player
LIV
Liverpool
League Cup
27.09.2023
20:45
LEI
Leicester City
 
Osób online 476

Klopp: Będę tęsknił za Bobbym


Jürgen Klopp będzie zawsze ogromnie wdzięczny Roberto Firmino, za wpływ Brazylijczyka na ogromny progres Liverpoolu pod wodzą niemieckiego szkoleniowca.

Po niesamowitym ośmioletnim pobycie Bobby'ego na Anfield, jego czas w Liverpoolu dobiegł końca.

Firmino zaliczył 362 występy w klubie z Merseyside, w których strzelił 111 bramek, dzięki czemu jest na 16 lokacie tabeli najskuteczniejszych strzelców wszech czasów w historii.

Podczas premiery filmu dokumentalnego 'Bobby', Klopp został poproszony o krótkie podsumowanie spuścizny, jaką Brazylijczyk zostawił po sobie w Liverpoolu.

- Jest integralną częścią wszystkiego, co wydarzyło się w Liverpoolu, odkąd tutaj trafiłem - powiedział Niemiec.

- Sądzę, że jest zawodnikiem, który bardzo często za moich rządów grał w pierwszym składzie, mimo iż jego ostatnie występy były ograniczone z uwagi na problemy zdrowotne.

- Przez długi czas nie mogłem sobie wyobrazić, jak nasza gra miałaby wyglądać bez Bobby'ego. Musieliśmy znaleźć swoje sposoby, gdy nie był dostępny. Weźmy chociażby pod lupę poprzedni sezon. Sadio występował w roli 'dziewiątki' i spisał się wyjątkowo dobrze.

- Jako człowiek, piłkarz ... oj będę za nim bardzo tęsknił! Wszystkim będzie nam go brakowało. Pożegnanie Bobby'ego było przepełnione szacunkiem i miłością. Wielu z nas miało łzy w oczach i to mówi wszystko o relacji Firmino z Liverpoolem.

- W zawodowym futbolu tak czasem bywa, że zawodnicy zmieniają przynależność klubową. Niekiedy trzeba się rozstać, to normalny proces. Na zawsze pozostaniemy przyjaciółmi i do końca życia będę mu wdzięczny za to, co dla nas zrobił. Przejdzie do historii, jako jeden z ważniejszych piłkarzy Liverpoolu.

- Czego więcej mógłby życzyć sobie Bobby?

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (3)

Gin 02.06.2023 15:36 #
Wszyscy będziemy!!
Smuggler7 02.06.2023 17:29 #
Czyli Ox i Keita przechodzą do historii, jako 'legendy', a Firmino, jako 'jeden z ważniejszych' piłkarzy w historii. Okay, to ma sense. ;)

Dobry marketing Klopp robi tym dwóm, których prawie nie było na boisku w ostatnich 2 latach... mimo wszystko i tak wielki szacun dla Kloppa za szacunek, jaki ma do ludzi. To jest naprawdę niesamowite w tym człowieku. Oby jak najdłużej był w LFC.
VII 03.06.2023 13:40 #
No właśnie to jaki ma poziom szacunku do swoich ludzi, powoduje że są teraz takie kłopoty. Nie ważne że psuje setki, zalicza najwięcej strat z piłką, gubi krycie i wpuszcza rywali w pole karne jak grzybiarki kierowców tirów na trasie.. Najważniejsze że to wspaniały i zaufany człowiek, i już miejsce w wyjściowej jedenastce ma. Taki ktoś nie musi się już więcej starać żeby coś poprawić, bo i tak grę ma gwarantowaną. A i pieniądze są kosmiczne w porównaniu do wkładu w grę. Mamy fantastycznego menadżera, to prawda. Ale ten menadżer pomimo swojego wieku musi się jeszcze bardzo wiele nauczyć. Tylko dlaczego musi się uczyć na swoich błędach. Dobry menadżer musi być wyrachowany i umieć odkładać emocje na bok.

Pozostałe aktualności

Pięć ostatnich meczów z Lisami  (0)
26.09.2023 07:48, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Salah graczem meczu z Młotami  (0)
26.09.2023 03:15, Zalewsky, własne
Tsimikas: To była bardzo łatwa decyzja  (4)
25.09.2023 19:39, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Oficjalnie: Tsimikas przedłużył kontrakt!  (5)
25.09.2023 18:28, Zalewsky, liverpoolfc.com
Curtis Jones przetrwał rewolucję  (9)
25.09.2023 15:11, Redbeatle, The Athletic
Do czego zdolny jest Liverpool?  (8)
25.09.2023 14:43, ZeroOsw, własne
Wieści z wypożyczeń  (0)
25.09.2023 14:17, Ad9am_, liverpoolfc.com
Jones: Jestem w drużynie i wiem, co mam robić  (3)
25.09.2023 13:42, Loku64, liverpoolfc.com