

5 najlepszych momentów Firmino w Liverpoolu  (1)
02.06.2023 19:38, Mdk66, liverpoolfc.com
Dziękujemy Bobby - historia Roberto Firmino  (4)
02.06.2023 16:28, Redbeatle, liverpoolfc.com
Klopp: Będę tęsknił za Bobbym  (2)
02.06.2023 14:57, AirCanada, liverpoolfc.com
Kariera Firmino w Liverpoolu - zdjęcia  (1)
02.06.2023 14:41, AirCanada, liverpoolfc.com
Dziennikarz Boltonu o sezonie Bradleya  (0)
02.06.2023 13:50, Loku64, thisisanfield.com
Adrian: Możemy zrobić dużo dobrego  (0)
02.06.2023 13:44, ManiacomLFC, The Athletic
Ekskluzywny wywiad z Fabinho  (15)
02.06.2023 02:30, AirCanada, theplayerstribune.com