player
 
Osób online 375

Carra o Mouncie: Jestem jego wielkim fanem


Mason Mount według mediów wciąż jest głównym kandydatem w kontekście wzmocnień Liverpoolu w środku pola, Jamie Carragher wymienił kilka powodów, dla których popiera ten pomysł.

Mount z Liverpoolem łączony jest od listopada, jego sytuacja w Chelsea nie zmieniła się, zatem takie plotki pojawiają się coraz częściej.

24-latkowi pozostał tylko rok do końca aktualnego kontraktu i mówi się, że w przypadku braku podpisu pod nową umową zostanie sprzedany - w takiej sytuacji do akcji gotowi są The Reds.

Zainteresowanie klubu tym zawodnikiem od czasu do czasu spotyka się z mieszaną opinią wśród kibiców, czego Carragher 'nigdy nie rozumiał', ponieważ w piłkarzu dostrzega potencjał - o czym opowiedział w wywiadzie dla The Anfield Wrap.

- Mason Mount to ciekawy przypadek, z jakiegoś powodu ludzie często go niedoceniają - powiedział były obrońca Liverpoolu.

- Nigdy tego nie rozumiałem, jestem jego wielkim fanem. To zwycięzca Champions League. Bardzo mi się podoba.

- Ma odpowiednią energię do pressingu, jest też w stanie stwarzać większe zagrożenie pod bramką przeciwnika ze środka pola niż aktualnie robi to grający na tej pozycji Jordan.

- Wybierał go każdy topowy menedżer pracujący w Chelsea. Gra też w reprezentacji, a dodatkowo klub musi pomyśleć o nim w kategorii zawodników krajowych [homegrown players - przyp. tłum.].

Szczególnie istotny jest ostatni argument dotyczący zawodników krajowych, ponieważ Liverpool latem może potencjalnie stracić czterech takich piłkarzy - klub będzie musiał rozwiązać tę sytuację na rynku transferowym lub poprzez poszerzenie składu.

Mówi się, Chelsea za reprezentanta Anglii oczekuje kwoty w granicach 70 milionów funtów, co nie byłoby najtańszym rozwiązaniem, jeżeli jednak klub z Londynu będzie zmuszony do sprzedaży, to być może tę cenę uda się znacznie zbić.

W trakcie najbliższego lata Liverpool będzie chciał działać szybko, a dwoma najważniejszymi celami na ten moment zdają się być Mount oraz Alexis Mac Allister - Carragher chciałby jednak, żeby na środek pola zespół zerknął również pod kątem defensywnym.

- Będę zachwycony jeżeli uda się sprowadzić Mac Allistera i Masona Mounta - powiedział.

- Chciałbym jednak również, abyśmy sprowadzili defensywnego pomocnika, bo tamta dwójka jest nastawiona raczej ofensywnie.

- Moim zdaniem problemem nie jest atakowanie, a właśnie obrona.

- Jeżeli chcemy wrócić do tego miejsca, w którym chcemy być, czyli do walki z Man City i gry o najważniejsze trofea, to musimy rozwiązać problem defensywny, który był naszym największym w tym sezonie.

Aktualnie nie pojawiają się żadne plotki dotyczące wzmocnień klubu na tej pozycji, rozmowy na temat Manuela Ugarte ze Sportingu zostały szybko zdementowane przez źródła powiązane z Liverpoolem.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

5 najlepszych momentów Firmino w Liverpoolu  (1)
02.06.2023 19:38, Mdk66, liverpoolfc.com
Dziękujemy Bobby - historia Roberto Firmino  (4)
02.06.2023 16:28, Redbeatle, liverpoolfc.com
Klopp: Będę tęsknił za Bobbym  (2)
02.06.2023 14:57, AirCanada, liverpoolfc.com
Kariera Firmino w Liverpoolu - zdjęcia  (1)
02.06.2023 14:41, AirCanada, liverpoolfc.com
Dziennikarz Boltonu o sezonie Bradleya  (0)
02.06.2023 13:50, Loku64, thisisanfield.com
Adrian: Możemy zrobić dużo dobrego  (0)
02.06.2023 13:44, ManiacomLFC, The Athletic
Ekskluzywny wywiad z Fabinho  (15)
02.06.2023 02:30, AirCanada, theplayerstribune.com